wtorek 26.10.2021

Imieniny: Lucjana Ewarysta

Pchli targ w średzkim muzeum. Tu sprzedać i kupić można niemal wszystko!

Pchli targ w średzkim muzeum. Tu sprzedać i kupić można niemal wszystko!

Wt, 12.10.2021 09:49

Pchli targ to sposób na nadanie przedmiotom „drugiego życia”. W niedzielę na dziedzińcu średzkiego muzeum odbył się on po raz czwarty.   


Pchle targi w Środzie Śląskiej odbywają się w drugą niedzielę miesiąca. Pomysłodawczynią takiej formy sprzedaży jest pracownica muzeum Olga Saganowska, zwolenniczka i propagatorka idei „zero waste”.

W ubiegłą niedzielę na kilkunastu stoiskach można było znaleźć m.in. książki, ręcznie wykonaną biżuterię, ozdoby ze sznurka, naczynia, gry dla dzieci, kosmetyki oraz ubrania. Ceny przedmiotów bardzo często były symboliczne.

Na jednym ze stoisk zbierano środki na leczenie pięcioletniego Filipa Guziejewskiego z Bukówka. Przedmioty, które nie zostały zakupione w trakcie targu można znaleźć na stronie z licytacjami na jego rzecz tutaj.

 –  Na targu wystawiam się po raz drugi i muszę przyznać, że jest to bardzo ciekawa inicjatywa. Często robiąc porządki w swoich domach trafiamy na sprzęty czy przedmioty, których od lat nie używamy. Wyrzucenie ich na śmietnik byłoby marnotrawstwem, a sprzedając je na pchlim targu możemy odzyskać cześć pieniędzy, a przede wszystkim pokazać, że jesteśmy rozsądnymi konsumentami – mówi średzianka Agnieszka Kogutek. Na jej stoisku można było znaleźć  dziecięce książeczki, naczynia oraz  przybory szkolne. – Jestem zadowolona z takiej formy sprzedaży i mam w planie być stałą uczestniczką średzkich targów – dodaje pani Agnieszka. 

Kolejny pchli targ odbędzie się 14 listopada. Udział w nim jest bezpłatny, jednak chęć wystawienia rzeczy należy zgłosić wcześniej pod numerem tel. 713 960 919.

OLO

 • 17
 • 0
 • 0
 • 6
 • 0
 • 0


Najnowsze komentarze

 • Adam powiedział(a) Więcej
  Był już basen, darmowe autobusy i i inne cuda na gumce.Kolejna promesa bez pokrycia. Jak na... 46 minut temu.
 • No powiedział(a) Więcej
  Za Donalda dostał by Starosta "czapkę śliwek i popalić cygaro" godzinę temu.
 • nic powiedział(a) Więcej
  remont drogi Jastrzębce -Chomiąża, a co z pozostałym odcinkiem drogi tj. od Środy... godzinę temu.
 • Ryś powiedział(a) Więcej
  Jak Starosta dostał 15 baniek to już nie krzyczy ***** ***  godzinę temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

21.10.2021 07:53 wrote:

Do sprzedania Thermomix 5, kompletny w pełni sprawny. 2300 zł.  Środa Śl. tel. 728861091…

18.10.2021 18:05 wrote:

Dzień dobry, poszukujemy działki/domu w Środzie Śląskiej lub najbliższej okolicy. Dom może być do remontu. Nr telefonu 785 558 716 Maciej…

11.10.2021 12:03 wrote:

PŁACĘ GOTÓWKĄ za ANTYKI - OBRAZY, LAMPY, PORCELANA, CERAMIKA, SZTUĆCE, ZEGARY, SREBRO, SZABLE, RZEŹBY itp... - zadzwoń - 603 567 304 Mniejsz…

28.09.2021 13:24 wrote:

Kupię Antyki - Starocie - Stare Pamiątki, Wartościowe Drobiazgi itp. ZA GOTÓWKĘ - ŚRODA ŚLĄSKA i okolice ... Mniejsze Meble, Obrazy i Obr…

0
RAZEM