środa 25.05.2022

Imieniny: Borysława GrzegorzaPchli targ w średzkim muzeum. Tu sprzedać i kupić można niemal wszystko!
Pchli targ to sposób na nadanie przedmiotom „drugiego życia”. W niedzielę na dziedzińcu średzkiego muzeum odbył się on po raz czwarty.   

Pchle targi w Środzie Śląskiej odbywają się w drugą niedzielę miesiąca. Pomysłodawczynią takiej formy sprzedaży jest pracownica muzeum Olga Saganowska, zwolenniczka i propagatorka idei „zero waste”.

W ubiegłą niedzielę na kilkunastu stoiskach można było znaleźć m.in. książki, ręcznie wykonaną biżuterię, ozdoby ze sznurka, naczynia, gry dla dzieci, kosmetyki oraz ubrania. Ceny przedmiotów bardzo często były symboliczne.

Na jednym ze stoisk zbierano środki na leczenie pięcioletniego Filipa Guziejewskiego z Bukówka. Przedmioty, które nie zostały zakupione w trakcie targu można znaleźć na stronie z licytacjami na jego rzecz tutaj.

 –  Na targu wystawiam się po raz drugi i muszę przyznać, że jest to bardzo ciekawa inicjatywa. Często robiąc porządki w swoich domach trafiamy na sprzęty czy przedmioty, których od lat nie używamy. Wyrzucenie ich na śmietnik byłoby marnotrawstwem, a sprzedając je na pchlim targu możemy odzyskać cześć pieniędzy, a przede wszystkim pokazać, że jesteśmy rozsądnymi konsumentami – mówi średzianka Agnieszka Kogutek. Na jej stoisku można było znaleźć  dziecięce książeczki, naczynia oraz  przybory szkolne. – Jestem zadowolona z takiej formy sprzedaży i mam w planie być stałą uczestniczką średzkich targów – dodaje pani Agnieszka. 

Kolejny pchli targ odbędzie się 14 listopada. Udział w nim jest bezpłatny, jednak chęć wystawienia rzeczy należy zgłosić wcześniej pod numerem tel. 713 960 919.

OLO

 • Icek powiedział(a) Więcej
  Icek napisał:
  Icek napisał:
  Muzeum Pałacu Króla Jana II w Wilanowie !!!!
  . No kurła o takim nie słyszałem
  3 godziny temu.
 • Icek powiedział(a) Więcej
  Icek napisał:
  Muzeum Pałacu Króla Jana II w Wilanowie !!!!
  . No kurła o takim nie słyszałem
  3 godziny temu.
 • Icek powiedział(a) Więcej
  Muzeum Pałacu Króla Jana II w Wilanowie. No kurła o takim nie słyszałem
  3 godziny temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

16.05.2022 15:56 wrote:

Szukam pomieszczenia do wynajęcia o wymiarach min. 2x8 metrów i wysokości min 3,2 metrów na ternie Środy Śląskiej. Kontakt: 515792001.…

20.04.2022 12:30 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - STAROCIE - DZIEŁA SZTUKI - Stare PAMIĄTKI, Wartościowe DROBIAZGI - Różności !Kupię przeróżne Antyki - Starocie z Domu, Miesz…

11.04.2022 10:20 wrote:

Jeśli chcesz szybko sprzedać stare Obrazy, Obrazki np. z likwidacji kolekcji, może po dziadkach, ze strychu, mieszkania, domu, może zawadza…

08.03.2022 12:05 wrote:

Cześć, dzisiaj tj 8.03 około 10:30, w okolicy Kościuszki 42 znalazłem klucze, Kontakt do mnie :  5(x)7(x)8(x) 9(x)1(x)7(x)  6(x)6(x)7(x) …