środa 29.06.2022

Imieniny: Piotra Pawła

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Pełen atrakcji Dzień Otwarty w Powiatowym Zespole Szkół nr 2
Wczoraj w Powiatowym Zespole Szkół nr 2 w Środzie Śląskiej odbył się Dzień Otwarty, podczas którego uczniowie i nauczyciele prezentowali uczniom klas ósmych zalety swojej placówki.

Fot. Powiat Średzki - RFP Fot. Powiat Średzki - RFP


Szkołę odwiedzili ósmoklasiści ze Środy Śląskiej, Szczepanowa, Ciechowa, Malczyc oraz Kostomłotów, a także indywidualnie młodzież z innych miejscowości. Uczniowie szkoły starli się jak najlepiej zaprezentować ofertę szkoły. Młodszym kolegom opowiadali o kierunkach kształcenia, realizowanych projektach edukacyjnych, dodatkowych szkoleniach i zajęciach oraz innych zaletach nauki w ich placówce. Chętnie odpowiadali też na dodatkowe pytania.

Na przybyłych czekało wiele atrakcji. Uczniowie Technikum Informatycznego przygotowali pokaz robotów, stanowiska do sieci, przykład ciekawie złożonego komputera oraz konstrukcję mostu Leonarda. Żywieniowcy chwalili się świetnie wyposażonymi pracowniami gastronomicznymi. Przygotowali też pyszny poczęstunki w postaci grillowanych hamburgerów i mięs oraz efektowne desery i owoce. Pokaz urządzeń pneumatycznych i mechatronicznych przygotowali uczniowie kształcący się w kierunku mechatronika, natomiast mechanicy-operatorzy maszyn i urządzeń rolniczych opowiadali o nowym ciągniku rolniczym szkoły oraz oferowali przejażdżkę samochodem osobowym do nauki jazdy.

Tego dnia w powiatowym zespole szkół gościł również pan Marek Gadowicz, pracownik Instytutu Pamięci Narodowej, nauczyciel i gitarzysta. Pan Marek, specjalizujący się w muzyce lat 80-tych, zabrał uczniów i nauczycieli w sentymentalną podróż wykonując na gitarze m.in. “Mury” Jacka Kaczmarskiego czy "Chcemy być sobą", zespołu Perfect.

– To był intensywny dzień, ale chcieliśmy jak najlepiej pokazać potencjał naszej placówki, zarówno ten edukacyjny, jak i niemniej ważny osobowy. Mam nadzieję, że to się udało i dzisiejsi goście rozpoczną nowy rok szkolny właśnie u nas. Dziękuję swoim uczniom i nauczycielom za pomoc oraz zaangażowanie włożone w organizację tego dnia – podsumował wydarzenie dyrektor szkoły Mariusz Kargol.

Powiat Średzki - RFP

 • OGAR powiedział(a) Więcej
  No tak. Wrzucam w skrócie, bo obrońca "Nie pr nie farm" chyba nie czytał akt.

  "W toku śledztwa ustalono, że w latach 2017-2020 w Środzie... 7 godzin temu.
 • abc powiedział(a) Więcej
  pazerność na kasę mi się wydaje go zgubiła, lepiej tego nie komentować 7 godzin temu.
 • Robot powiedział(a) Więcej
  Na nockach nie masz co robić? Na 4 brakuje części! 7 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

16.06.2022 14:13 wrote:

Kupię używany, sprawny akordeon w dobrym stanie.  Kontakt pod nr tel. 696132306. …

16.05.2022 15:56 wrote:

Szukam pomieszczenia do wynajęcia o wymiarach min. 2x8 metrów i wysokości min 3,2 metrów na ternie Środy Śląskiej. Kontakt: 515792001.…

20.04.2022 12:30 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - STAROCIE - DZIEŁA SZTUKI - Stare PAMIĄTKI, Wartościowe DROBIAZGI - Różności !Kupię przeróżne Antyki - Starocie z Domu, Miesz…

11.04.2022 10:20 wrote:

Jeśli chcesz szybko sprzedać stare Obrazy, Obrazki np. z likwidacji kolekcji, może po dziadkach, ze strychu, mieszkania, domu, może zawadza…