wtorek 21.05.2024

Imieniny: Jana Wiktora

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250


Pełen wrażeń Festiwal Piosenki Obcojęzycznej

Skomentuj26 października w Średzkim Domu Kultury, jak co roku odbył się wspaniały Festiwal Piosenki Obcojęzycznej, który moderowała pani Renata Kopacka z Ośrodka Szkolno - Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Środzie Śląskiej.


Fot. Organizatorzy Fot. Organizatorzy


Jako pierwsi wystąpili gospodarze imprezy z piosenką „Guten Morgen”. Następnie swój talent muzyczny pokazał Szymon Szachniewicz z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 ze Środy Śląskiej grając na trąbce kompozycję Eltona Johna „Can you feel the love tonight”.

Po nim wystąpiły dzieci z przedszkola „Entliczek” z bardzo energetycznym hiszpańskim tańcem i piosenką. Po czym ponownie swoją wirtuozerią popisał się Szymon wykonując na swoim ulubionym instrumencie utwór Ludwiga van Beethovena. Po tej porcji klasyki swój program zaprezentowały przedszkolaki z grupy „Wiewiórek” śpiewając utwór w języku angielskim o meduzie oraz Koło Języka Angielskiego ze Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego wykonując piosenkę „Hello to all the children of the Word” pod kierunkiem pani Moniki Ciszewskiej.

W następnej kolejności zaśpiewali uczniowie z Koła Języka Niemieckiego z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, prezentując utwory „Hallo Anna” i „Guten Morgen und Hallo” przygotowane przez panią Ewę Ek.

Po części muzycznej odbył się pokaz mody tradycyjnych ubiorów niemieckich, który przeprowadziła pani Renata wraz z panem Pawłem Wenderskim. Nasi wychowankowie poruszali się po scenie jak prawdziwi modele i modelki, aby ukazać piękno kultury ludowej krajów niemieckojęzycznych.

W dalszej części wystąpili uczniowie Ośrodka przygotowani przez panią Renatę Kopacką z piosenką Tria DA DA DA.

Po czym  utwory Heleny Fischer „ Null auf 100” , „Schnappi, das kleine Krokodil” w języku niemieckim oraz  Jastina Bibera „Baby” w języku Anglosasów zaśpiewali uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Środzie Śląskiej.

Następnie swoje umiejętności językowe zaprezentowali przedstawiciele Środowiskowego Domu Samopomocy – Natalia Bagińska wykonując song Margaret, a Krzysztof Świdowicz popisał się śpiewając przebój Kelly Family. Natomiast wykonanie „California Blue”- Roya Orbisona porwało do śpiewu i tańca całą widownię obecną na imprezie.

Wisienką na torcie było wykonanie utworu francusko-niemieckiego Namiki „Je ne parle pas français” przez Natalię Bagińską i Renatę Kopacką.

Organizatorzy – Renata Kopacka, Ewa Ek i Paweł Wenderski dziękują wszystkim uczestnikom spotkania obcojęzycznego za wspaniałą atmosferę i perfekcyjne wykonanie utworów.

   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


Ja Wam naprawde wspolczuje. Daliscie sie wciagnac w telewizyjna narracje obrzucania sie blotem przez politykow zarowno ...
Bardzo ciekawe przesłaniem widzę w Twoim komentarzu, bo jest Bóg, Ojczyzna, oskarżenia, poniżenie, nienawiść, złorzeczenie. A ...
Aleksandra Perużyńska Nowi radni Rady Powiatu wybrani!
Jak można głosować na zdrajców Polski na ludzi którzy nawołują do wojny którzy chcą odebrać nam ...

Lokalne ogłoszenia drobne

06.05.2024 04:43 wrote:

Kupię przeróżne Antyki / Starocie z Domu, Mieszkania, Strychu, Willi ...Mniejsze Meble, Obrazy i Obrazki, Ikony, Porcelanę, Kilimy, Lampy, Sreb…

21.04.2024 10:58 wrote:

Kupię stare krajalnice do mięsa z kołem zamachowym na kolbe, wagi sklepowe oraz inne pamiątki z przedwojennych sklepów mięsnych oraz masarni. Pł…

19.03.2024 15:58 wrote:

Sprzedam mieszkanie 76,02m2 w Środzie Śląskiej przy ul. Jesionowej. Mieszkanie prawie w całości wykończone. https://www.otodom.pl/pl/oferta/mies…

20.02.2024 19:12 wrote:

Kupię kable płaskie podtynkowe 3x1,5 i 3x 2,5  20 rolek. Tel 500 844 143…

ekogroszek baner

komnet internet

taxi stas

Nie przegap tych artykułów.