środa 29.11.2023

Imieniny: Błażeja Saturnina

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250


Pełen wrażeń Festiwal Piosenki Obcojęzycznej

Skomentuj26 października w Średzkim Domu Kultury, jak co roku odbył się wspaniały Festiwal Piosenki Obcojęzycznej, który moderowała pani Renata Kopacka z Ośrodka Szkolno - Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Środzie Śląskiej.


Fot. Organizatorzy Fot. Organizatorzy


Jako pierwsi wystąpili gospodarze imprezy z piosenką „Guten Morgen”. Następnie swój talent muzyczny pokazał Szymon Szachniewicz z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 ze Środy Śląskiej grając na trąbce kompozycję Eltona Johna „Can you feel the love tonight”.

Po nim wystąpiły dzieci z przedszkola „Entliczek” z bardzo energetycznym hiszpańskim tańcem i piosenką. Po czym ponownie swoją wirtuozerią popisał się Szymon wykonując na swoim ulubionym instrumencie utwór Ludwiga van Beethovena. Po tej porcji klasyki swój program zaprezentowały przedszkolaki z grupy „Wiewiórek” śpiewając utwór w języku angielskim o meduzie oraz Koło Języka Angielskiego ze Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego wykonując piosenkę „Hello to all the children of the Word” pod kierunkiem pani Moniki Ciszewskiej.

W następnej kolejności zaśpiewali uczniowie z Koła Języka Niemieckiego z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, prezentując utwory „Hallo Anna” i „Guten Morgen und Hallo” przygotowane przez panią Ewę Ek.

Po części muzycznej odbył się pokaz mody tradycyjnych ubiorów niemieckich, który przeprowadziła pani Renata wraz z panem Pawłem Wenderskim. Nasi wychowankowie poruszali się po scenie jak prawdziwi modele i modelki, aby ukazać piękno kultury ludowej krajów niemieckojęzycznych.

W dalszej części wystąpili uczniowie Ośrodka przygotowani przez panią Renatę Kopacką z piosenką Tria DA DA DA.

Po czym  utwory Heleny Fischer „ Null auf 100” , „Schnappi, das kleine Krokodil” w języku niemieckim oraz  Jastina Bibera „Baby” w języku Anglosasów zaśpiewali uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Środzie Śląskiej.

Następnie swoje umiejętności językowe zaprezentowali przedstawiciele Środowiskowego Domu Samopomocy – Natalia Bagińska wykonując song Margaret, a Krzysztof Świdowicz popisał się śpiewając przebój Kelly Family. Natomiast wykonanie „California Blue”- Roya Orbisona porwało do śpiewu i tańca całą widownię obecną na imprezie.

Wisienką na torcie było wykonanie utworu francusko-niemieckiego Namiki „Je ne parle pas français” przez Natalię Bagińską i Renatę Kopacką.

Organizatorzy – Renata Kopacka, Ewa Ek i Paweł Wenderski dziękują wszystkim uczestnikom spotkania obcojęzycznego za wspaniałą atmosferę i perfekcyjne wykonanie utworów.

   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


Rondo by wybudowali lepiej na DK94 Środa-Ciechów!
To ścieżka dla samobójców. Poroniony od początku pomysł (brak pasa oddzielającego od jezdni lub krawężnika) i ...

Lokalne ogłoszenia drobne

05.09.2023 19:48 wrote:

Sprzedam dom w Wilczkowie gm. Malczyce, pow. 77,40 m2, trzy pokoje, cena 139000 zł, tel. 693623821…

05.09.2023 19:21 wrote:

Sprzedam mieszkanie składające się z 4 pokoi, kuchni, łazienki, otwartego salonu. Lokal o powierzchni 109 m2, cena 350 000 zł do negocjacji…

23.08.2023 18:01 wrote:

Kupię - > ANTYKI < - SPRZĄTANIE - LIKWIDACJA MIESZKANIA / DOMU / KOLEKCJI -?- Kupuję Antyki - Płacę Gotówką ! Interesują mnie…

20.08.2023 07:03 wrote:

Muzeum Regionalne Środa Śląska            wymagania: Pracownik ochrony-wpis na listę kwalifikowanego pracownika ochrony legitymacja osob…

handlo

warsztat 336224 px

bus baner

Nie przegap tych artykułów.