piątek 14.06.2024

Imieniny: Bazylego Elizy

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250


Podczas policyjnej akcji „Pasy i telefon” ujawniono blisko 20 wykroczeń

Skomentuj6 listopada średzcy policjanci prowadzili działania pn. „Pasy i Telefon”. Ich celem było ograniczenie skutków wypadków drogowych, wynikających z niezapinania pasów bezpieczeństwa i korzystania z telefonów komórkowych podczas prowadzenia pojazdów.


Fot. KPP w Środzie Śląskiej Fot. KPP w Środzie Śląskiej


Podczas akcji funkcjonariusze sprawdzali czy kierujący i pasażerowie korzystają podczas jazdy z pasów bezpieczeństwa, a także czy dzieci podróżujące w pojazdach przewożone są w prawidłowy sposób. Dodatkowym celem działań było sprawdzanie, czy w czasie jazdy kierujący korzystają z telefonów komórkowych. Cykliczne działania prowadzone przez średzkich mundurowych są po to, aby dążyć do minimalizowania liczby wypadków drogowych, w których występowanie obrażeń lub ich rozmiar związany jest z jazdą bez zapiętych pasów bezpieczeństwa, przewożenia dzieci poza fotelikami ochronnymi.

Działania rozpoczęły się o godzinie 6.00 i trwały do godziny 22.00. Poprzez wzmożone kontrole mundurowi chcieli również wytworzyć w świadomości kierujących przekonanie o nieuchronności kary za naruszenie przepisów ruchu drogowego.

Prowadząc czynności na terenie naszego powiatu, funkcjonariusze ujawnili blisko 20 wykroczeń, które dotyczyły głównie niekorzystania z pasów bezpieczeństwa, zarówno przez kierujących pojazdami, jak również przez pasażerów. Natomiast 2 kierujących korzystało z telefonu komórkowego, podczas prowadzenia pojazdu. 

Pamiętajmy, że za niezapięte pasy bezpieczeństwa osób podróżujących samochodem odpowiada kierowca. Kara za niezapięte pasy bezpieczeństwa nie ominie także pasażerów auta. Każdy, kto uchyli się od obowiązku ich używania, może otrzymać mandat w wysokości 100 złotych. Jeśli natomiast to kierowca ma niezapięte pasy w trakcie jazdy, to policjant może ukarać go mandatem w wysokości 100 złotych. Poza tym na jego konto wpłynie 5 punktów karnych. Jeżeli chodzi o korzystanie z telefonu komórkowego podczas jazdy, taryfikator przewiduje mandat w wysokości 500 złotych i wówczas do indywidualnego konta kierowcy zostanie dopisanych 12 punktów karnych.

Policjanci apelują!

Mając na uwadze sytuację podczas prowadzonych działań, policjanci zwracają się z ponownym apelem o bezwzględne przestrzeganie przepisów, rozwagę i rozsądek na drodze, a także wspólne dbanie o bezpieczeństwo innych uczestników ruchu.

Pamiętajmy, że niekorzystanie  podczas jazdy z pasów bezpieczeństwa znacząco zwiększa ryzyko poważnych obrażeń nie tylko w czasie wypadku, ale też w trakcie niewielkiej kolizji czy nawet gwałtownego hamowania. Nawet krótka chwila dekoncentracji może doprowadzić do tragedii. Rozmowy w trakcie jazdy to nie jedyne przewinienie kierowców z jakim spotykają się policjanci. Do tego dochodzi także pisanie sms-ów.

Źródło: KPP Środa Śląska
sierż. Katarzyna Bisztyk-Radoń

431 214684

431 214682

431 214683

   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


Gosc mega inteligentny, zadal im konkretne pytanie, dlaczego radni nie beda pracowac charytatywnie dla miasta jako ...
Proszę osoby poszkodowane w wypadku lub ich rodziny, jak i rodzinę osoby zmarłej o kontakt, ...
Ja Wam naprawde wspolczuje. Daliscie sie wciagnac w telewizyjna narracje obrzucania sie blotem przez politykow zarowno ...

Lokalne ogłoszenia drobne

06.05.2024 04:43 wrote:

Kupię przeróżne Antyki / Starocie z Domu, Mieszkania, Strychu, Willi ...Mniejsze Meble, Obrazy i Obrazki, Ikony, Porcelanę, Kilimy, Lampy, Sreb…

21.04.2024 10:58 wrote:

Kupię stare krajalnice do mięsa z kołem zamachowym na kolbe, wagi sklepowe oraz inne pamiątki z przedwojennych sklepów mięsnych oraz masarni. Pł…

19.03.2024 15:58 wrote:

Sprzedam mieszkanie 76,02m2 w Środzie Śląskiej przy ul. Jesionowej. Mieszkanie prawie w całości wykończone. https://www.otodom.pl/pl/oferta/mies…

20.02.2024 19:12 wrote:

Kupię kable płaskie podtynkowe 3x1,5 i 3x 2,5  20 rolek. Tel 500 844 143…

glory

warsztat 336224 px

ogrody pawlowski trawniki www


Nie przegap tych artykułów.