czwartek 26.05.2022

Imieniny: Filipa PaulinyPodsumowanie wspólnych działań na rzecz Ukrainy #napomocUkrainie
Powiat Średzki jest bardzo wdzięczny wszystkim osobom, firmom i instytucjom, które wspierają jego działania mające na celu pomoc obywatelkom i obywatelom Ukrainy.

Poniżej podsumowanie naszych działań z ostatnich dni.

Wspólnie z Powiatowym Centrum Kultury Alternatywnej i średzkim biurem PCK przy ul. Przyszkolnej 3 w Środzie Śląskiej uruchomiliśmy punkt zbiórki darów. Od soboty zebraliśmy w nim mnóstwo ubrań, kołder, prześcieradeł, ręczników, środków spożywczych i higienicznych oraz produktów przeznaczonych dla najmłodszych dzieci, jak pieluchy oraz syropy przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. W naszych działaniach wspierają nas uczniowie Powiatowych Zespołów Szkół, którzy również prowadzą zbiórki i pomagają w dostarczaniu darów, a także przygotowywaniu posiłków w hotelu Arden (daw. Hellon), do którego przybyła grupa 70 uchodźców z Ukrainy. Stanęliście na wysokości zadania i jesteśmy z Was bardzo dumni!

Zebrane w Centrum dary segregujemy tematycznie i przekazujemy obywatelom Ukrainy, którzy zatrzymali się na terenie powiatu średzkiego. W ostatnich dniach wyjechały od nas zapełnione po dach busy do świetlic wiejskich w Brodnie, Wilczkowie i Chełmie, gdzie przebywają ukraińskie rodziny z dziećmi.

Równolegle w Centrum trwa zbiórka darów dla walczących i wracających walczyć o Ukrainę. Bardzo potrzebny jest specjalistyczny sprzęt, m.in. buty wojskowe, rękawice taktyczne, kamizelki i ładownice oraz kaski, a także apteczki pierwszej pomocy, śpiwory, plecaki oraz baterie i powerbanki. Zebrane rzeczy są codzienne przekazywane ukraińskim wolontariuszom z Wrocławia, którzy bezpośrednio dostarczają je do Lwowa i Kijowa.

Nasze jednostki, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie i Powiatowy Urząd Pracy, sprawnie zajęły się przybyłymi na teren powiatu rodzinami. PCPR zadbał o ich zakwaterowanie oraz rejestrację, zapewnił także niezbędnych do komunikacji tłumaczy. PUP podjął już z kolei kroki, które pełnoletnim obywatelkom i obywatelom Ukrainy umożliwiają aktywizację zawodową w okolicznych firmach.

Dzisiaj po raz trzeci zbierze się Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego. Celem takich spotkań jest omówienie podjętych już działań w zakresie niesienia pomocy obywatelom Ukrainy oraz ustalenie jednolitych i najbardziej dogodnych zasad postępowania. W posiedzeniach uczestniczą przedstawiciele Powiatu, Gmin, służb mundurowych oraz sanepidu.

Nie jesteśmy w stanie wymienić wszystkich osób, firm i instytucji, które wspierają nasze działania. Jest Was niesamowicie dużo i każdemu z Was jesteśmy niezmiernie wdzięczni. Razem możemy więcej.

Ukraino, pozostań silna!

RFP - Powiat Średzki

  • Ja powiedział(a) Więcej
    Są to środki z programów rządowych 3 godziny temu.
  • Norbi powiedział(a) Więcej
    Ruciński nie może pochwalić się żadnym sukcesem i przypisuje sobie czyjeś zasługi. To stary jego numer. 3 godziny temu.
  • Policjant powiedział(a) Więcej
    Teraz dorośli obywatele powinni to odpracować. 3 godziny temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

16.05.2022 15:56 wrote:

Szukam pomieszczenia do wynajęcia o wymiarach min. 2x8 metrów i wysokości min 3,2 metrów na ternie Środy Śląskiej. Kontakt: 515792001.…

20.04.2022 12:30 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - STAROCIE - DZIEŁA SZTUKI - Stare PAMIĄTKI, Wartościowe DROBIAZGI - Różności !Kupię przeróżne Antyki - Starocie z Domu, Miesz…

11.04.2022 10:20 wrote:

Jeśli chcesz szybko sprzedać stare Obrazy, Obrazki np. z likwidacji kolekcji, może po dziadkach, ze strychu, mieszkania, domu, może zawadza…

08.03.2022 12:05 wrote:

Cześć, dzisiaj tj 8.03 około 10:30, w okolicy Kościuszki 42 znalazłem klucze, Kontakt do mnie :  5(x)7(x)8(x) 9(x)1(x)7(x)  6(x)6(x)7(x) …