piątek 19.08.2022

Imieniny: Jana Bolesława

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Pogoda wyraźnie podzieli tydzień na dwie części
Przed nami tydzień z dwoma obliczami września. Pogoda wyraźnie podzieli go na dwie części. - Pierwsze trzy dni będą bardzo ciepłe, a nawet upalne. Od czwartku nastąpi znaczne ochłodzenie – czytamy w komunikacie Biura Prasowego IMiGW-PIB.


Na początku tygodnia Polska będzie pod wpływem wyżu, a z południowego zachodu zacznie napływać powietrze pochodzenia zwrotnikowego. Napływ takiej masy powietrza będzie skutkował, że na termometrach zobaczymy coraz wyższe wartości.

- Już w poniedziałek temperatura maksymalna wyniesie do nawet 30°C na południowym zachodzie. We wtorek i środę na południowym zachodzie nadal upalnie, temperatura do 30°C, a w środę do 31°C. Również ciepłe jak na wrzesień będą najbliższe noce, temperatura minimalna od 10°C do 17°C, tylko miejscami na południu może spaść do 7°C. W te trzy dni będzie dużo słońca, więcej chmur okresami jedynie na północy, a słaby deszcz możliwy tylko w poniedziałek na wschodnim wybrzeżu. Noce i poranki miejscami mogą być mgliste. Liczne mgły wystąpią zwłaszcza w nocy z poniedziałku na wtorek. Wiatr przeważnie będzie słaby, z kierunków południowych i zachodnich  – wyjaśnia synoptyk meteorolog Kamil Walczak

Natomiast w czwartek czeka nas zmiana pogody. Przez Polskę z północnego zachodu na południowy wschód przemieści się chłodny front atmosferyczny.

- Będzie pochmurno z przelotnymi opadami deszczu, a gdzieniegdzie pojawią się burze z porywami wiatru do 65 km/h. Za frontem napłynie znacznie chłodniejsze powietrze. Temperatura maksymalna wyniesie do 24°C na południowym wschodzie. Wiatr będzie umiarkowany. W piątek poprawa pogody, od zachodu nasunie się klin wyżowy. Będzie pogodnie. Piątkowy poranek zdecydowanie chłodniejszy, na termometrach od 5°C do 8°C. Temperatura maksymalna w dzień do 18°C na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany.Weekend będzie słoneczny, ale niestety nadal chłodny. Temperatura minimalna od 3°C do 8°C, a maksymalna od 15°C do 20°C. Wiatr przeważnie słaby – informuje komunikat prasowy IMiGW-PIB.

Jak przedstawia się sytuacja w powiecie średzkim?

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia o możliwym 90% prawdopodobieństwie wystąpienia upałów na terenie powiatu średzkiego. - Synoptycy prognozują upały, podczas których temperatura maksymalnie w dzień będzie sięgać od 29°C do 31°C. Ostrzeżenia te obowiązują od dziś 14.09.2020 r. do czwartku tj. 17.09.2020 r – informuje synoptyk IMGW-PIB,  Krzysztof Salanyk.

(kb/mpr)

  • Komorniki powiedział(a) Więcej
    Święte słowa 5 godzin temu.
  • Wędkarz powiedział(a) Więcej
    Kiedy PZW odda pieniądze za składkę wędkarską za 2022r? 9 godzin temu.
  • Erol powiedział(a) Więcej
    Szanowna Gmino. A co z możliwością złożenia wniosków przez e-PUAP? Czyżby za mało było czasu żeby się dostosować? 10 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…