niedziela 17.01.2021

Imieniny: Antoniego Jana

Pogoda wyraźnie podzieli tydzień na dwie części

Pogoda wyraźnie podzieli tydzień na dwie części

Pn, 14.09.2020 11:28

Przed nami tydzień z dwoma obliczami września. Pogoda wyraźnie podzieli go na dwie części. - Pierwsze trzy dni będą bardzo ciepłe, a nawet upalne. Od czwartku nastąpi znaczne ochłodzenie – czytamy w komunikacie Biura Prasowego IMiGW-PIB.Na początku tygodnia Polska będzie pod wpływem wyżu, a z południowego zachodu zacznie napływać powietrze pochodzenia zwrotnikowego. Napływ takiej masy powietrza będzie skutkował, że na termometrach zobaczymy coraz wyższe wartości.

- Już w poniedziałek temperatura maksymalna wyniesie do nawet 30°C na południowym zachodzie. We wtorek i środę na południowym zachodzie nadal upalnie, temperatura do 30°C, a w środę do 31°C. Również ciepłe jak na wrzesień będą najbliższe noce, temperatura minimalna od 10°C do 17°C, tylko miejscami na południu może spaść do 7°C. W te trzy dni będzie dużo słońca, więcej chmur okresami jedynie na północy, a słaby deszcz możliwy tylko w poniedziałek na wschodnim wybrzeżu. Noce i poranki miejscami mogą być mgliste. Liczne mgły wystąpią zwłaszcza w nocy z poniedziałku na wtorek. Wiatr przeważnie będzie słaby, z kierunków południowych i zachodnich  – wyjaśnia synoptyk meteorolog Kamil Walczak

Natomiast w czwartek czeka nas zmiana pogody. Przez Polskę z północnego zachodu na południowy wschód przemieści się chłodny front atmosferyczny.

- Będzie pochmurno z przelotnymi opadami deszczu, a gdzieniegdzie pojawią się burze z porywami wiatru do 65 km/h. Za frontem napłynie znacznie chłodniejsze powietrze. Temperatura maksymalna wyniesie do 24°C na południowym wschodzie. Wiatr będzie umiarkowany. W piątek poprawa pogody, od zachodu nasunie się klin wyżowy. Będzie pogodnie. Piątkowy poranek zdecydowanie chłodniejszy, na termometrach od 5°C do 8°C. Temperatura maksymalna w dzień do 18°C na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany.Weekend będzie słoneczny, ale niestety nadal chłodny. Temperatura minimalna od 3°C do 8°C, a maksymalna od 15°C do 20°C. Wiatr przeważnie słaby – informuje komunikat prasowy IMiGW-PIB.

Jak przedstawia się sytuacja w powiecie średzkim?

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia o możliwym 90% prawdopodobieństwie wystąpienia upałów na terenie powiatu średzkiego. - Synoptycy prognozują upały, podczas których temperatura maksymalnie w dzień będzie sięgać od 29°C do 31°C. Ostrzeżenia te obowiązują od dziś 14.09.2020 r. do czwartku tj. 17.09.2020 r – informuje synoptyk IMGW-PIB,  Krzysztof Salanyk.

(kb/mpr)
powrót na górę

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:
Trwające wydarzenie:
WOŚP w powiecie średzkim

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Najnowsze komentarze

 • Jak powiedział(a) Więcej
  Jest kryzys bo ludzie zaczęli sami gotować.  34 minut temu
 • Jean powiedział(a) Więcej
  Opowiadanie legend i przypominanie faktów to najlepszy sposób nauki o ziemi Średzkiej Śląskiej. 2 godziny temu.
 • Jean powiedział(a) Więcej
  Rządy ludzi z platformy obywatelskiej , grożniejsze od pandemii covid. 3 godziny temu.
 • Anka powiedział(a) Więcej
  To moze sama sie przejdż i zrób coś dla swojej mamy, a nie tylko zrzędzić potrafisz !!!!! 3 godziny temu.
 • świerk powiedział(a) Więcej
  Szkodzą Ci? 14 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

05.01.2021 07:57 wrote:

Zatrudnię na stanowisko kierowcy w hurtowni nabiał-warzywa (Środa Śląska) Kontakt pod nr tel.: 505-171-828…

04.01.2021 19:40 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na terenie powiatu średzkiego w lutym i marcu 2011 r.:- 03.…

01.01.2021 16:01 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - D O J E Ż D Ż A M - ZADZWOŃ - GOTÓWKA od ręki !! Kupię ANTYKI - Obrazy, Ikony, Ramy, Witraże, Sztućce, Srebra, Platery, Porc…

11.12.2020 09:04 wrote:

ŚRODA ŚLĄSKA! INFORMACJA Z GRUPY POMOCOWEJ FB "WIDZIALNA RĘKA": "Dzień dobry Jestem pracownikiem szpitala psychiatrycz…

Artykuły sponsorowane

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayFrom: 17.01.2021 20:00 CET Until: 18.01.2021 09:00 CETpolski: Prognozuje się temperaturę minimalną w nocy od -16°C do -15°C. Wiatr o średniej prędkości od 5 km/h do 10 km/h. Spodziewaj się utrudnień. Niska temperatury powietrza może stanowić zagroże... więcej informacji.

0
RAZEM