niedziela 23.06.2024

Imieniny: Wandy Zenona

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250


Pojechał "korytarzem życia", bo się spieszył. Został ukarany mandatem

SkomentujWysoki mandat i punkty karne nałożyli policjanci średzkiej drogówki na 31-letniego kierującego Mercedesem, który "korytarz życia" utworzony na autostradzie A4 wykorzystał, aby ominąć korek powstały w związku z wystrzałem opony innego pojazdu i dużym natężeniem ruchu.


Fot. KPP w Środzie Śląskiej Fot. KPP w Środzie Śląskiej


O tym, że „korytarz życia” pomaga służbom ratunkowym w szybkim dotarciu do ofiar zdarzeń drogowych nie trzeba nikogo przekonywać. Pomimo licznych komunikatów i apeli, wielu kierowców w sposób nieprawidłowy wykorzystuje "korytarz życia", aby ominąć zator drogowy.

W minionym tygodniu funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej podczas wykonywania zadań służbowych ujawnili 31-letniego kierowcę Mercedesa, który korytarz życia powstały w związku z zaistniałym zatorem drogowym wykorzystał, aby ominąć „korek” i jechał za pojazdem uprzywilejowanym Żandarmerii Wojskowej, gdyż jak oznajmił mundurowym śpieszył się.

Za popełnione wykroczenie mundurowi nałożyli na kierowcę mandat karny kredytowany w wysokości 2.500 zł oraz 8 pkt karnych.

Policja stale apeluje! Kierowco pamiętaj - korytarz życia jest dla służb, które muszą szybko dojechać na miejsce zdarzenia, aby ratować zdrowie i życie innych ludzi. Niedopuszczalne jest jechanie nim pod prąd, w celu wyjechania z korka! Niedopuszczalne jest utrudnianie przejazdu pojazdom uprzywilejowanym! Pamiętaj – służby ratunkowe dziś mogą jechać na pomoc komuś innemu, a jutro na pomoc Tobie! Pamiętaj – korytarzem życia poruszać mogą się wyłącznie pojazdy uprzywilejowane oraz pojazdy zarządców dróg lub pomocy drogowej biorący udział w akcji ratowniczej.

Źródło: KPP Środa Śląska
sierż. Katarzyna Bisztyk-Radoń

   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


Kolejny obóz pracy w święta,niedzielę i każdy możliwy dzień.Tylko Polak potrafi być tak podwładny i oddawać ...
Gosc mega inteligentny, zadal im konkretne pytanie, dlaczego radni nie beda pracowac charytatywnie dla miasta jako ...

Lokalne ogłoszenia drobne

06.05.2024 04:43 wrote:

Kupię przeróżne Antyki / Starocie z Domu, Mieszkania, Strychu, Willi ...Mniejsze Meble, Obrazy i Obrazki, Ikony, Porcelanę, Kilimy, Lampy, Sreb…

21.04.2024 10:58 wrote:

Kupię stare krajalnice do mięsa z kołem zamachowym na kolbe, wagi sklepowe oraz inne pamiątki z przedwojennych sklepów mięsnych oraz masarni. Pł…

19.03.2024 15:58 wrote:

Sprzedam mieszkanie 76,02m2 w Środzie Śląskiej przy ul. Jesionowej. Mieszkanie prawie w całości wykończone. https://www.otodom.pl/pl/oferta/mies…

20.02.2024 19:12 wrote:

Kupię kable płaskie podtynkowe 3x1,5 i 3x 2,5  20 rolek. Tel 500 844 143…

warsztat 336224 px

Nie przegap tych artykułów.