poniedziałek 27.03.2023

Imieniny: Lidii Ernesta

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //


Policja: Jazdę pod wpływem alkoholu przypłacił niemal swoim życiem

SkomentujPolicjanci ze Środy Śląskiej wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, które miało miejsce 4 kwietnia na 67,3 km drogi krajowej 94, tuż przed godziną 21:00. Doszło wówczas do kolizji z udziałem kierującego rowerem oraz samochodu ciężarowego. Rowerzysta, z obrażeniami, został przewieziony do szpitala.


Fot. KPP w Środzie Śląskiej Fot. KPP w Środzie Śląskiej


- O dużym szczęściu może mówić 18-letni mieszkaniec powiatu średzkiego, który jak na tak poważne zdarzenie, odniósł niewielkie obrażenia. Śledczy wyjaśniają obecnie wszystkie okoliczności tego zdarzenia, ale jedno jest już pewne. Rowerzysta nie miał żadnych elementów odblaskowych, a rower nie posiadał oświetlenia - informuje asp. szt. Marta Stefanowska z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej.

Okazało się również, że młody mężczyzna był kompletnie pijany. Wyniki badania potwierdziły, że 18-latek miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Średzcy policjanci kolejny raz apelują o rozsądek na drodze!

Siadając za kierownicę pojazdu lub na rower, nie sięgajmy po alkohol. Reagujmy również na innych kierowców, którzy to zrobili. Skutki takiego nieodpowiedzialnego zachowania mogą być tragiczne.

Pamiętajmy również o noszeniu odblasków, które mogą przecież uratować nam życie. Błysk w ciemności takiego elementu odblaskowego to niekiedy jedyna szansa pieszego, czy rowerzysty na to, by zostać zauważonym przez kierującego pojazdem. Nie odbierajmy więc sobie tej szansy!

Przypominamy, że dla każdego jest miejsce na drodze i każdy uczestnik ruchu drogowego powinien być na niej bezpieczny. Jednak, aby tak było, powinniśmy mieć świadomość, że wszyscy na drodze odpowiadamy nie tylko za siebie, ale też za życie i zdrowie innych.

(rol/kpp)
   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )
POWIAT ŚREDZKI pogoda

Lokalne ogłoszenia drobne

09.03.2023 18:03 wrote:

Sprzedam dom w trakcie remontu w miejscowości Wilczków. Powiat średzki. Powierzchnia 77,40 m2 (3 izby plus łazienka i toa…

09.03.2023 16:12 wrote:

Sprzedam mieszkanie do remontu o powierzchni 50 m kw. (2 pokoje, kuchnia, łazienka, toaleta, przedpokój). Mieszkanie znajduje się w dobrym …

02.03.2023 10:45 wrote:

SZYBKI KONTAKT - KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - ZADZWOŃ ~!~SKUPUJĘ od ręki za GOTÓWKĘ stare : Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy…

28.02.2023 22:11 wrote:

Wynajmę pomieszczenia o łącznej powierzchni 77 m2 w miejscowości Wilczków gmina Malczyce. Bezpośredni dostęp do drogi publicznej. Okna i dr…

allago tworzymy

handlo

handlo trans