piątek 27.05.2022

Imieniny: Augustyna JulianaPolicja: Jazdę pod wpływem alkoholu przypłacił niemal swoim życiem
Policjanci ze Środy Śląskiej wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, które miało miejsce 4 kwietnia na 67,3 km drogi krajowej 94, tuż przed godziną 21:00. Doszło wówczas do kolizji z udziałem kierującego rowerem oraz samochodu ciężarowego. Rowerzysta, z obrażeniami, został przewieziony do szpitala.

Fot. KPP w Środzie Śląskiej Fot. KPP w Środzie Śląskiej

- O dużym szczęściu może mówić 18-letni mieszkaniec powiatu średzkiego, który jak na tak poważne zdarzenie, odniósł niewielkie obrażenia. Śledczy wyjaśniają obecnie wszystkie okoliczności tego zdarzenia, ale jedno jest już pewne. Rowerzysta nie miał żadnych elementów odblaskowych, a rower nie posiadał oświetlenia - informuje asp. szt. Marta Stefanowska z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej.

Okazało się również, że młody mężczyzna był kompletnie pijany. Wyniki badania potwierdziły, że 18-latek miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Średzcy policjanci kolejny raz apelują o rozsądek na drodze!

Siadając za kierownicę pojazdu lub na rower, nie sięgajmy po alkohol. Reagujmy również na innych kierowców, którzy to zrobili. Skutki takiego nieodpowiedzialnego zachowania mogą być tragiczne.

Pamiętajmy również o noszeniu odblasków, które mogą przecież uratować nam życie. Błysk w ciemności takiego elementu odblaskowego to niekiedy jedyna szansa pieszego, czy rowerzysty na to, by zostać zauważonym przez kierującego pojazdem. Nie odbierajmy więc sobie tej szansy!

Przypominamy, że dla każdego jest miejsce na drodze i każdy uczestnik ruchu drogowego powinien być na niej bezpieczny. Jednak, aby tak było, powinniśmy mieć świadomość, że wszyscy na drodze odpowiadamy nie tylko za siebie, ale też za życie i zdrowie innych.

(rol/kpp)

  • Putin powiedział(a) Więcej
    Znowu znikają komentarze. Władza czuwa. 5 godzin temu.
  • Banan powiedział(a) Więcej
    Owocowe Środy. 7 godzin temu.
  • Kry$ powiedział(a) Więcej
    Jak dostaje GOPS to nie płacisz podatku, tak więc nie z twoich idzie... 7 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

16.05.2022 15:56 wrote:

Szukam pomieszczenia do wynajęcia o wymiarach min. 2x8 metrów i wysokości min 3,2 metrów na ternie Środy Śląskiej. Kontakt: 515792001.…

20.04.2022 12:30 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - STAROCIE - DZIEŁA SZTUKI - Stare PAMIĄTKI, Wartościowe DROBIAZGI - Różności !Kupię przeróżne Antyki - Starocie z Domu, Miesz…

11.04.2022 10:20 wrote:

Jeśli chcesz szybko sprzedać stare Obrazy, Obrazki np. z likwidacji kolekcji, może po dziadkach, ze strychu, mieszkania, domu, może zawadza…

08.03.2022 12:05 wrote:

Cześć, dzisiaj tj 8.03 około 10:30, w okolicy Kościuszki 42 znalazłem klucze, Kontakt do mnie :  5(x)7(x)8(x) 9(x)1(x)7(x)  6(x)6(x)7(x) …