środa 22.03.2023

Imieniny: Katarzyny Bogusława

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //


Policja: Nietrzeźwi kierowcy wyeliminowani z ruchu

2 CommentsPrzez kilka ostatnich dni średzcy policjanci zatrzymali 5 kierujących, którzy wyjechali na drogę pomimo spożytego alkoholu. Wydaje się, że na nic wszelkie apele i przestrogi, bowiem wciąż na drogach naszego powiatu spotkać można zagrożenie w postaci kierującego pod wpływem alkoholu, który za nic ma nie tylko swoje, ale też i innych bezpieczeństwo. Policjanci ponownie apelują o rozwagę i rozsądek na drodze.


Fot. ilustracyjne / policja.pl Fot. ilustracyjne / policja.pl


O ile jazda samochodem pod wpływem alkoholu budzi powszechną dezaprobatę, to można odnieść wrażenie, że jazda rowerem w stanie wskazującym już niekoniecznie. Świadczą o tym kolejni ujawnieni przez mundurowych nietrzeźwi rowerzyści. Mając na uwadze zbliżający się sezon rowerowy, ponownie należy przypomnieć, że rower, tak jak samochód, stanowi w rękach nietrzeźwego kierowcy swego rodzaju broń, która może wyrządzić komuś krzywdę.

Policjanci ze średzkiej drogówki w ostatnich dniach zatrzymali 3 rowerzystów oraz 2 kierujących samochodami, którzy wyjechali na drogę pod wpływem alkoholu. Nieodpowiedzialni miłośnicy „dwóch kółek” to mężczyźni w wieku od 41 do 60 lat, wszyscy zamieszkali na terenie powiatu średzkiego, którzy mieli od 1 do blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze nałożyli na nich grzywny w postaci mandatów karnych oraz zakazali dalszej jazdy.

Mundurowi zatrzymali także dwóch kierujących samochodami. Obaj poniosą odpowiedzialność karną za popełnienie przestępstwa, jakim jest kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Jednak 65-letni mieszkaniec naszego powiatu musi dodatkowo liczyć się z dalszymi konsekwencjami swojego czynu. Jak się bowiem okazało, wobec siedzącego za kierownicą pojazdu mężczyzny Sąd Rejonowy w Jaworze orzekł dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.  

Przypomnijmy, za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Apelujemy do wszystkich kierujących zarówno pojazdami mechanicznymi, ale też jednośladami, aby zachowali zdrowy rozsądek i ostrożność na drodze. Każda, nawet najmniejsza ilość spożytego alkoholu, bez względu na środek transportu, który prowadzimy, negatywnie wpływa na naszą zdolność postrzegania, na odbiór bodźców, na ocenę sytuacji i czas reakcji na drodze.

Zadbajmy wspólnie o bezpieczeństwo na drodze.

asp. szt. Marta Stefanowska / KPP w Środzie Śląskiej
   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )
POWIAT ŚREDZKI pogoda

Lokalne ogłoszenia drobne

09.03.2023 18:03 wrote:

Sprzedam dom w trakcie remontu w miejscowości Wilczków. Powiat średzki. Powierzchnia 77,40 m2 (3 izby plus łazienka i toa…

09.03.2023 16:12 wrote:

Sprzedam mieszkanie do remontu o powierzchni 50 m kw. (2 pokoje, kuchnia, łazienka, toaleta, przedpokój). Mieszkanie znajduje się w dobrym …

02.03.2023 10:45 wrote:

SZYBKI KONTAKT - KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - ZADZWOŃ ~!~SKUPUJĘ od ręki za GOTÓWKĘ stare : Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy…

28.02.2023 22:11 wrote:

Wynajmę pomieszczenia o łącznej powierzchni 77 m2 w miejscowości Wilczków gmina Malczyce. Bezpośredni dostęp do drogi publicznej. Okna i dr…

hydrotech do gazety nowa reklama

handlo