piątek 27.05.2022

Imieniny: Augustyna JulianaPolicja: Nietrzeźwi kierowcy wyeliminowani z ruchu
Przez kilka ostatnich dni średzcy policjanci zatrzymali 5 kierujących, którzy wyjechali na drogę pomimo spożytego alkoholu. Wydaje się, że na nic wszelkie apele i przestrogi, bowiem wciąż na drogach naszego powiatu spotkać można zagrożenie w postaci kierującego pod wpływem alkoholu, który za nic ma nie tylko swoje, ale też i innych bezpieczeństwo. Policjanci ponownie apelują o rozwagę i rozsądek na drodze.

Fot. ilustracyjne / policja.pl Fot. ilustracyjne / policja.pl

O ile jazda samochodem pod wpływem alkoholu budzi powszechną dezaprobatę, to można odnieść wrażenie, że jazda rowerem w stanie wskazującym już niekoniecznie. Świadczą o tym kolejni ujawnieni przez mundurowych nietrzeźwi rowerzyści. Mając na uwadze zbliżający się sezon rowerowy, ponownie należy przypomnieć, że rower, tak jak samochód, stanowi w rękach nietrzeźwego kierowcy swego rodzaju broń, która może wyrządzić komuś krzywdę.

Policjanci ze średzkiej drogówki w ostatnich dniach zatrzymali 3 rowerzystów oraz 2 kierujących samochodami, którzy wyjechali na drogę pod wpływem alkoholu. Nieodpowiedzialni miłośnicy „dwóch kółek” to mężczyźni w wieku od 41 do 60 lat, wszyscy zamieszkali na terenie powiatu średzkiego, którzy mieli od 1 do blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze nałożyli na nich grzywny w postaci mandatów karnych oraz zakazali dalszej jazdy.

Mundurowi zatrzymali także dwóch kierujących samochodami. Obaj poniosą odpowiedzialność karną za popełnienie przestępstwa, jakim jest kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Jednak 65-letni mieszkaniec naszego powiatu musi dodatkowo liczyć się z dalszymi konsekwencjami swojego czynu. Jak się bowiem okazało, wobec siedzącego za kierownicą pojazdu mężczyzny Sąd Rejonowy w Jaworze orzekł dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.  

Przypomnijmy, za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Apelujemy do wszystkich kierujących zarówno pojazdami mechanicznymi, ale też jednośladami, aby zachowali zdrowy rozsądek i ostrożność na drodze. Każda, nawet najmniejsza ilość spożytego alkoholu, bez względu na środek transportu, który prowadzimy, negatywnie wpływa na naszą zdolność postrzegania, na odbiór bodźców, na ocenę sytuacji i czas reakcji na drodze.

Zadbajmy wspólnie o bezpieczeństwo na drodze.

asp. szt. Marta Stefanowska / KPP w Środzie Śląskiej

  • dsr powiedział(a) Więcej
    Autor ma rację! Sami śmiecą a później narzekają że syf w mieście - taka średzka rzeczywistość niestety... godzinę temu.
  • Putin powiedział(a) Więcej
    Znowu znikają komentarze. Władza czuwa. 6 godzin temu.
  • Banan powiedział(a) Więcej
    Owocowe Środy. 8 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

16.05.2022 15:56 wrote:

Szukam pomieszczenia do wynajęcia o wymiarach min. 2x8 metrów i wysokości min 3,2 metrów na ternie Środy Śląskiej. Kontakt: 515792001.…

20.04.2022 12:30 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - STAROCIE - DZIEŁA SZTUKI - Stare PAMIĄTKI, Wartościowe DROBIAZGI - Różności !Kupię przeróżne Antyki - Starocie z Domu, Miesz…

11.04.2022 10:20 wrote:

Jeśli chcesz szybko sprzedać stare Obrazy, Obrazki np. z likwidacji kolekcji, może po dziadkach, ze strychu, mieszkania, domu, może zawadza…

08.03.2022 12:05 wrote:

Cześć, dzisiaj tj 8.03 około 10:30, w okolicy Kościuszki 42 znalazłem klucze, Kontakt do mnie :  5(x)7(x)8(x) 9(x)1(x)7(x)  6(x)6(x)7(x) …