wtorek 09.08.2022

Imieniny: Romana Ryszarda

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Policja podsumowuje działania NURD na drogach powiatu średzkiego
W piątek na terenie naszego powiatu średzcy policjanci przeprowadzili działania mające na celu zwiększenie poziomu bezpieczeństwa szczególnej kategorii użytkowników dróg – niechronionych uczestników ruchu drogowego, którzy są najbardziej narażeni na odnoszenie poważnych obrażeń w zdarzeniach drogowych. W trakcie akcji mundurowi ujawnili kilkadziesiąt wykroczeń popełnionych na przejściu dla pieszych, bądź w jego bezpośrednim sąsiedztwie.

Fot. ilustracyjne / policja.pl Fot. ilustracyjne / policja.pl


29.07.2022 na celowniku policjantów z drogówki byli kierowcy, piesi oraz rowerzyści. Niemniej jednak policjanci reagowali na każde zachowanie niezgodne z prawem.

Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców wobec pieszych, zwłaszcza w obrębie oznakowanych przejść dla pieszych, ale też bacznie przyglądali się czy piesi nie łamią przepisów ruchu drogowego. Działania obejmowały także rowerzystów, którzy podobnie jak piesi zaliczani są do grupy „niechronionych”.

Podczas trwania akcji policjanci przeprowadzili 38 kontroli drogowych, w trakcie których ujawnili 31 wykroczeń, które zagrażały pieszym przez kierujących pojazdami. Kierowcy najczęściej niedostosowywali prędkości jazdy w obszarze przejść dla pieszych. Policjanci nałożyli na sprawców 27 mandatów. W 3 przypadkach zostały sporządzone wnioski o ukaranie do Sądu Rejonowego w Środzie Śląskiej. Ujawniono również jednego kierującego, który poruszał się pojazdem bez wymaganych do tego uprawnień do kierowania.  

Pamiętajmy, że o własne bezpieczeństwo na drodze w głównej mierze powinniśmy zadbać sami, stosując się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego i zachowując na drodze czujność oraz rozwagę.

Źródło: mł. asp. Karol Dudziak
KPP w Środzie Śląskiej

 • JohnySilverhand powiedział(a) Więcej
  Każdy by zagłosował na partie kotra chce dawać pieniążki obywatelom, tylko nikt nie zastanawiał się nad długofalowymi skutkami tego rozdawnictwa. 20 minut temu.
 • JohnySilverhand powiedział(a) Więcej
  Zosia ty chyba za dużo tvp oglądasz przed snem. Przejechałem ostatnio pół polski i nie mówię tu o dużych miastach tylko mniejszych niż Środa... 27 minut temu.
 • M powiedział(a) Więcej
  Najdziwniejsze jest to że kogo się nie spytam to nikt na PIS nie głosował a jakimś cudem wygrywają wybory...
  Przed każdymi wyborami powinien... 31 minut temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…