czwartek 02.04.2020

Imieniny: Władysława Franciszka

 

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Policjanci apelują o zachowanie trzeźwości na drogach!

Policjanci apelują o zachowanie trzeźwości na drogach!

14.01. 2020

Od początku nowego roku średzcy policjanci zatrzymali już kilkunastu nietrzeźwych kierujących samochodami, motorowerem oraz rowerzystów. Funkcjonariusze ujawnili również osoby, które pomimo orzeczonego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi postanowiły nie respektować zakazu sądowego i zdecydowały się wyjechać na drogę. Funkcjonariusze apelują do wszystkich użytkowników dróg o rozsądek i rozwagę. Czyjaś nieodpowiedzialność i beztroska może kosztować drugiego człowieka utratę zdrowia lub nawet życia.

Przez ostatnie dwa tygodnie policjanci zatrzymali na gorącym uczynku 5 nietrzeźwych rowerzystów. Miłośnicy jednośladów mieli od 1 do ponad 2 promili alkoholu w organizmie. Jak niebezpieczna jest jazda pod wpływem alkoholu, nawet rowerem, przekonał się 55-letni mieszkaniec powiatu średzkiego, który wykonał manewr skrętu tuż przed jadącym za nim samochodem wcześniej nie sygnalizując takiego zamiaru. Rowerzysta omal nie doprowadził do wypadku, w którym on sam mógłby odnieść najpoważniejsze obrażenia.

Został natychmiast zatrzymany przez policjantów, bowiem pojazdem tym był radiowóz. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości 55-latka. Miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Policjanci zatrzymali 5 nietrzeźwych kierujących pojazdami mechanicznymi, w tym jednego motorowerzystę. Kierowcy w związku z popełnionymi przez siebie czynami stracili prawa jazdy. 39-latek dodatkowo stracił też dowód rejestracyjny, ponieważ poruszał się pojazdem bez ważnych badań technicznych. Jeden z zatrzymanych, 23-letni mieszkaniec powiatu średzkiego, poza tym, że kierował pojazdem marki Renault z blisko 2 promilami alkoholu w organizmie, wjechał w ogrodzenie pobliskiej posesji, a także uszkodził znak drogowy.

Podczas kontroli na drogach średzcy funkcjonariusze ujawnili również dwóch mężczyzn, którzy wsiedli za kierownicę pomimo orzeczonych wobec nich zakazów prowadzenia  pojazdów mechanicznych. Wobec jednego z nich, 38-letniego mieszkańca powiatu legnickiego, obowiązywał dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów.

Nietrzeźwi kierujący pojazdami mechanicznymi oraz osoby, które nie stosowały się do orzeczonych zakazów sądowych muszą się liczyć z konsekwencjami karnymi i odpowiedzą za swoje czyny przed sądem. Na nietrzeźwych rowerzystów policjanci nałożyli kary grzywny w postaci mandatów karnych.

Przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do dwóch lat pozbawienia wolności. Natomiast kto nie stosuje się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów podlega karze pozbawienia wolności do lat 5.

(ms) / fot. policja, zdj. ilustracyjne

 
 

 
Komentarzy (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

Jestem za ale panowie Milicjanci powinni zacząć od siebie

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie zacznie się za:

Ostatnio komentowane artykuły

Ze względu na bezpieczeństwo wszystkie zakłady na strefie powinne być pozamykane na co najmniej 2 tygodnie ze ...
Tylko guma i wąskie drzwi zrobią porządek z tą gównarzerią
Znam temat. Co to wyprawiają gownażeria przechodzi ludzkie pojęcie. APELUJE do służb o zrobienie z tym porządk...

Lokalne ogłoszenia drobne

01.04.2020 09:09 wrote:

  Kupię stare odznaki, odznaczenia, medale, ordery, wpinki,orzełki, naszywki itp.: wojskowe oraz cywilne, dyplomy, zaświadczenia i legityma…

31.03.2020 17:20 wrote:

Oferuję wiercenie studni głębinowej do 30 metrów. Metoda płuczkowa. Środa Śląska i okolice. Wiecej informacji pod nr 530836378.…

22.03.2020 14:24 wrote:

-Witam państwa zwracam się z prośba do wasz o pomoc ja wiem ze każdy pracuje by mieć wiem ze nie powinienem tak zebrać panuje wirus każdy p…