niedziela 23.01.2022

Imieniny: Ildefonsas Rajmunda

Policjanci apelują o zachowanie trzeźwości na drogach!

Policjanci apelują o zachowanie trzeźwości na drogach!

Wt, 14.01.2020 16:06
 •  

Od początku nowego roku średzcy policjanci zatrzymali już kilkunastu nietrzeźwych kierujących samochodami, motorowerem oraz rowerzystów. Funkcjonariusze ujawnili również osoby, które pomimo orzeczonego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi postanowiły nie respektować zakazu sądowego i zdecydowały się wyjechać na drogę. Funkcjonariusze apelują do wszystkich użytkowników dróg o rozsądek i rozwagę. Czyjaś nieodpowiedzialność i beztroska może kosztować drugiego człowieka utratę zdrowia lub nawet życia.


Przez ostatnie dwa tygodnie policjanci zatrzymali na gorącym uczynku 5 nietrzeźwych rowerzystów. Miłośnicy jednośladów mieli od 1 do ponad 2 promili alkoholu w organizmie. Jak niebezpieczna jest jazda pod wpływem alkoholu, nawet rowerem, przekonał się 55-letni mieszkaniec powiatu średzkiego, który wykonał manewr skrętu tuż przed jadącym za nim samochodem wcześniej nie sygnalizując takiego zamiaru. Rowerzysta omal nie doprowadził do wypadku, w którym on sam mógłby odnieść najpoważniejsze obrażenia.

Został natychmiast zatrzymany przez policjantów, bowiem pojazdem tym był radiowóz. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości 55-latka. Miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Policjanci zatrzymali 5 nietrzeźwych kierujących pojazdami mechanicznymi, w tym jednego motorowerzystę. Kierowcy w związku z popełnionymi przez siebie czynami stracili prawa jazdy. 39-latek dodatkowo stracił też dowód rejestracyjny, ponieważ poruszał się pojazdem bez ważnych badań technicznych. Jeden z zatrzymanych, 23-letni mieszkaniec powiatu średzkiego, poza tym, że kierował pojazdem marki Renault z blisko 2 promilami alkoholu w organizmie, wjechał w ogrodzenie pobliskiej posesji, a także uszkodził znak drogowy.

Podczas kontroli na drogach średzcy funkcjonariusze ujawnili również dwóch mężczyzn, którzy wsiedli za kierownicę pomimo orzeczonych wobec nich zakazów prowadzenia  pojazdów mechanicznych. Wobec jednego z nich, 38-letniego mieszkańca powiatu legnickiego, obowiązywał dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów.

Nietrzeźwi kierujący pojazdami mechanicznymi oraz osoby, które nie stosowały się do orzeczonych zakazów sądowych muszą się liczyć z konsekwencjami karnymi i odpowiedzą za swoje czyny przed sądem. Na nietrzeźwych rowerzystów policjanci nałożyli kary grzywny w postaci mandatów karnych.

Przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do dwóch lat pozbawienia wolności. Natomiast kto nie stosuje się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów podlega karze pozbawienia wolności do lat 5.

(ms) / fot. policja, zdj. ilustracyjne

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0

REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


powrót na górę

Najczęściej komentowane

Najnowsze komentarze:
 • Sam powiedział(a) Więcej
  Podziękujemy mu na wyborach. 2 minut temu
 • Jarek powiedział(a) Więcej
  Ty jesteś ***......do granic możliwości ***ni.......i tyle co powiem debil jesteś  i nawet... 36 minut temu.
 • Taki trochę JP powiedział(a) Więcej
  Jak dla mnie to powinna być robota dla Straży Miejskiej, a nie dla policji. Policja powinna... 8 godzin temu.
REKLAMA
reklama@roland-gazeta.pl

Lokalne ogłoszenia drobne

19.01.2022 20:08 wrote:

Wykonuję drobne prace spawalnicze - meble, płoty, bramy, stoliki, wózki, i inne. Zapraszam do współpracy 792 279 495 - Tomasz…

19.01.2022 20:06 wrote:

Kupię przyczepkę ubezpieczoną, z tabliczką znamionową - czyli legalną z papierami, samoróbkę. Jeśli chcesz sprzedać skontaktuj się ze mną. …

06.01.2022 11:32 wrote:

KUPIĘ ANTYKI po SPRZĄTANIU / CZYSZCZENIU / LIKWIDACJI - NIERUCHOMOŚCI - DOMU, MIESZKANIA, WILLI ...Interesują mnie : Stare Obrazy, Ikony, o…

20.12.2021 17:30 wrote:

Witam. Sprzedam słoneczne mieszkanie w bloku w Ciechowie przy ulicy Osiedlowej. 3 pokoje,kuchnia,łazienka, wc,garaż i dwie piwnice. Położon…