piątek 19.08.2022

Imieniny: Jana Bolesława

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Policjanci apelują o zachowanie trzeźwości na drogach!
Od początku nowego roku średzcy policjanci zatrzymali już kilkunastu nietrzeźwych kierujących samochodami, motorowerem oraz rowerzystów. Funkcjonariusze ujawnili również osoby, które pomimo orzeczonego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi postanowiły nie respektować zakazu sądowego i zdecydowały się wyjechać na drogę. Funkcjonariusze apelują do wszystkich użytkowników dróg o rozsądek i rozwagę. Czyjaś nieodpowiedzialność i beztroska może kosztować drugiego człowieka utratę zdrowia lub nawet życia.


Przez ostatnie dwa tygodnie policjanci zatrzymali na gorącym uczynku 5 nietrzeźwych rowerzystów. Miłośnicy jednośladów mieli od 1 do ponad 2 promili alkoholu w organizmie. Jak niebezpieczna jest jazda pod wpływem alkoholu, nawet rowerem, przekonał się 55-letni mieszkaniec powiatu średzkiego, który wykonał manewr skrętu tuż przed jadącym za nim samochodem wcześniej nie sygnalizując takiego zamiaru. Rowerzysta omal nie doprowadził do wypadku, w którym on sam mógłby odnieść najpoważniejsze obrażenia.

Został natychmiast zatrzymany przez policjantów, bowiem pojazdem tym był radiowóz. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości 55-latka. Miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Policjanci zatrzymali 5 nietrzeźwych kierujących pojazdami mechanicznymi, w tym jednego motorowerzystę. Kierowcy w związku z popełnionymi przez siebie czynami stracili prawa jazdy. 39-latek dodatkowo stracił też dowód rejestracyjny, ponieważ poruszał się pojazdem bez ważnych badań technicznych. Jeden z zatrzymanych, 23-letni mieszkaniec powiatu średzkiego, poza tym, że kierował pojazdem marki Renault z blisko 2 promilami alkoholu w organizmie, wjechał w ogrodzenie pobliskiej posesji, a także uszkodził znak drogowy.

Podczas kontroli na drogach średzcy funkcjonariusze ujawnili również dwóch mężczyzn, którzy wsiedli za kierownicę pomimo orzeczonych wobec nich zakazów prowadzenia  pojazdów mechanicznych. Wobec jednego z nich, 38-letniego mieszkańca powiatu legnickiego, obowiązywał dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów.

Nietrzeźwi kierujący pojazdami mechanicznymi oraz osoby, które nie stosowały się do orzeczonych zakazów sądowych muszą się liczyć z konsekwencjami karnymi i odpowiedzą za swoje czyny przed sądem. Na nietrzeźwych rowerzystów policjanci nałożyli kary grzywny w postaci mandatów karnych.

Przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do dwóch lat pozbawienia wolności. Natomiast kto nie stosuje się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów podlega karze pozbawienia wolności do lat 5.

(ms) / fot. policja, zdj. ilustracyjne

  • Komorniki powiedział(a) Więcej
    Święte słowa 5 godzin temu.
  • Wędkarz powiedział(a) Więcej
    Kiedy PZW odda pieniądze za składkę wędkarską za 2022r? 9 godzin temu.
  • Erol powiedział(a) Więcej
    Szanowna Gmino. A co z możliwością złożenia wniosków przez e-PUAP? Czyżby za mało było czasu żeby się dostosować? 10 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…