środa 28.02.2024

Imieniny: Romana Ludomira

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250


Policjanci realizują działania w ramach akcji Zima

SkomentujW obliczu nadejścia fali mrozów policjanci intensyfikują swoje działania na rzecz osób pozostających w trudnej sytuacji życiowej, które są szczególnie narażone na negatywny wpływ niesprzyjających warunków atmosferycznych. Również dzielnicowi, jako policjanci tzw. „pierwszego kontaktu” w ramach akcji "Zima" docierają do miejsc, gdzie mogą przebywać osoby będące w potrzebie.


Fot. KPP w Środzie Śląskiej Fot. KPP w Środzie Śląskiej


Bardzo niskie temperatury, nocne i poranne mrozy, które utrzymują się od kilku dni, to realne zagrożenie dla życia i zdrowia osób będących w kryzysie bezdomności, bezradnych, samotnych, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, które często mieszkają w pustostanach, altanach ogrodowych, bądź lokalach pozbawionych ogrzewania. Dla średzkich policjantów to czas wzmożonych kontroli miejsc, gdzie mogłyby schronić się przed zimnem osoby z tej właśnie grupy ryzyka. Policjanci docierają do wszystkich możliwych obszarów zagrożenia na terenie powiatu średzkiego.  

Bardzo przydatna jest wiedza dzielnicowych, którzy na co dzień  monitorują tą problematykę społeczną w swoich rejonach służbowych. W trosce o bezpieczeństwo takich właśnie osób Dzielnicowi z Posterunku Policji w Malczycach wraz z przedstawicielami Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej kontrolowali miejsca, w których mogłyby znajdować się osoby potrzebujące pomocy.

W obliczu tak niskich temperatur, z jakimi mamy do czynienia w ostatnich dniach, apelujemy, aby reagować na każdy przypadek, gdzie osoba samotna, dotknięta kryzysem bezdomności, w trudnej sytuacji życiowej znajdzie się w potrzebie, aby nikogo nie pozostawić bez pomocy. Nie zapominajmy też osobach znajdujących się pod wpływem alkoholu i przebywających na wolnym powietrzu, dla których tak niskie temperatury mogą stanowić śmiertelne zagrożenie.

Wszystkie podejmowane przez mundurowych działania mają charakter pomocowy i w związku z tym policjanci, w trakcie wykonywania obowiązków służbowych, udzielają informacji oraz wszelkiego wsparcia w dotarciu do placówek pomagających osobom w kryzysie bezdomności, a także innym osobom wymagającym opieki.

Średzcy policjanci zwracają się z prośbą do wszystkich mieszkańców naszego powiatu, aby w przypadku napotkania w okresie zimy osób potrzebujących pomocy, samotnych, niepełnosprawnych lub nietrzeźwych, których pozostawienie na mrozie może skończyć się tragicznie, nie zwlekali REAGOWALI i DZWONILI pod numer alarmowy 112. Policjanci niezwłocznie podejmą stosowne czynności.

W tym celu warto skorzystać z narzędzia, jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. To aplikacja, która posiada zakładkę „osoba bezdomna wymagająca pomocy”.

Nie bądźmy obojętni na los innych.  REAGUJMY!


Źródło: KPP Środa Śląska
sierż. Katarzyna Bisztyk-Radoń

431 222815

   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


Czy ktoś będzie w stanie zorganizować jakiś bieg w Środzie Śląskiej? Po ostatnim blamażu przydało by ...
Niemalże jak PIS-owskie pikniki przed wyborami. Oby z podobnym skutkiem :-)
robert nowakowski Gmina wspiera zabytki sakralne
Nie moge w to uwierzyc, jedyne zabytki ktore remontuje gmina i powiat to koscioly. Napychaja im ...

Lokalne ogłoszenia drobne

20.02.2024 19:12 wrote:

Kupię kable płaskie podtynkowe 3x1,5 i 3x 2,5  20 rolek. Tel 500 844 143…

13.02.2024 21:00 wrote:

Rower męski trekingowy UNIVEGA modelTerreno, koła 28", rama aluminiowa, osprzęt marki SHIMANO  DEORE. Rower jest zadbany, po …

17.01.2024 21:24 wrote:

Kupię działkę lub dom. Ciechów i pobliska okolica. Telefon: 724 326 164 …

05.01.2024 15:56 wrote:

Chciałbym wynająć garaż w Środzie śląskiej, nawet od zaraz. Tel. 732 557 764…

taxi stas

hydrotech do gazety nowa reklama

warsztat 336224 px

Nie przegap tych artykułów.