sobota 15.05.2021

Imieniny: Zofii Nadziei

Policjanci uratowali mężczyznę, który chciał odebrać sobie życie

Policjanci uratowali mężczyznę, który chciał odebrać sobie życie

Śr, 16.09.2020 09:45

Średzcy policjanci uratowali życie 35-latka, który chciał popełnić samobójstwo. Funkcjonariusze w porę odnaleźli desperata i udzielili mu pomocy. Mężczyzna trafił pod opiekę specjalistów.Późno w nocy dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który zamierza targnąć się na swoje życie. Natychmiast wysłał pod jego adres zamieszkania policjantów.

Na miejscu mundurowi zastali otwarte drzwi do mieszkania, jednak mężczyzny wewnątrz nie było. Zaalarmowani hałasami dobiegającymi z zewnątrz zauważyli desperata, który wisiał już na ogrodzeniu na linie całym ciężarem ciała.

Policjanci natychmiast dobiegli do poszkodowanego. Pomoc przyszła w ostatniej chwili, bowiem mężczyzna tracił już oddech. Mundurowi oswobodzili 35-letniego mieszkańca powiatu średzkiego z pętli, którą miał założoną na szyi, a następnie udzielili mu pierwszej pomocy przedmedycznej.

Mężczyzna został przekazany pogotowiu, a następnie przewieziony do szpitala.

Zdarzają się sytuacje, kiedy osobom wydaje się, że nie ma już wyjścia z problemów. Ważne, aby w sytuacji kryzysowej szukać pomocy i wsparcia. W każdym powiecie znajduje się wiele instytucji, których przedstawiciele są gotowi nieść pomoc.

Wsparcie można uzyskać również, dzwoniąc na całodobową linię telefoniczną Centrum Wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego pod nr telefonu 800 70 2222.

Centrum Wsparcia” to projekt Ministerstwa Zdrowia w ramach Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020 realizowany przez Fundację ITAKA. Celem projektu jest prowadzenie działań na rzecz zapobiegania depresji, samobójstwom i innym zachowaniom autodestrukcyjnym. Osobom znajdującym się w stanie kryzysu psychicznego całodobowa pomoc udzielana jest poprzez telefon, czat i email.

Źródło: CENTRUM WSPARCIA

Oficer Prasowy KPP w Środzie Śląskiej
asp. szt. Marta Stefanowska

fot. policja.pl / zdj. ilustracyjne

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
powrót na górę
 • Mieszkaniec powiedział(a) Więcej
  Z miastem będzie to samo co z UG 1/2 etaty dla wszystkich.  2 godziny temu.
 • Mieszkaniec powiedział(a) Więcej
  Można byłoby wybrać - tylko że mądre osoby... 2 godziny temu.
 • marek perlak powiedział(a) Więcej
  rowniez myslalem o tym samym-winnica,jakas pasieka(sam... 4 godziny temu.
 • marek perlak powiedział(a) Więcej
  rowniez z przykroscia patrze na zdjecia z tego... 4 godziny temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Powiat Średzki

Lokalne ogłoszenia drobne

04.05.2021 08:15 wrote:

POSZUKUJĘ i KUPUJĘ - poniemieckie STAROCIE - A N T Y K I - PRZEDWOJENNE oraz STARSZE za GOTÓWKĘ -!- Kupię przeróżne Antyki – Starocie z Dom…

30.03.2021 09:27 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - SKUP ANTYKÓW - LIKWIDACJA - MIESZKANIA, DOMU, KOLEKCJI - GOTÓWKA od ręki - SZYBKI KONTAKT i DOJAZD ! Kupię Stare Obrazy, Obr…

29.03.2021 04:41 wrote:

Oferuję:- wycinkę drzew,- zrąbkowane gałęzi z wywozem,- przygotowywanie działek pod inwestycję,- karczowanie pni,- usługi melioracyjne,- tr…

18.03.2021 11:20 wrote:

SKUPUJĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry EXTRA GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ ! ZDECYDOWANIE KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE od ręk…