piątek 27.11.2020

Imieniny: Waleriana Wergiliusza

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Policjanci uratowali mężczyznę, który chciał odebrać sobie życie

Policjanci uratowali mężczyznę, który chciał odebrać sobie życie

16.09. 2020
 •  

Średzcy policjanci uratowali życie 35-latka, który chciał popełnić samobójstwo. Funkcjonariusze w porę odnaleźli desperata i udzielili mu pomocy. Mężczyzna trafił pod opiekę specjalistów.

Późno w nocy dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który zamierza targnąć się na swoje życie. Natychmiast wysłał pod jego adres zamieszkania policjantów.

Na miejscu mundurowi zastali otwarte drzwi do mieszkania, jednak mężczyzny wewnątrz nie było. Zaalarmowani hałasami dobiegającymi z zewnątrz zauważyli desperata, który wisiał już na ogrodzeniu na linie całym ciężarem ciała.

Policjanci natychmiast dobiegli do poszkodowanego. Pomoc przyszła w ostatniej chwili, bowiem mężczyzna tracił już oddech. Mundurowi oswobodzili 35-letniego mieszkańca powiatu średzkiego z pętli, którą miał założoną na szyi, a następnie udzielili mu pierwszej pomocy przedmedycznej.

Mężczyzna został przekazany pogotowiu, a następnie przewieziony do szpitala.

Zdarzają się sytuacje, kiedy osobom wydaje się, że nie ma już wyjścia z problemów. Ważne, aby w sytuacji kryzysowej szukać pomocy i wsparcia. W każdym powiecie znajduje się wiele instytucji, których przedstawiciele są gotowi nieść pomoc.

Wsparcie można uzyskać również, dzwoniąc na całodobową linię telefoniczną Centrum Wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego pod nr telefonu 800 70 2222.

Centrum Wsparcia” to projekt Ministerstwa Zdrowia w ramach Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020 realizowany przez Fundację ITAKA. Celem projektu jest prowadzenie działań na rzecz zapobiegania depresji, samobójstwom i innym zachowaniom autodestrukcyjnym. Osobom znajdującym się w stanie kryzysu psychicznego całodobowa pomoc udzielana jest poprzez telefon, czat i email.

Źródło: CENTRUM WSPARCIA

Oficer Prasowy KPP w Środzie Śląskiej
asp. szt. Marta Stefanowska

fot. policja.pl / zdj. ilustracyjne

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze

 • Waldek powiedział(a) Więcej
  Lokalny na miejscu, bez kolejek, szybciutko.
  www.komnetpc.pl 5 godzin temu.
 • Wojewoda powiedział(a) Więcej
  30Mb a nie MB, edit Wojewoda 5 godzin temu.
 • Wojewoda powiedział(a) Więcej
  Dokładnie, w Środzie Śląskiej jest też Netia na światłowodzie. Mam i korzystam, Wrocławska, osiedle koło Coli. Orange w tej samej... 5 godzin temu.
 • Adam powiedział(a) Więcej
  Witam, od niedawna mieszkam w Środzie i poszukuje sprawdzonego internetu radiowego ( taka jest możliwość) jak narazie testuje usługę... 5 godzin temu.
 • Waldek powiedział(a) Więcej
  Dorota napisał:
  Czy ktoś ma kontakt telefoniczny do BM? 
  Ja mam a co Ci zamówić?
  6 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

19.11.2020 08:17 wrote:

Sprzedam choinki świerk pospolity,srebrny, jodła kaukaska. Cena w zależności od wielkości i rodzaju drzewka 50-70 PLN Tel.606-953-368  …

11.11.2020 18:42 wrote:

GOTÓWKA bez potrzeby wychodzenia z DOMU - SZYBKI KONTAKT ! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce, Patery, Tace, Świeczniki, Por…

09.11.2020 17:30 wrote:

nauka projektowania 2D/3D, nauka rysunku technicznego (od rzutowania przez wymiarowanie po tolerowanie), wykonywanie rysunków techniczny, p…

04.11.2020 10:49 wrote:

 Poszukuję opieki nad 84 letnią kobietą . Najchętniej do wspólnego zamieszkania w mieszkaniu w Środzie Śląskiej . Osoba chodząca , w dużym …

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayNo special awareness requiredTomorrowNo special awareness required... więcej informacji.

Czytelniku!

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, udostępnij go! Pod tekstem znajdziesz opcję, dziękujemy.