wtorek 26.10.2021

Imieniny: Lucjana Ewarysta

Policjanci zatrzymali kilku pijanych kierowców. Rekordzista miał ponad 2 promile

Policjanci zatrzymali kilku pijanych kierowców. Rekordzista miał ponad 2 promile

Cz, 23.09.2021 21:28
 •  

W minionym tygodniu średzcy policjanci zatrzymali 8 kierujących samochodami, ciągnikiem rolniczym oraz rowerami, którzy wyjechali na drogę pomimo spożytego alkoholu. Wydaje się, że na nic wszelkie apele i przestrogi, bowiem wciąż na drogach naszego powiatu spotkać można zagrożenie w postaci kierującego pod wpływem, alkoholu, który za nic ma nie tylko swoje, ale też i innych bezpieczeństwo. Policjanci ponownie apelują o rozwagę i rozsądek na drodze.


Pojazd, którym się porusza osoba „po kilku głębszych”, w tym także rower, stanowi w rękach nietrzeźwego kierowcy swego rodzaju broń, która może wyrządzić komuś krzywdę. Wydawałoby się, że nie trzeba o tym nikogo przekonywać. A jednak …

Policjanci ze średzkiej drogówki oraz dzielnicowi w ostatnich dniach zatrzymali 5 nietrzeźwych kierujących oraz 3 osoby, które usiadły za kierownicę samochodu, ciągnika oraz jednośladu w stanie po użyciu alkoholu. Nieodpowiedzialne osoby to mężczyźni w wieku od 22 do 74 lat, wszyscy zamieszkali na terenie powiatu średzkiego.

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się 37-latek, który kierował pojazdem marki VW mając w organizmie ponad dwa promile alkoholu. Nic więc dziwnego, że będąc w takim stanie na zakręcie wypadł z drogi i wjechał do rowu. Na szczęście nie wyrządził krzywdy ani sobie, ani innym uczestnikom ruchu. Policjanci sprawdzili mężczyznę w systemie policyjnym. Okazało się, że prowadził pojazd pomimo sądowego zakazu oraz że jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Kamiennej Górze w celu doprowadzenia do aresztu śledczego. 37-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu, skąd po przedstawieniu zarzutu kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz niestosowania się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, został następnie odwieziony do jednostki penitencjarnej.

O szczęściu może mówić również 41-letni obywatel Ukrainy, który znajdując się pod znacznym wpływem alkoholu wjechał Oplem w ogrodzenie posesji. Policjanci przebadali kierującego alkomatem. Jak się okazało mężczyzna miał blisko dwa promile alkoholu w organizmie. Policjanci zabezpieczyli na parkingu strzeżonym pojazd, którym się poruszał, a 41-latek trafił do policyjnego aresztu.

Kolejny zatrzymany do kontroli kierujący był również nie tylko nietrzeźwy, ale także „na zakazie”. 64-letni mężczyzna kierował samochodem marki Renault mając w organizmie blisko promil alkoholu oraz nie stosował się do dwóch sądowych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi. Z kolei najmłodszy z zatrzymanych nieodpowiedzialnych kierowców miał 22 lata. Prowadził samochód marki Citroen również z blisko promilem alkoholu w organizmie.

Kierujący pojazdami mechanicznymi w stanie nietrzeźwości usłyszeli zarzuty. Muszą liczyć się z odpowiedzialnością karną swoich czynów. Przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Mundurowi wyeliminowali z ruchu również 2 rowerzystów, którzy znajdowali się pod wpływem alkoholu. Policjanci nałożyli na nich grzywny w postaci mandatów karnych oraz zakazali dalszej jazdy.

Kierujący pojazdami w stanie po użyciu muszą liczyć się z poważniejszymi konsekwencjami. O ich losie zdecyduje sąd.

Policja apeluje do wszystkich kierujących zarówno pojazdami mechanicznymi, ale też jednośladami, aby zachowali zdrowy rozsądek i ostrożność na drodze. Każda, nawet najmniejsza ilość spożytego alkoholu, bez względu na środek transportu, który prowadzimy, negatywnie wpływa na naszą zdolność postrzegania, na odbiór bodźców, na ocenę sytuacji i czas reakcji na drodze.

Zadbajmy wspólnie o bezpieczeństwo na drodze.

(ms/kpp)

 • 3
 • 0
 • 0
 • 0
 • 1
 • 0


Najnowsze komentarze

 • No powiedział(a) Więcej
  Za Donalda dostał by Starosta "czapkę śliwek i popalić cygaro" 12 minut temu.
 • nic powiedział(a) Więcej
  remont drogi Jastrzębce -Chomiąża, a co z pozostałym odcinkiem drogi tj. od Środy... 13 minut temu.
 • Ryś powiedział(a) Więcej
  Jak Starosta dostał 15 baniek to już nie krzyczy ***** ***  16 minut temu.
 • Roman powiedział(a) Więcej
  Segregacja dzieci!
  Teraz wspieramy PGRowych spadkobierców, a pozostałe dzieci mają lizać... 27 minut temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

21.10.2021 07:53 wrote:

Do sprzedania Thermomix 5, kompletny w pełni sprawny. 2300 zł.  Środa Śl. tel. 728861091…

18.10.2021 18:05 wrote:

Dzień dobry, poszukujemy działki/domu w Środzie Śląskiej lub najbliższej okolicy. Dom może być do remontu. Nr telefonu 785 558 716 Maciej…

11.10.2021 12:03 wrote:

PŁACĘ GOTÓWKĄ za ANTYKI - OBRAZY, LAMPY, PORCELANA, CERAMIKA, SZTUĆCE, ZEGARY, SREBRO, SZABLE, RZEŹBY itp... - zadzwoń - 603 567 304 Mniejsz…

28.09.2021 13:24 wrote:

Kupię Antyki - Starocie - Stare Pamiątki, Wartościowe Drobiazgi itp. ZA GOTÓWKĘ - ŚRODA ŚLĄSKA i okolice ... Mniejsze Meble, Obrazy i Obr…

0
RAZEM