sobota 20.08.2022

Imieniny: Bernarda Samuela

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Policjanci zatrzymali kilku pijanych kierowców. Rekordzista miał ponad 2 promile
W minionym tygodniu średzcy policjanci zatrzymali 8 kierujących samochodami, ciągnikiem rolniczym oraz rowerami, którzy wyjechali na drogę pomimo spożytego alkoholu. Wydaje się, że na nic wszelkie apele i przestrogi, bowiem wciąż na drogach naszego powiatu spotkać można zagrożenie w postaci kierującego pod wpływem, alkoholu, który za nic ma nie tylko swoje, ale też i innych bezpieczeństwo. Policjanci ponownie apelują o rozwagę i rozsądek na drodze.


Pojazd, którym się porusza osoba „po kilku głębszych”, w tym także rower, stanowi w rękach nietrzeźwego kierowcy swego rodzaju broń, która może wyrządzić komuś krzywdę. Wydawałoby się, że nie trzeba o tym nikogo przekonywać. A jednak …

Policjanci ze średzkiej drogówki oraz dzielnicowi w ostatnich dniach zatrzymali 5 nietrzeźwych kierujących oraz 3 osoby, które usiadły za kierownicę samochodu, ciągnika oraz jednośladu w stanie po użyciu alkoholu. Nieodpowiedzialne osoby to mężczyźni w wieku od 22 do 74 lat, wszyscy zamieszkali na terenie powiatu średzkiego.

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się 37-latek, który kierował pojazdem marki VW mając w organizmie ponad dwa promile alkoholu. Nic więc dziwnego, że będąc w takim stanie na zakręcie wypadł z drogi i wjechał do rowu. Na szczęście nie wyrządził krzywdy ani sobie, ani innym uczestnikom ruchu. Policjanci sprawdzili mężczyznę w systemie policyjnym. Okazało się, że prowadził pojazd pomimo sądowego zakazu oraz że jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Kamiennej Górze w celu doprowadzenia do aresztu śledczego. 37-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu, skąd po przedstawieniu zarzutu kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz niestosowania się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, został następnie odwieziony do jednostki penitencjarnej.

O szczęściu może mówić również 41-letni obywatel Ukrainy, który znajdując się pod znacznym wpływem alkoholu wjechał Oplem w ogrodzenie posesji. Policjanci przebadali kierującego alkomatem. Jak się okazało mężczyzna miał blisko dwa promile alkoholu w organizmie. Policjanci zabezpieczyli na parkingu strzeżonym pojazd, którym się poruszał, a 41-latek trafił do policyjnego aresztu.

Kolejny zatrzymany do kontroli kierujący był również nie tylko nietrzeźwy, ale także „na zakazie”. 64-letni mężczyzna kierował samochodem marki Renault mając w organizmie blisko promil alkoholu oraz nie stosował się do dwóch sądowych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi. Z kolei najmłodszy z zatrzymanych nieodpowiedzialnych kierowców miał 22 lata. Prowadził samochód marki Citroen również z blisko promilem alkoholu w organizmie.

Kierujący pojazdami mechanicznymi w stanie nietrzeźwości usłyszeli zarzuty. Muszą liczyć się z odpowiedzialnością karną swoich czynów. Przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Mundurowi wyeliminowali z ruchu również 2 rowerzystów, którzy znajdowali się pod wpływem alkoholu. Policjanci nałożyli na nich grzywny w postaci mandatów karnych oraz zakazali dalszej jazdy.

Kierujący pojazdami w stanie po użyciu muszą liczyć się z poważniejszymi konsekwencjami. O ich losie zdecyduje sąd.

Policja apeluje do wszystkich kierujących zarówno pojazdami mechanicznymi, ale też jednośladami, aby zachowali zdrowy rozsądek i ostrożność na drodze. Każda, nawet najmniejsza ilość spożytego alkoholu, bez względu na środek transportu, który prowadzimy, negatywnie wpływa na naszą zdolność postrzegania, na odbiór bodźców, na ocenę sytuacji i czas reakcji na drodze.

Zadbajmy wspólnie o bezpieczeństwo na drodze.

(ms/kpp)

 • S. powiedział(a) Więcej
  Przytocze cytat dotyczacy komentarzy"Polska piekny Kran,tylko ludzie ku...wy" 22 minut temu
 • obywatel miasta powiedział(a) Więcej
  ŚŚ to jak ćwierć ćwierci mojej dzielnicy we Wrocławiu , TY MIASTOWY JESTEŚ .

  7 godzin temu.
 • obywatel miasta powiedział(a) Więcej
  Zamieszkałem gdzieś w okolicy i to co widuję na tutejszych drogach przeraża . Tu się jeździ jak po swojej stodole . Sforki... 7 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…