poniedziałek 02.10.2023

Imieniny: Teofila Dinozji

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //


Policyjne działania „Alkohol i Narkotyki”

SkomentujW miniony weekend średzcy policjanci przeprowadzili działania prewencyjne „Alkohol i Narkotyki”. Takie działania ukierunkowane są przede wszystkim na wyeliminowanie z ruchu drogowego nietrzeźwych kierujących oraz tych, którzy zdecydowali się na jazdę pod wpływem narkotyków.


Policjant ruchu drogowego podczas działań / fot. KPP w Środzie Śląskiej Policjant ruchu drogowego podczas działań / fot. KPP w Środzie Śląskiej


Główny cel prowadzonych działań to poprawa bezpieczeństwa, zmniejszenie liczby wypadków drogowych i ich skutków poprzez eliminowanie z ruchu drogowego wszystkich, którzy „wsiadają za kierownicę” będąc pod wpływem alkoholu lub w stanie po użyciu środków działających podobnie do alkoholu. Jazda pod wpływem uniemożliwia bezpieczne uczestnictwo w ruchu drogowym i jest prawnie zabroniona. Prowadzenie pojazdu wymaga koordynacji wzrokowo-ruchowej, ponieważ podczas jazdy większość informacji docierających do kierowcy to informacje wzrokowe.

Na terenie powiatu średzkiego badaniu trzeźwości poddano 602 kierujących. W działaniach wzięło udział 18 Policjantów Ogniwa Ruchu Drogowego oraz 12 Policjantów Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej. Podczas działań na terenie powiatu średzkiego policjanci ujawnili jednego kierującego samochodem w stanie po użyciu alkoholu oraz kierującego rowerem w stanie nietrzeźwości.

Apelujemy do kierowców o to, aby miejsce za kierownicą zajmowały jedynie osoby bezwzględnie trzeźwe. Nawet najmniejsza ilość alkoholu może ograniczyć naszą percepcję i stworzyć zagrożenie dla nas, naszych bliskich oraz innych użytkowników dróg. Jazda na podwójnym gazie grozi spowodowaniem wypadku i śmiercią nie tylko osób znajdujących się w aucie, ale także przypadkowych niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Według obowiązujących przepisów kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości jest zagrożone karą grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 a złamanie zakazu prowadzenia pojazdów zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy nawet do 5 lat.

Policjanci apelują o trzeźwość, zdrowy rozsądek, rozwagę i ostrożność podczas prowadzenia wszelkich pojazdów. Nawet chwila nieuwagi może doprowadzić do tragedii!

KPP Środa Śląska
sierż. Katarzyna Bisztyk-Radoń

431 179815
   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )

A może pan Burdzy i inna elita w końcu pomyślała by nad budową i pomocą szkole ...
no wreszcie ktos uruchomil szare komorki
Specjalnie się zalogowałam, bo nie wytrzymam, a do tej pory tylko czytałam. Wyjechałam stąd kilka dobrych ...

Lokalne ogłoszenia drobne

05.09.2023 19:48 wrote:

Sprzedam dom w Wilczkowie gm. Malczyce, pow. 77,40 m2, trzy pokoje, cena 139000 zł, tel. 693623821…

05.09.2023 19:21 wrote:

Sprzedam mieszkanie składające się z 4 pokoi, kuchni, łazienki, otwartego salonu. Lokal o powierzchni 109 m2, cena 350 000 zł do negocjacji…

23.08.2023 18:01 wrote:

Kupię - > ANTYKI < - SPRZĄTANIE - LIKWIDACJA MIESZKANIA / DOMU / KOLEKCJI -?- Kupuję Antyki - Płacę Gotówką ! Interesują mnie…

20.08.2023 07:03 wrote:

Muzeum Regionalne Środa Śląska            wymagania: Pracownik ochrony-wpis na listę kwalifikowanego pracownika ochrony legitymacja osob…

plakat centrum 2.08. 1

handlo

eko006groszek

Nie przegap tych artykułów.