niedziela 23.06.2024

Imieniny: Wandy Zenona

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250


Policyjne działania „Alkohol i Narkotyki”

SkomentujW miniony weekend średzcy policjanci przeprowadzili działania prewencyjne „Alkohol i Narkotyki”. Takie działania ukierunkowane są przede wszystkim na wyeliminowanie z ruchu drogowego nietrzeźwych kierujących oraz tych, którzy zdecydowali się na jazdę pod wpływem narkotyków.


Policjant ruchu drogowego podczas działań / fot. KPP w Środzie Śląskiej Policjant ruchu drogowego podczas działań / fot. KPP w Środzie Śląskiej


Główny cel prowadzonych działań to poprawa bezpieczeństwa, zmniejszenie liczby wypadków drogowych i ich skutków poprzez eliminowanie z ruchu drogowego wszystkich, którzy „wsiadają za kierownicę” będąc pod wpływem alkoholu lub w stanie po użyciu środków działających podobnie do alkoholu. Jazda pod wpływem uniemożliwia bezpieczne uczestnictwo w ruchu drogowym i jest prawnie zabroniona. Prowadzenie pojazdu wymaga koordynacji wzrokowo-ruchowej, ponieważ podczas jazdy większość informacji docierających do kierowcy to informacje wzrokowe.

Na terenie powiatu średzkiego badaniu trzeźwości poddano 602 kierujących. W działaniach wzięło udział 18 Policjantów Ogniwa Ruchu Drogowego oraz 12 Policjantów Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej. Podczas działań na terenie powiatu średzkiego policjanci ujawnili jednego kierującego samochodem w stanie po użyciu alkoholu oraz kierującego rowerem w stanie nietrzeźwości.

Apelujemy do kierowców o to, aby miejsce za kierownicą zajmowały jedynie osoby bezwzględnie trzeźwe. Nawet najmniejsza ilość alkoholu może ograniczyć naszą percepcję i stworzyć zagrożenie dla nas, naszych bliskich oraz innych użytkowników dróg. Jazda na podwójnym gazie grozi spowodowaniem wypadku i śmiercią nie tylko osób znajdujących się w aucie, ale także przypadkowych niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Według obowiązujących przepisów kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości jest zagrożone karą grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 a złamanie zakazu prowadzenia pojazdów zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy nawet do 5 lat.

Policjanci apelują o trzeźwość, zdrowy rozsądek, rozwagę i ostrożność podczas prowadzenia wszelkich pojazdów. Nawet chwila nieuwagi może doprowadzić do tragedii!

KPP Środa Śląska
sierż. Katarzyna Bisztyk-Radoń

431 179815

   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


Kolejny obóz pracy w święta,niedzielę i każdy możliwy dzień.Tylko Polak potrafi być tak podwładny i oddawać ...
Gosc mega inteligentny, zadal im konkretne pytanie, dlaczego radni nie beda pracowac charytatywnie dla miasta jako ...

Lokalne ogłoszenia drobne

06.05.2024 04:43 wrote:

Kupię przeróżne Antyki / Starocie z Domu, Mieszkania, Strychu, Willi ...Mniejsze Meble, Obrazy i Obrazki, Ikony, Porcelanę, Kilimy, Lampy, Sreb…

21.04.2024 10:58 wrote:

Kupię stare krajalnice do mięsa z kołem zamachowym na kolbe, wagi sklepowe oraz inne pamiątki z przedwojennych sklepów mięsnych oraz masarni. Pł…

19.03.2024 15:58 wrote:

Sprzedam mieszkanie 76,02m2 w Środzie Śląskiej przy ul. Jesionowej. Mieszkanie prawie w całości wykończone. https://www.otodom.pl/pl/oferta/mies…

20.02.2024 19:12 wrote:

Kupię kable płaskie podtynkowe 3x1,5 i 3x 2,5  20 rolek. Tel 500 844 143…

Nie przegap tych artykułów.