sobota 20.07.2024

Imieniny: Czesława Fryderyka

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250


Pompy ciepła w powiatowych placówkach

4 CommentsDzisiaj w starostwie podpisano umowę z firmą Green Energy z Komornik, która w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Środzie Śląskiej zmodernizuje źródła ciepła i przebuduje instalację c.o.


Fot. Powiat Średzki - RFP Fot. Powiat Średzki - RFP


Postępowanie przetargowe wygrała firma Green Energy z Komornik, a podpisana dzisiaj umowa jest elementem zadania pn. „Termomodernizacja i poprawa efektywności energetycznej w budynkach szkolnych Powiatu Średzkiego oraz Gminy Kostomłoty”.

Powiatowo - gminny projekt zakłada termomodernizację wraz z modernizacją instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii w pięciu obiektach użyteczności publicznej:

  • Powiatowym Zespole Szkół nr 1 w Środzie Śląskiej,
  • Specjalnym Ośrodku  Szkolno-Wychowawczym w Środzie Śląskiej,
  • Szkole Podstawowej w Kostomłotach,
  • Szkole Podstawowej w Mieczkowie,
  • Szkole Podstawowej w Karczycach.

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy jest obecnie zasilany starymi piecami na ekogroszek, które przez okres grzewczy spalają ponad 120 ton węgla. Nowe pompy ciepła zasilane będą energią elektryczną pochodzącą m.in. z instalacji fotowoltaicznej o łącznej mocy 50 kWP, zainstalowanej na dachu budynku oraz na podwórku za placówką.

– Bardzo cieszę się z realizacji tego zadania. Będą to pierwsze, i na pewno nie ostatnie, pompy ciepła w budynkach użyteczności publicznej zarządzanych przez Powiat. Już dzisiaj ogłaszamy kolejne postępowanie przetargowe obejmujące między innymi dostawę i montaż pomp ciepła w budynku przy ulicy Kilińskiego 30, w którym zlokalizowana jest placówka opiekuńczo wychowawcza, Powiatowy Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności i stowarzyszenie Ostoja – komentuje wicestarosta powiatu Sebastian Burdzy.

Łączny koszt montażu pomp ciepła oraz modernizacji instalacji c.o. to 977 tys. zł. 85% z tej kwoty pokryje dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego. Realizacja zadania zakończy się na początku przyszłego roku .

– Warto podkreślić, że nie jest to pierwsza inwestycja Powiatu w odnawialne źródła energii.  Od kilku lat z instalacji fotowoltaicznych korzysta nasze starostwo oraz Powiatowe Centrum Kultury Alternatywnej. W tym roku zamontowano je w Powiatowym Zespole Szkół nr 1 i Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym. Łączna moc tych instalacji to niemal 150 kWP, a roczne oszczędności wynikające z produkcji energii - licząc po dzisiejszej stawce za prąd, którego cena stale rośnie - wyniosą ponad 100 tys. zł – podkreśla Elżbieta Czarnota, skarbniczka Powiatu.

Powiat Średzki - RFP

   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


To proste jak zdobywali swiadectwa i dyplomy studiow wyzszych. Przykladem sa Kaczynscy. Jaroslaw Kaczynski jest dobrym ...
ile w takich obozach pracy mozna zarobic - 800 czy 1000 euro net max miesiecznie? Wyzysk ...
Kolejny obóz pracy w święta,niedzielę i każdy możliwy dzień.Tylko Polak potrafi być tak podwładny i oddawać ...

Lokalne ogłoszenia drobne

06.05.2024 04:43 wrote:

Kupię przeróżne Antyki / Starocie z Domu, Mieszkania, Strychu, Willi ...Mniejsze Meble, Obrazy i Obrazki, Ikony, Porcelanę, Kilimy, Lampy, Sreb…

21.04.2024 10:58 wrote:

Kupię stare krajalnice do mięsa z kołem zamachowym na kolbe, wagi sklepowe oraz inne pamiątki z przedwojennych sklepów mięsnych oraz masarni. Pł…

19.03.2024 15:58 wrote:

Sprzedam mieszkanie 76,02m2 w Środzie Śląskiej przy ul. Jesionowej. Mieszkanie prawie w całości wykończone. https://www.otodom.pl/pl/oferta/mies…

20.02.2024 19:12 wrote:

Kupię kable płaskie podtynkowe 3x1,5 i 3x 2,5  20 rolek. Tel 500 844 143…

ogrody pawlowski trawniki www


bus baner

Nie przegap tych artykułów.