sobota 09.12.2023

Imieniny: Wiesława Leokadii

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250


Pompy ciepła w powiatowych placówkach

4 CommentsDzisiaj w starostwie podpisano umowę z firmą Green Energy z Komornik, która w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Środzie Śląskiej zmodernizuje źródła ciepła i przebuduje instalację c.o.


Fot. Powiat Średzki - RFP Fot. Powiat Średzki - RFP


Postępowanie przetargowe wygrała firma Green Energy z Komornik, a podpisana dzisiaj umowa jest elementem zadania pn. „Termomodernizacja i poprawa efektywności energetycznej w budynkach szkolnych Powiatu Średzkiego oraz Gminy Kostomłoty”.

Powiatowo - gminny projekt zakłada termomodernizację wraz z modernizacją instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii w pięciu obiektach użyteczności publicznej:

  • Powiatowym Zespole Szkół nr 1 w Środzie Śląskiej,
  • Specjalnym Ośrodku  Szkolno-Wychowawczym w Środzie Śląskiej,
  • Szkole Podstawowej w Kostomłotach,
  • Szkole Podstawowej w Mieczkowie,
  • Szkole Podstawowej w Karczycach.

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy jest obecnie zasilany starymi piecami na ekogroszek, które przez okres grzewczy spalają ponad 120 ton węgla. Nowe pompy ciepła zasilane będą energią elektryczną pochodzącą m.in. z instalacji fotowoltaicznej o łącznej mocy 50 kWP, zainstalowanej na dachu budynku oraz na podwórku za placówką.

– Bardzo cieszę się z realizacji tego zadania. Będą to pierwsze, i na pewno nie ostatnie, pompy ciepła w budynkach użyteczności publicznej zarządzanych przez Powiat. Już dzisiaj ogłaszamy kolejne postępowanie przetargowe obejmujące między innymi dostawę i montaż pomp ciepła w budynku przy ulicy Kilińskiego 30, w którym zlokalizowana jest placówka opiekuńczo wychowawcza, Powiatowy Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności i stowarzyszenie Ostoja – komentuje wicestarosta powiatu Sebastian Burdzy.

Łączny koszt montażu pomp ciepła oraz modernizacji instalacji c.o. to 977 tys. zł. 85% z tej kwoty pokryje dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego. Realizacja zadania zakończy się na początku przyszłego roku .

– Warto podkreślić, że nie jest to pierwsza inwestycja Powiatu w odnawialne źródła energii.  Od kilku lat z instalacji fotowoltaicznych korzysta nasze starostwo oraz Powiatowe Centrum Kultury Alternatywnej. W tym roku zamontowano je w Powiatowym Zespole Szkół nr 1 i Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym. Łączna moc tych instalacji to niemal 150 kWP, a roczne oszczędności wynikające z produkcji energii - licząc po dzisiejszej stawce za prąd, którego cena stale rośnie - wyniosą ponad 100 tys. zł – podkreśla Elżbieta Czarnota, skarbniczka Powiatu.

Powiat Średzki - RFP

   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


Rondo by wybudowali lepiej na DK94 Środa-Ciechów!
To ścieżka dla samobójców. Poroniony od początku pomysł (brak pasa oddzielającego od jezdni lub krawężnika) i ...

Lokalne ogłoszenia drobne

06.12.2023 17:06 wrote:

Kupię ręczną zabytkową krajalnicę do wędlin z kołem zamachowym i ostrzałką, w każdym stanie. Tel.576-948-827…

05.09.2023 19:48 wrote:

Sprzedam dom w Wilczkowie gm. Malczyce, pow. 77,40 m2, trzy pokoje, cena 139000 zł, tel. 693623821…

05.09.2023 19:21 wrote:

Sprzedam mieszkanie składające się z 4 pokoi, kuchni, łazienki, otwartego salonu. Lokal o powierzchni 109 m2, cena 350 000 zł do negocjacji…

23.08.2023 18:01 wrote:

Kupię - > ANTYKI < - SPRZĄTANIE - LIKWIDACJA MIESZKANIA / DOMU / KOLEKCJI -?- Kupuję Antyki - Płacę Gotówką ! Interesują mnie…

Nie przegap tych artykułów.