wtorek 06.12.2022

Imieniny: Mikołaja Jaremy

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //


Pompy ciepła w powiatowych placówkach

Dzisiaj w starostwie podpisano umowę z firmą Green Energy z Komornik, która w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Środzie Śląskiej zmodernizuje źródła ciepła i przebuduje instalację c.o.Fot. Powiat Średzki - RFP Fot. Powiat Średzki - RFP


Postępowanie przetargowe wygrała firma Green Energy z Komornik, a podpisana dzisiaj umowa jest elementem zadania pn. „Termomodernizacja i poprawa efektywności energetycznej w budynkach szkolnych Powiatu Średzkiego oraz Gminy Kostomłoty”.

Powiatowo - gminny projekt zakłada termomodernizację wraz z modernizacją instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii w pięciu obiektach użyteczności publicznej:

 • Powiatowym Zespole Szkół nr 1 w Środzie Śląskiej,
 • Specjalnym Ośrodku  Szkolno-Wychowawczym w Środzie Śląskiej,
 • Szkole Podstawowej w Kostomłotach,
 • Szkole Podstawowej w Mieczkowie,
 • Szkole Podstawowej w Karczycach.

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy jest obecnie zasilany starymi piecami na ekogroszek, które przez okres grzewczy spalają ponad 120 ton węgla. Nowe pompy ciepła zasilane będą energią elektryczną pochodzącą m.in. z instalacji fotowoltaicznej o łącznej mocy 50 kWP, zainstalowanej na dachu budynku oraz na podwórku za placówką.

– Bardzo cieszę się z realizacji tego zadania. Będą to pierwsze, i na pewno nie ostatnie, pompy ciepła w budynkach użyteczności publicznej zarządzanych przez Powiat. Już dzisiaj ogłaszamy kolejne postępowanie przetargowe obejmujące między innymi dostawę i montaż pomp ciepła w budynku przy ulicy Kilińskiego 30, w którym zlokalizowana jest placówka opiekuńczo wychowawcza, Powiatowy Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności i stowarzyszenie Ostoja – komentuje wicestarosta powiatu Sebastian Burdzy.

Łączny koszt montażu pomp ciepła oraz modernizacji instalacji c.o. to 977 tys. zł. 85% z tej kwoty pokryje dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego. Realizacja zadania zakończy się na początku przyszłego roku .

– Warto podkreślić, że nie jest to pierwsza inwestycja Powiatu w odnawialne źródła energii.  Od kilku lat z instalacji fotowoltaicznych korzysta nasze starostwo oraz Powiatowe Centrum Kultury Alternatywnej. W tym roku zamontowano je w Powiatowym Zespole Szkół nr 1 i Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym. Łączna moc tych instalacji to niemal 150 kWP, a roczne oszczędności wynikające z produkcji energii - licząc po dzisiejszej stawce za prąd, którego cena stale rośnie - wyniosą ponad 100 tys. zł – podkreśla Elżbieta Czarnota, skarbniczka Powiatu.

Powiat Średzki - RFP

Najnowsze komentarze:
 • Huj powiedział(a) Więcej
  Rutek debili z nasz robisz? Po trzydziestu latach wpadłeś na to że straż miejska służy do... 24 minut temu
 • mieszkaniec powiedział(a) Więcej
  brawo ,pierwszy raz cos tekiego w Ciechowie na osiedlu ,Jaka frajda dla dzieci ,fajna muzyka i... 6 godzin temu.
 • Seniorka powiedział(a) Więcej
  Z Udanina do Środy?Powinno być odwrotnie! 19 godzin temu.
 • Sredzianin powiedział(a) Więcej
  Ludzie są do d..pytanie,ponieważ oni zawsze się czepiają policji i stawiają ich w złym... 21 godzin temu.
Komentarze najlepiej oceniane:
 • Jacek powiedział(a) Więcej
  Jakie 50 zł. Za transport. Zamawiałem w piątek i pani dwa razy podkreślała że koszt dowozu wynosi 100 zł.
 • ! powiedział(a) Więcej
  Rucin won!!!!
 • Greg powiedział(a) Więcej
  Ale.co ty chcesz od Rucina on tu nic nie zrobił to tak jak Henryk napisał pedalstwo. z PO do tych...

Lokalne ogłoszenia drobne

29.11.2022 11:49 wrote:

Zlecę różne prace budowlane. Płacę za godzinę lub zadaniowo do uzgodnienia. tel: 600 700 160…

26.11.2022 10:52 wrote:

ZDECYDOWANIE płacę NAJLEPIEJ - SKUP ANTYKÓW - DOJEŻDŻAM - KUPIĘ ANTYKI ! Kupię stare Obrazy, Ikony, mniejsze Meble, Sztućce, Srebro, Plate…

24.10.2022 08:48 wrote:

Kupię garaż w Środzie Śląskiej. Stan techniczny bez znaczenia. Telefon kontaktowy 794 759 440.…

12.10.2022 08:57 wrote:

SKUP OBRAZÓW - KUPIĘ OBRAZY - STARE MALARSTWO - OBRAZY / OBRAZKI - SKUP ANTYKÓW - GOTÓWKA !!!!!!!!Jeśli chcesz szybko sprzedać stare Obrazy…