wtorek 09.08.2022

Imieniny: Romana Ryszarda

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Ponad 100 zabytkowych aut zaprezentowało się przy powiatowym centrum kultury
Już po raz piąty odbył się charytatywny rajd i zlot Ratujmy Klasyki. Drugi raz jego uczestnicy gościli w Powiatowym Centrum Kultury Alternatywnej w Środzie Śląskiej.


Piękne, liczące ponad 25 lat samochody wzbudzają duże zainteresowanie. Pierwszy raz mieszkańcy Środy Śląskiej i okolic mogli podziwiać je w tamtym roku. W tym roku jeden z punktów kontrolnych ponownie umiejscowiono w Powiatowym Centrum Kultury Alternatywnej.

Wizyta w punkcie kontrolnym i otrzymanie potwierdzającej obecność pieczątki wiąże się z wykonaniem określonego zadania. W Centrum na uczestników rajdu czekało wyzwanie plastyczne - namalowanie swojego pojazdu. – Zadanie to wzbudziło wiele pozytywnych emocji. Samochody malowały całe ekipy, bardzo często z ogromnym przejęciem. Najciekawsze efekty tej twórczości zostaną zaprezentowane w specjalnej galerii. Cieszymy, się też z dużej liczby osób, które przyszły oglądać te piękne pojazdy. Choć pogoda nie rozpieszczała, to na pewno nikt nie żałował tak spędzonego popołudnia – podsumowują wydarzenie pracownicy PCeKA. 

Trasa tegorocznego rajdu wyniosła około 100 km i wiodła: Kąty Wrocławskie – Tyniec – Sobótka – Kostomłoty – Środa Śląska – Kąty Wrocławskie. Wydarzenie jak zwykle miało charytatywny charakter i zebrane podczas licytacji oraz zlotu pieniądze trafią do potrzebujących. 

Organizatorami wydarzenia są: Biuro Ubezpieczeń, Skup Aut, Rejestracja Aut, Laweta oraz Fundacja Tudziałamy.

Powiat Średzki - RFP

 • JohnySilverhand powiedział(a) Więcej
  Każdy by zagłosował na partie kotra chce dawać pieniążki obywatelom, tylko nikt nie zastanawiał się nad długofalowymi skutkami tego rozdawnictwa. 9 minut temu.
 • JohnySilverhand powiedział(a) Więcej
  Zosia ty chyba za dużo tvp oglądasz przed snem. Przejechałem ostatnio pół polski i nie mówię tu o dużych miastach tylko mniejszych niż Środa... 16 minut temu.
 • M powiedział(a) Więcej
  Najdziwniejsze jest to że kogo się nie spytam to nikt na PIS nie głosował a jakimś cudem wygrywają wybory...
  Przed każdymi wyborami powinien... 19 minut temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…