poniedziałek 22.07.2024

Imieniny: Marii Magdaleny

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250


Ponad 900 osób wzięło udział w Paradzie Zdrowia

1 CommentWarzywa, owoce, służba zdrowia oraz sportowcy, to tylko niektóre z dzisiejszych przebrań uczestników pochodu. Jak co roku pomysłów na promowanie zdrowia było wiele, każdy inny i oryginalny.Dziś w Środzie Śląskiej odbyła się X edycja Parady Zdrowia. Jak podkreślają organizatorzy – każda kolejna przyciąga coraz więcej uczestników. Również dziś pogoda dopisała. Słonce z okazji święta zdrowia podarowało wszystkim sporą dawkę witaminy D.

Światowy Dzień Zdrowia obchodzony jest corocznie 7 kwietnia. W tym roku tematem przewodnim, ogłoszonym przez Światową Organizację Zdrowia jest „Powszechna Opieka Medyczna”, jako  kontynuacja  hasła „Zdrowie dla wszystkich”, zwracając uwagę na ważne, ale i zaniedbane problemy zdrowia publicznego. 

- Celem parady jest propagowanie profilaktyki i promocji zdrowia  – wyjaśniają organizatorzy: Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna, Polski Czerwony Krzyż oraz Zespół Powiatowych Placówek Oświatowych w Środzie Śl. 

Dzisiejsze wydarzenie poprowadzili pracownicy PCK, a udział w nim wzięli przedstawiciele lokalnych samorządów - burmistrz Środy Śląskiej Adam Ruciński, wicestarosta Sebastian Burdzy, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej Anna Wojtasińska – Żygadło, prezes Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Środzie Śląskiej Wiesław Kudryński wraz z kierownikiem biura Mariolą Szczepan,  dyrektor Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowych w Środzie Śląskiej Małgorzata Czerwiec, Dyrektor Dolnośląskiego Oddziału PCK we Wrocławiu Zdzisław Jaksa oraz placówki oświatowe z trenu powiatu średzkiego i mieszkańcy.

Wspólny przemarsz ulicami miasta, zwieńczony został wypuszczeniem w niebo kolorowych balonów z helem. Wyglądało to fantastycznie.  Dla wszystkich szkół i przedszkoli, które wzięły udział w paradzie przygotowano pamiątkowe podziękowania.

Po obchodach przedszkolaki i uczniowie wystąpili w Domu Kultury na Powiatowym Przeglądzie Artystycznym o Zdrowiu, gdzie podziwiano ich popisy recytatorskie i wokalne.

Według listy zgłoszeń w wydarzeniu uczestniczyło 930 osób. 

(kb) / fot. kb

   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


To proste jak zdobywali swiadectwa i dyplomy studiow wyzszych. Przykladem sa Kaczynscy. Jaroslaw Kaczynski jest dobrym ...
ile w takich obozach pracy mozna zarobic - 800 czy 1000 euro net max miesiecznie? Wyzysk ...
Kolejny obóz pracy w święta,niedzielę i każdy możliwy dzień.Tylko Polak potrafi być tak podwładny i oddawać ...

Lokalne ogłoszenia drobne

06.05.2024 04:43 wrote:

Kupię przeróżne Antyki / Starocie z Domu, Mieszkania, Strychu, Willi ...Mniejsze Meble, Obrazy i Obrazki, Ikony, Porcelanę, Kilimy, Lampy, Sreb…

21.04.2024 10:58 wrote:

Kupię stare krajalnice do mięsa z kołem zamachowym na kolbe, wagi sklepowe oraz inne pamiątki z przedwojennych sklepów mięsnych oraz masarni. Pł…

19.03.2024 15:58 wrote:

Sprzedam mieszkanie 76,02m2 w Środzie Śląskiej przy ul. Jesionowej. Mieszkanie prawie w całości wykończone. https://www.otodom.pl/pl/oferta/mies…

20.02.2024 19:12 wrote:

Kupię kable płaskie podtynkowe 3x1,5 i 3x 2,5  20 rolek. Tel 500 844 143…

hydrotech do gazety nowa reklama

ogrody pawlowski trawniki www


glory

Nie przegap tych artykułów.