sobota 16.01.2021

Imieniny: Marcelego Włodzimierza

Powiat Średzki aktywnie aplikuje o rządowe środki

Powiat Średzki aktywnie aplikuje o rządowe środki

Wt, 06.10.2020 12:59

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to środki na dotacje dla gmin, powiatów i miast przeznaczone na ograniczenie skutków pandemii. Inna jego nazwa to Tarcza dla samorządów.Łączny budżet tego funduszu to 12 miliardów zł. Połowa tych środków została już przekazana samorządom na podstawie algorytmu wynikającego z relacji wydatków majątkowych i zamożności gmin i powiatów. Zgodnie z nim Powiat Średzki otrzymał ponad 2,7 mln zł i pod względem wysokości była to 5 kwota w Województwie Dolnośląskim. O przeznaczeniu tych środków pisaliśmy TUTAJ.

Druga pula środków zostanie rozdysponowana na drodze konkursu. 24 sierpnia Prezes Rady Ministrów ogłosił pierwszy nabór wniosków na wsparcie projektów inwestycyjnych, których wartość kosztorysowa nie jest niższa niż 400 tys. zł. Wnioski o dofinansowanie w formie konkursowej są stosunkowo proste i zawieją odniesienie do kryteriów tj.: zrównoważony rozwój, kompleksowość, ograniczenie emisyjności i ingerencji w środowisko, udział liczby mieszkańców jst, na który inwestycja wywiera pozytywny wpływ, spodziewany efekt, dostępność.

– Zdecydowaliśmy o maksymalnym wykorzystaniu możliwości jakie daje nabór w ramach Fundusz Inwestycji Lokalnych i przygotowaliśmy do niego dziesięć wniosków na najważniejsze inwestycje będące w zakresie kompetencji powiatu – mówi Sebastian Burdzy, wicestarosta powiatu średzkiego. – Złożyliśmy wnioski na modernizację budynku szpitala w Środzie Śląskiej oraz dostosowanie go do obowiązujących norm i standardów. Przygotowaliśmy również dwa wnioski na termomodernizację i dostosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych naszych placówek oświatowych. Złożyliśmy również pięć wniosków dotyczących infrastruktury drogowej oraz budowy ścieżek rowerowych – dodaje wicestarosta.

Termin składania wniosków minął 30 września. Wyniki naboru powinny zostać opublikowane po 30 dniach od tej daty, a więc na początku listopada.

(rfp)

4907 schowek01
powrót na górę

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:
Trwające wydarzenie:
WOŚP w powiecie średzkim

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Najnowsze komentarze

 • Piotrek powiedział(a) Więcej
  Żeby nie było tak  jak w WUM Warszawa najpierw po układach i znajomosciachpedały,celebryci,ubecy itp i... 10 godzin temu.
 • anonimowy powiedział(a) Więcej
  :silly: 10 godzin temu.
 • anonimowy powiedział(a) Więcej
  :cheer: 10 godzin temu.
 • Adam powiedział(a) Więcej
  Ojciec powinni najpierw pociągnąć do odpowiedzialności winnych zorganizowania całego tego cyrku z pseudo... 11 godzin temu.
 • Fikus powiedział(a) Więcej
  Tak to wyglada, że włodarzom miasta i powiatu wszystko jedno , czy jest tu schludnie czy byle jak.... 14 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

05.01.2021 07:57 wrote:

Zatrudnię na stanowisko kierowcy w hurtowni nabiał-warzywa (Środa Śląska) Kontakt pod nr tel.: 505-171-828…

04.01.2021 19:40 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na terenie powiatu średzkiego w lutym i marcu 2011 r.:- 03.…

01.01.2021 16:01 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - D O J E Ż D Ż A M - ZADZWOŃ - GOTÓWKA od ręki !! Kupię ANTYKI - Obrazy, Ikony, Ramy, Witraże, Sztućce, Srebra, Platery, Porc…

11.12.2020 09:04 wrote:

ŚRODA ŚLĄSKA! INFORMACJA Z GRUPY POMOCOWEJ FB "WIDZIALNA RĘKA": "Dzień dobry Jestem pracownikiem szpitala psychiatrycz…

Artykuły sponsorowane

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayNo special awareness requiredTomorrowNo special awareness required... więcej informacji.

0
RAZEM