Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Powiat Średzki aktywnie aplikuje o rządowe środki

Powiat Średzki aktywnie aplikuje o rządowe środki

06.10. 2020

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to środki na dotacje dla gmin, powiatów i miast przeznaczone na ograniczenie skutków pandemii. Inna jego nazwa to Tarcza dla samorządów.

Łączny budżet tego funduszu to 12 miliardów zł. Połowa tych środków została już przekazana samorządom na podstawie algorytmu wynikającego z relacji wydatków majątkowych i zamożności gmin i powiatów. Zgodnie z nim Powiat Średzki otrzymał ponad 2,7 mln zł i pod względem wysokości była to 5 kwota w Województwie Dolnośląskim. O przeznaczeniu tych środków pisaliśmy TUTAJ.

Druga pula środków zostanie rozdysponowana na drodze konkursu. 24 sierpnia Prezes Rady Ministrów ogłosił pierwszy nabór wniosków na wsparcie projektów inwestycyjnych, których wartość kosztorysowa nie jest niższa niż 400 tys. zł. Wnioski o dofinansowanie w formie konkursowej są stosunkowo proste i zawieją odniesienie do kryteriów tj.: zrównoważony rozwój, kompleksowość, ograniczenie emisyjności i ingerencji w środowisko, udział liczby mieszkańców jst, na który inwestycja wywiera pozytywny wpływ, spodziewany efekt, dostępność.

– Zdecydowaliśmy o maksymalnym wykorzystaniu możliwości jakie daje nabór w ramach Fundusz Inwestycji Lokalnych i przygotowaliśmy do niego dziesięć wniosków na najważniejsze inwestycje będące w zakresie kompetencji powiatu – mówi Sebastian Burdzy, wicestarosta powiatu średzkiego. – Złożyliśmy wnioski na modernizację budynku szpitala w Środzie Śląskiej oraz dostosowanie go do obowiązujących norm i standardów. Przygotowaliśmy również dwa wnioski na termomodernizację i dostosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych naszych placówek oświatowych. Złożyliśmy również pięć wniosków dotyczących infrastruktury drogowej oraz budowy ścieżek rowerowych – dodaje wicestarosta.

Termin składania wniosków minął 30 września. Wyniki naboru powinny zostać opublikowane po 30 dniach od tej daty, a więc na początku listopada.

(rfp)

4907 schowek01

Udostępnij ten artykuł:

 

Komentarzy (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

I jak zwykle zrobią że Środy Śląskiej, Albanię z neonami.

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze

Maseczkom to ja sobie klejnoty uwypuklam a potem założe ci ją na twarz ,pasuje ci taki układ? ...
Trudno się czyta te komentarze, zbierajmy i jeszcze raz zbierajmy malkontenci
Cel szcytny, inicjatywa fakna. Tylko dlaczego znowu musze patrzeć na gębe wójta??? Czy naprawde on m...
bardzo potrzebna inwestycja , czekam z niecierpliwością na otwarcie

Lokalne ogłoszenia drobne

22.10.2020 21:05 wrote:

Sroda Slaska ul. Skłodowskiej Curie -znaleziono młoda kotkę z białym brzuszkiem. Bardzo przyjazna. tel. 690282606 …

18.10.2020 18:20 wrote:

Kupię przeróżne Antyki – Starocie z Domu, Mieszkania, Strychu, Willi ... Kupię wszystko co będzie przed i powojenne, w każdym stanie, bez s…

13.10.2020 08:55 wrote:

S k u p u j ę ~ A n t y k i ~ płacę Gotówką - zadzwoń - kupię Antyki ! Kupię ANTYKI - Obrazy, Ikony, Ramy, Witraże, Sztućce, Srebra, Plater…

11.10.2020 15:30 sds wrote:

Dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy Filia w Piersnie zatrudni palacza c.o. Wymagane aktualne uprawnienia. Kontakt 71/ 359 59 59&nbs…

Artykuły sponsorowane

Koronawirus / statystyki:

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayNo special awareness requiredTomorrowNo special awareness required... więcej informacji.