sobota 20.08.2022

Imieniny: Bernarda Samuela

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Powiat Średzki wybuduje cztery przejścia dla pieszych
Dzięki dotacji z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg Powiat Średzki wybuduje cztery nowe przejścia dla pieszych. Prace już się rozpoczęły.

Fot. Powiat Średzki - RFP Fot. Powiat Średzki - RFP


Wykonawcę zadań wyłoniono w postępowaniu przetargowym i została nim firma Instalator ze Środy Śląskiej. Jako pierwsze powstanie przejście w Ujeździe Górnym, obok Marketu Dino. Prace już trwają. Zaraz po nich rozpocznie się budowa przejścia na ul. Wiejskiej w Środzie Śląskiej. Następne w kolejności będą przejścia w Chomiąży i Kostomłotach.

Zgodnie z projektami nowe przejścia zostaną odpowiednio oznakowane poziomo i pionowo, Ważnym ich elementem będą oświetlenie ledowe, radarowe wyświetlacze prędkości oraz barierki ochronne. Przy części z nich pojawi się nowy chodnik.

Wartość zadań:

Ujazd Górny - 221 tys. zł partner Gmina Udanin - wkład: 61 tys.zł

Środa Śląska - 295 tys. zł

Chomiąża - 122 tys. zł, partner Gmina Malczyce - wkład: 26 tys. zł

Kostomłoty - 214 tys. zł, partner Gmina Kostomłoty - wkład: 35 tys.zł

– Cieszymy się z pozyskanych dotacji, które stanowią 80% procent wartości szacunkowej zadania, a także wsparcia parterów - Gminy Udanin, Kostomłoty i  Malczyce, którzy dofinansowują je ze swoich budżetów. Wspólnym wysiłkiem zwiększamy bezpieczeństwo użytkowników powiatowych dróg. Liczymy, że wyniki trzeciego naboru również będą dla nas korzystne, a przypomnę, że złożyliśmy do niego dwa wnioski, na przejście w Lutyni oraz Budziszowie – ocenia Grzegorz Pierzchalski, przedstawiciel zarządu powiatu odpowiedzialny m.in. za drogi.

Powiat Średzki - RFP

 • S. powiedział(a) Więcej
  Przytocze cytat dotyczacy komentarzy"Polska piekny Kran,tylko ludzie ku...wy" 35 minut temu.
 • obywatel miasta powiedział(a) Więcej
  ŚŚ to jak ćwierć ćwierci mojej dzielnicy we Wrocławiu , TY MIASTOWY JESTEŚ .

  7 godzin temu.
 • obywatel miasta powiedział(a) Więcej
  Zamieszkałem gdzieś w okolicy i to co widuję na tutejszych drogach przeraża . Tu się jeździ jak po swojej stodole . Sforki... 8 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…