niedziela 25.09.2022

Imieniny: Aurelii Ładysława

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Powiat zaprasza na drugi kulinarny pojedynek. Do wygrania 1000 zł!Znamy już termin i temat drugiego kulinarnego pojedynku. Odbędzie się on w sobotę 2 lipca w Chomiąży, a kucharze-amatorzy będą mieli za zadanie przygotować grillowaną rybę.


Fot. Powiat Średzki - RFP (archiwalne) Fot. Powiat Średzki - RFP (archiwalne)


To już czwarta odsłona organizowanego przez Powiat Średzki konkursu, który ma na celu aktywizację i integrację mieszkańców. Po raz pierwszy gotowanie odbędzie się poza Środą Śląską. – Aby uatrakcyjnić konkurs i promować talenty kulinarne również poza Środą postawiliśmy przenieść go do innych miejscowości. Sołectwo Chomiąża wygrało pierwsze gotowanie i chętnie zgodziło się zostać gospodarzem kolejnego. Liczymy, że to rozwiązanie zachęci też nowe, dotychczas niezdecydowane osoby do udziału – mówią pracownicy wydziału promocji średzkiego starostwa, koordynujący konkurs.

Tematem drugiego w tym roku pojedynku będzie grillowana ryba. Drużyna, która przygotuje najlepszą zdobędzie voucher o wartości 1 tys. złotych oraz tytuł i dyplom „Najlepsze w Powiecie Średzkim”. Wśród oceniających dania będą m.in. Wojciech Mieliński, tytularny mistrz kuchni oraz Mariusz Komenda, półfinalista programu MasterChef. Swoje nagrody ufunduje również Bank Spółdzielczy, Forum Sołtysów Powiatu Średzkiego i Kraina Łęgów Odrzańskich. Coraz chętniej do udziału włączają się gminy i z dużym prawdopodobieństwem wesprą również drugie gotowanie.

Zgodnie z regulaminem, uczestnikami powiatowego konkursu mogą być koła gospodyń wiejskich, lokalne organizacje, uczniowie klas gastronomicznych, a także grupy nieformalne. Termin zgłaszania drużyn mija w środę 29 czerwca. Warto dodać, że najciekawsze przepisy znajdą się w planowanej książce „Powiat Średzki na talerzu - część II”, a sam konkurs może pochwalić się znakiem jakości przyznawany przez Krainę Łęgów Odrzańskich.

Przypominamy też zwycięzców pierwszego kulinarnego pojedynku, który odbył się 21 maja:

I miejsce Sołectwo Chomiąża - nagroda główna Powiatu Średzkiego

II miejsce Klub Seniora z Konar - nagroda Forum Sołtysów Powiatu Średzkiego

III miejsce Klub Nowoczesnej Gospodyni z Brzezinki Średzkiej - nagroda Forum Sołtysów Powiatu Średzkiego

Wyróżnienia:

Dream Team, Familia Wilkszyn, KGW Malczyce, Psiary, Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich z Konar, uRaczy Godków

Regulamin konkursu i karta zgłoszenia do pobrania poniżej.

(Powiat Średzki - RFP)

Karta zgłoszenia II gotowanie

Regulamin konkursu 2022

 
<-- || -->

  • Łojeny powiedział(a) Więcej
    Polonia pokonał Iskrę Kochlice 5:0 ... i brawo Wy 18 minut temu.
  • bch powiedział(a) Więcej
    To były cudowne czasy dla dzieci i młodzieży mieszkających w tym rejonie miasta. Żyliśmy skromnie ale rozmawialiśmy ze sobą , bawiliśmy się... 31 minut temu.
  • mati powiedział(a) Więcej
    Nie ma to jak wykorzystywać dzieci do pracy, którą powinny się zająć firmy odpowiedzialne za wywóz śmieci, za które płacimy horrendalne pieniądze. godzinę temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…