czwartek 06.10.2022

Imieniny: Artura Brunona

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Powiatowe konkursy dożynkoweDożynki to święto, które pozwala docenić ciężką pracę rolników i ich rodzin. Choć Powiat nie organizuje swoich uroczystości to zaplanował dwa konkursy - na najciekawsze stoisko wiejskie oraz najpiękniejszy wieniec.


Zeszłoroczne dożynki gminne w Rakoszycach / fot. Powiat Średzki - RFP Zeszłoroczne dożynki gminne w Rakoszycach / fot. Powiat Średzki - RFP


Konkursy zostaną przeprowadzone podczas Dożynek Gminnych, które odbędą się:

 • 28 sierpnia - dożynki Gminy Kostomłoty w Piersnie
 • 3 września - dożynki Gminy Środa Śląska w Szczepanowie
 • 4 września - dożynki Gminy Malczyce w Malczycach

Powiatowy konkurs na wieniec dożynkowy ma już wieloletnią tradycję i odbędzie się po raz piętnasty, z kolei konkurs na stoisko - po raz trzeci. Oba mają na celu upowszechnianie tradycji ludowych, promocję walorów wsi polskiej oraz dorobku sołectw.

Komisja konkursowa będzie składać się z włodarzy i radnych powiatu, którzy oceniając stoiska będą zwracać uwagę na różnorodność wykorzystanych produktów, dorobek artystyczny mieszkańców oraz pomysłowość prezentacji. W konkursie na najpiękniejszy wieniec najważniejsza będzie zgodność z tradycją w zakresie kompozycji i formy, różnorodność wykorzystanych materiałów oraz ogólny wyraz artystyczny.

W każdej gminie na zwycięzców konkursów będą czekać bony o wartości 500 zł. Udział w zabawie nie wymaga pisemnego zgłoszenia.

(Powiat Średzki - RFP)
 • Jola powiedział(a) Więcej
  Jak to za co ?! Za działanie niezgodne z obowiązującymi przepisami tj chociażby za wysyłanie dzieci zdrowych na kwarantanne !!!! I zasłanianie... godzinę temu.
 • Kola powiedział(a) Więcej
  Ruciński nadaje się do gry w kulki a nie do rządzenia miastem. 2 godziny temu.
 • Paweł Rosenbeiger powiedział(a) Więcej
  I pomyśleć, że wszystko zaczęło się od Uchwały Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej Nr LV/532/22 z dnia 2 marca 2022 roku w sprawie... 10 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

03.10.2022 08:31 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - PRZED I POWOJENNE STAROCIE - DZIEŁA SZTUKI DAWNEJ za GOTÓWKĘ ! Mniejsze Meble, Obrazy i Obrazki, Ikony, Witraże, Porcelanę…

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…