piątek 27.05.2022

Imieniny: Augustyna JulianaPowiatowe niespodzianki dla najmłodszych
1 czerwca obchodzony był Dzień Dziecka. Z tej okazji Powiat Średzki przygotował dla najmłodszych niespodzianki.

Fot. Powiat Średzki - RFP Fot. Powiat Średzki - RFP

Ciągle obowiązujące obostrzenia i troska o zdrowie mieszkańców spowodowały, że Powiat  zrezygnował z organizacji swojej sztandarowej imprezy pn. Powiatowy Dzień Dziecka. Aby wynagrodzić to najmłodszym przygotował dla nich niespodzianki. Uczniowie klas I-III będą mogli pobawić się na dmuchańcach. Bony na tę atrakcję otrzymały wszystkie szkoły podstawowe z powiatu i na ich wykorzystanie mają czas do końca września.  

Przedszkolaki, dostały w tym roku zestawy materiałów papierniczo-malarskich, które na pewno przydadzą się im na zajęciach. Aby było jeszcze ciekawiej dołączono do nich również „teczkę zadań” z propozycjami zabaw, które wzbogacą ich wiedzę o miejscu, w którym mieszkają. Jeśli przedszkola podejmą wyzwanie, dzieci będą musiały m.in. namalować koronę ze Skarbu Średzkiego, zaznaczyć na mapie powiatu gdzie leży ich przedszkole lub dopasować herby gminy do ich opisów.

W rozwożenie prezentów zaangażowali się wszyscy włodarze powiatu i choć paczek było naprawdę dużo wszystko odbyło się bardzo sprawnie. – To był trudny rok, szczególnie dla dzieci, więc z prawdziwą przyjemnością przekazaliśmy im nasze niespodzianki, a w nagrodę odebraliśmy szczere uśmiechy. Takich „obowiązków” chciałby się mieć jak najwięcej – podsumował akcję wicestarosta Sebastian Burdzy. Aby zawartość paczek była atrakcyjna zadbał sklep papierniczy Office VM, który dodatkowo podarował dzieciom słodycze, naklejki i artystyczne drobiazgi. 

To jednak nie koniec prezentów. Z okazji końca roku szkolnego dzieci z miasta i okolic będą mogły liczyć na jeszcze jedną powiatową niespodziankę.

 Powiat Średzki - RFP

<-- || -->

  • Mieszkaniec powiedział(a) Więcej
    Jak tak może być, że człowiek, który spowodował wypadek - potrącił dziecko na pasach - dziecko wylądowało w szpitalu z obrażeniami - dalej... 29 minut temu.
  • Ewa powiedział(a) Więcej
    Noclegi i wyżywienie z naszych podatków, 500 plus z naszych podatków. Odbije się to na Polsce i Polakach. 2 godziny temu.
  • Tomek powiedział(a) Więcej
    To wyłącz elektronikę. Na pewno pomoże 9 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

16.05.2022 15:56 wrote:

Szukam pomieszczenia do wynajęcia o wymiarach min. 2x8 metrów i wysokości min 3,2 metrów na ternie Środy Śląskiej. Kontakt: 515792001.…

20.04.2022 12:30 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - STAROCIE - DZIEŁA SZTUKI - Stare PAMIĄTKI, Wartościowe DROBIAZGI - Różności !Kupię przeróżne Antyki - Starocie z Domu, Miesz…

11.04.2022 10:20 wrote:

Jeśli chcesz szybko sprzedać stare Obrazy, Obrazki np. z likwidacji kolekcji, może po dziadkach, ze strychu, mieszkania, domu, może zawadza…

08.03.2022 12:05 wrote:

Cześć, dzisiaj tj 8.03 około 10:30, w okolicy Kościuszki 42 znalazłem klucze, Kontakt do mnie :  5(x)7(x)8(x) 9(x)1(x)7(x)  6(x)6(x)7(x) …