niedziela 25.09.2022

Imieniny: Aurelii Ładysława

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Powiatowe szkoły pożegnały maturzystówUroczystymi apelami i odebraniem świadectw zakończył się wczoraj rok szkolny 2021/2022 dla uczniów klas maturalnych. Już w środę 4 maja rozpoczną się egzaminy dojrzałości.


Fot. Powiat Średzki - RFP Fot. Powiat Średzki - RFP


Uroczyste akademie odbyły się w Powiatowym Zespole Szkół nr 1 im. Mikołaj Kopernika oraz Powiatowym Zespole Szkół nr 2 im. Wincentego Witosa. Uczniowie klas trzecich i czwartych kończący edukację w szkołach średnich odebrali świadectwa oraz nagrody i dyplomy, m.in. za wysokie wyniki w nauce, wzorową frekwencję czy osiągnięcia sportowe i artystyczne.

Z uczniami zespołu szkół nr 2 spotkał się starosta Krzysztof Szałankiewicz, skarbniczka powiatu Elżbieta Czarnota i kierownik wydziału edukacji Wojciech Mieliński. Starosta życzył powodzenia na zbliżającym się egzaminie dojrzałości, a także w przyszłej drodze zawodowej. Wyróżnionym wręczył dyplomy oraz nagrody książkowe.

Wyróżnieni uczniowie PZS nr 2:
Za pracę w samorządzie:
- Wiktoria Gałczyńska, IV TŻ
- Daria Szot, IV TŻ
- Oliwia Zawiejska, IV TŻ
- Marcin Bochenek, IV TI
- Adrian Pilecki, IV TI
Za działalność w Młodzieżowej Radzie Powiatu:
- Jakub Piasecki, IV TI

Uczniów Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 pożegnał wicestarosta Sebastian Burdzy i przewodniczący rady powiatu Artur Bogucki. - Za kilka dni usiądziecie w tej sali i będziecie pisać maturę. To pierwszy tak ważny egzamin w waszym życiu. Podejdźcie do niego z uśmiechem i pamiętajcie, że to dopiero początek nowego etapu. Życzę wam połamania piór i wszystkiego dobrego w dorosłym życiu - mówił wicestarosta. Apel zakończył się teleturniejem z wiedzy o szkole, w którym zmierzyły się wszystkie cztery maturalne klasy.

Wyróżnieni uczniowie PZS nr 1:
Za osiągnięcia w nauce:
- Maria Stanik, 3 LO profil biologiczno-chemiczny
- Szymon Baran, 3 LO profil językowo-turystyczny
- Magdalena Sołtowska, 3 LO profil językowo-turystyczny
- Karol Pawlak, 4 LA logistyk
Za działalność artystyczną:
- Nikola Rolka, 3 LO profil biologiczno-chemiczny

Tegoroczne egzaminy maturzyści rozpoczną w środę 4 maja. Na początek zmierzą się z językiem polskim, a w kolejnych dniach z matematyką i językiem obcym. Trzymamy kciuki za jak najlepsze wyniki!

(Powiat Średzki - RFP)
  • Łojeny powiedział(a) Więcej
    Polonia pokonał Iskrę Kochlice 5:0 ... i brawo Wy 58 minut temu.
  • bch powiedział(a) Więcej
    To były cudowne czasy dla dzieci i młodzieży mieszkających w tym rejonie miasta. Żyliśmy skromnie ale rozmawialiśmy ze sobą , bawiliśmy się... godzinę temu.
  • mati powiedział(a) Więcej
    Nie ma to jak wykorzystywać dzieci do pracy, którą powinny się zająć firmy odpowiedzialne za wywóz śmieci, za które płacimy horrendalne pieniądze. 2 godziny temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…