niedziela 29.05.2022

Imieniny: Magdaleny Bogumiły

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Powiatowe szkoły pożegnały maturzystów
Uroczystymi apelami i odebraniem świadectw zakończył się wczoraj rok szkolny 2021/2022 dla uczniów klas maturalnych. Już w środę 4 maja rozpoczną się egzaminy dojrzałości.

Fot. Powiat Średzki - RFP Fot. Powiat Średzki - RFP

Uroczyste akademie odbyły się w Powiatowym Zespole Szkół nr 1 im. Mikołaj Kopernika oraz Powiatowym Zespole Szkół nr 2 im. Wincentego Witosa. Uczniowie klas trzecich i czwartych kończący edukację w szkołach średnich odebrali świadectwa oraz nagrody i dyplomy, m.in. za wysokie wyniki w nauce, wzorową frekwencję czy osiągnięcia sportowe i artystyczne.

Z uczniami zespołu szkół nr 2 spotkał się starosta Krzysztof Szałankiewicz, skarbniczka powiatu Elżbieta Czarnota i kierownik wydziału edukacji Wojciech Mieliński. Starosta życzył powodzenia na zbliżającym się egzaminie dojrzałości, a także w przyszłej drodze zawodowej. Wyróżnionym wręczył dyplomy oraz nagrody książkowe.

Wyróżnieni uczniowie PZS nr 2:
Za pracę w samorządzie:
- Wiktoria Gałczyńska, IV TŻ
- Daria Szot, IV TŻ
- Oliwia Zawiejska, IV TŻ
- Marcin Bochenek, IV TI
- Adrian Pilecki, IV TI
Za działalność w Młodzieżowej Radzie Powiatu:
- Jakub Piasecki, IV TI

Uczniów Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 pożegnał wicestarosta Sebastian Burdzy i przewodniczący rady powiatu Artur Bogucki. - Za kilka dni usiądziecie w tej sali i będziecie pisać maturę. To pierwszy tak ważny egzamin w waszym życiu. Podejdźcie do niego z uśmiechem i pamiętajcie, że to dopiero początek nowego etapu. Życzę wam połamania piór i wszystkiego dobrego w dorosłym życiu - mówił wicestarosta. Apel zakończył się teleturniejem z wiedzy o szkole, w którym zmierzyły się wszystkie cztery maturalne klasy.

Wyróżnieni uczniowie PZS nr 1:
Za osiągnięcia w nauce:
- Maria Stanik, 3 LO profil biologiczno-chemiczny
- Szymon Baran, 3 LO profil językowo-turystyczny
- Magdalena Sołtowska, 3 LO profil językowo-turystyczny
- Karol Pawlak, 4 LA logistyk
Za działalność artystyczną:
- Nikola Rolka, 3 LO profil biologiczno-chemiczny

Tegoroczne egzaminy maturzyści rozpoczną w środę 4 maja. Na początek zmierzą się z językiem polskim, a w kolejnych dniach z matematyką i językiem obcym. Trzymamy kciuki za jak najlepsze wyniki!

(Powiat Średzki - RFP)

  • icek powiedział(a) Więcej
    Przecież u nas to normalne 4 godziny temu.
  • icek powiedział(a) Więcej
    Mi tez jeden z gminy krzyknął 12 koła , a z drugiego powiatu tylko połowe. Można ? można , ale widać w naszej gminie mają większe kieszenie 6 godzin temu.
  • Marecki powiedział(a) Więcej
    "Kruk krukowi oka nie wykole" 22 godziny temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

16.05.2022 15:56 wrote:

Szukam pomieszczenia do wynajęcia o wymiarach min. 2x8 metrów i wysokości min 3,2 metrów na ternie Środy Śląskiej. Kontakt: 515792001.…

20.04.2022 12:30 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - STAROCIE - DZIEŁA SZTUKI - Stare PAMIĄTKI, Wartościowe DROBIAZGI - Różności !Kupię przeróżne Antyki - Starocie z Domu, Miesz…

11.04.2022 10:20 wrote:

Jeśli chcesz szybko sprzedać stare Obrazy, Obrazki np. z likwidacji kolekcji, może po dziadkach, ze strychu, mieszkania, domu, może zawadza…

08.03.2022 12:05 wrote:

Cześć, dzisiaj tj 8.03 około 10:30, w okolicy Kościuszki 42 znalazłem klucze, Kontakt do mnie :  5(x)7(x)8(x) 9(x)1(x)7(x)  6(x)6(x)7(x) …