środa 22.03.2023

Imieniny: Katarzyny Bogusława

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //


Powiatowe wydarzenia godne polecenia

SkomentujKonkurs kulinarny „Najlepsze w Powiecie Średzkim” organizowany przez Powiat oraz „Niedziela z Kryminałem” zainicjowana przez Powiatowe Centrum Kultury Alternatywnej zostały wyróżnione znakiem jakości Krainy Łęgów Odrzańskich.


Fot. Powiat Średzki - RFP Fot. Powiat Średzki - RFP


Znak “Kraina Łęgów Odrzańskich poleca” ma na celu wspieranie produktów i usług lokalnych, lokalnych producentów, rzemieślników, rękodzielników, twórców i usługodawców, a także organizatorów wydarzeń istotnych dla regionu oraz budowanie jasnej i silnej marki regionu Krainy Łęgów Odrzańskich.

O znak można było ubiegać się w ośmiu kategoriach. Do kategorii “wydarzenie” Powiat zgłosił konkurs kulinarny „Najlepsze w Powiecie Średzkim”, a Powiatowe Centrum Kultury Alternatywnej „Niedzielę z Kryminałem”. Obie inicjatywy spełniły niezbędne kryteria, tj. związek z regionem, wyjątkowy charakter, jakość, przyjazność oraz dostępność i Kapituła Znaku podjęła decyzję o przyznaniu im certyfikatu.

Uroczysta gala wręczenia wyróżnień odbyła się 25 marca w Powiatowym Centrum Kultury Alternatywnej. Przybyłych gości przywitał prezes LGD Jarosław Paczkowski, który przybliżył ideę i proces certyfikacji, a także plany stowarzyszenia na najbliższy czas. W przerwach pomiędzy wręczeniem certyfikatów wystąpiła sopranistka Monika Gruszczyńska przy akompaniamencie Radosława Brulińskiego i Andrzeja Bielskiego.

Powiatowy konkurs kulinarny ma już kilkuletnią tradycję, a jego celem jest aktywizacja i integracja lokalnej społeczności. Uczestnikami zabawy są Koła Gospodyń Wiejskich, uczniowie średzkich szkół, a także grupy nieformalne złożone z mieszkańców powiatu. Najlepsze przepisy są nagradzane, a także publikowane w książce kulinarnej. „Niedziela z Kryminałem” to sztandarowe wydarzenie Centrum. Gościem pierwszej Niedzieli był pochodzący ze Szczepanowa autor kryminałów Mieczysław Gorzka, który następnie przejął rolę prowadzącego. Jego rozmówcami są inni pisarze, w planach są również przedstawiciele policji oraz wykładowcy.  – Bardzo się cieszymy z otrzymanych wyróżnień. Są one dowodem, że tworzymy wartościowe i wyjątkowe wydarzenia, które integrują naszą społeczność, ale też rozwijają współpracę z innymi podmiotami. Najbliższa “Niedziela z Kryminałem” odbędzie się 24 kwietnia. Również w  kwietniu rozpoczną się nasze “potyczki” kulinarne. Razem z Krainą Łęgów Odrzańskich zapraszamy do udziału – podsumował przyznanie certyfikatów wicestarosta powiatu Sebastian Burdzy.

Znak “Kraina Łęgów Odrzańskich poleca” przyznawany jest na rok kalendarzowy. W pierwszej edycji programu otrzymało go łącznie 48 podmiotów z terenu Krainy Łęgów Odrzańskich. Poza Powiatem Średzkim oraz Powiatowym Centrum Kultury Alternatywnej w Środzie Śląskiej z naszego terenu otrzymali go:

Miody nektarowe i miody spadziowe – Pasieka Ziębów

Herbata konopna – Michał Majczak

Tłoczone soki – Maciej Karczewski Maciejowy Sad

Przetwory z owoców i warzyw z gospodarstwa Owoce Lutyni – Anna i Bolesław Szlączka

Wina Jaworek – Winnice Jaworek sp. z o.o.

Wędzony ser serwatkowy z przyprawami – K1 Group sp. z o.o.

Kubek Łęgowy – MANOceramics Agata Marcinkowska Pracownia garncarska

Kolekcja TRIGON – MANOceramics Agata Marcinkowska Pracownia garncarska

Biżuteria autorska – Małgorzata Bielska

Ikony decoupage na deskach z czarnego dębu – Dorota Wydra

Szkoła Językowa Multi-Kulti – Agnieszka Gawlińska

Malczycka Izba Muzealna – Stowarzyszenie Sympatyków Malczyc i Okolic

SZTUKA Restaurant – Mariusz Komenda

Miejsce spotkań Sad Owoce Lutyni – Anna i Bolesław Szlączka

Powiat Średzki - RFP

Pełna lista podmiotów: https://lgdodra.pl/lista-podmiotow/
   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )
POWIAT ŚREDZKI pogoda

Lokalne ogłoszenia drobne

09.03.2023 18:03 wrote:

Sprzedam dom w trakcie remontu w miejscowości Wilczków. Powiat średzki. Powierzchnia 77,40 m2 (3 izby plus łazienka i toa…

09.03.2023 16:12 wrote:

Sprzedam mieszkanie do remontu o powierzchni 50 m kw. (2 pokoje, kuchnia, łazienka, toaleta, przedpokój). Mieszkanie znajduje się w dobrym …

02.03.2023 10:45 wrote:

SZYBKI KONTAKT - KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - ZADZWOŃ ~!~SKUPUJĘ od ręki za GOTÓWKĘ stare : Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy…

28.02.2023 22:11 wrote:

Wynajmę pomieszczenia o łącznej powierzchni 77 m2 w miejscowości Wilczków gmina Malczyce. Bezpośredni dostęp do drogi publicznej. Okna i dr…

hydrotech do gazety nowa reklama

komnet internet

przyjeciapozegnalne postfb