piątek 27.05.2022

Imieniny: Augustyna JulianaPowiatowe wydarzenia godne polecenia
Konkurs kulinarny „Najlepsze w Powiecie Średzkim” organizowany przez Powiat oraz „Niedziela z Kryminałem” zainicjowana przez Powiatowe Centrum Kultury Alternatywnej zostały wyróżnione znakiem jakości Krainy Łęgów Odrzańskich.

Fot. Powiat Średzki - RFP Fot. Powiat Średzki - RFP

Znak “Kraina Łęgów Odrzańskich poleca” ma na celu wspieranie produktów i usług lokalnych, lokalnych producentów, rzemieślników, rękodzielników, twórców i usługodawców, a także organizatorów wydarzeń istotnych dla regionu oraz budowanie jasnej i silnej marki regionu Krainy Łęgów Odrzańskich.

O znak można było ubiegać się w ośmiu kategoriach. Do kategorii “wydarzenie” Powiat zgłosił konkurs kulinarny „Najlepsze w Powiecie Średzkim”, a Powiatowe Centrum Kultury Alternatywnej „Niedzielę z Kryminałem”. Obie inicjatywy spełniły niezbędne kryteria, tj. związek z regionem, wyjątkowy charakter, jakość, przyjazność oraz dostępność i Kapituła Znaku podjęła decyzję o przyznaniu im certyfikatu.

Uroczysta gala wręczenia wyróżnień odbyła się 25 marca w Powiatowym Centrum Kultury Alternatywnej. Przybyłych gości przywitał prezes LGD Jarosław Paczkowski, który przybliżył ideę i proces certyfikacji, a także plany stowarzyszenia na najbliższy czas. W przerwach pomiędzy wręczeniem certyfikatów wystąpiła sopranistka Monika Gruszczyńska przy akompaniamencie Radosława Brulińskiego i Andrzeja Bielskiego.

Powiatowy konkurs kulinarny ma już kilkuletnią tradycję, a jego celem jest aktywizacja i integracja lokalnej społeczności. Uczestnikami zabawy są Koła Gospodyń Wiejskich, uczniowie średzkich szkół, a także grupy nieformalne złożone z mieszkańców powiatu. Najlepsze przepisy są nagradzane, a także publikowane w książce kulinarnej. „Niedziela z Kryminałem” to sztandarowe wydarzenie Centrum. Gościem pierwszej Niedzieli był pochodzący ze Szczepanowa autor kryminałów Mieczysław Gorzka, który następnie przejął rolę prowadzącego. Jego rozmówcami są inni pisarze, w planach są również przedstawiciele policji oraz wykładowcy.  – Bardzo się cieszymy z otrzymanych wyróżnień. Są one dowodem, że tworzymy wartościowe i wyjątkowe wydarzenia, które integrują naszą społeczność, ale też rozwijają współpracę z innymi podmiotami. Najbliższa “Niedziela z Kryminałem” odbędzie się 24 kwietnia. Również w  kwietniu rozpoczną się nasze “potyczki” kulinarne. Razem z Krainą Łęgów Odrzańskich zapraszamy do udziału – podsumował przyznanie certyfikatów wicestarosta powiatu Sebastian Burdzy.

Znak “Kraina Łęgów Odrzańskich poleca” przyznawany jest na rok kalendarzowy. W pierwszej edycji programu otrzymało go łącznie 48 podmiotów z terenu Krainy Łęgów Odrzańskich. Poza Powiatem Średzkim oraz Powiatowym Centrum Kultury Alternatywnej w Środzie Śląskiej z naszego terenu otrzymali go:

Miody nektarowe i miody spadziowe – Pasieka Ziębów

Herbata konopna – Michał Majczak

Tłoczone soki – Maciej Karczewski Maciejowy Sad

Przetwory z owoców i warzyw z gospodarstwa Owoce Lutyni – Anna i Bolesław Szlączka

Wina Jaworek – Winnice Jaworek sp. z o.o.

Wędzony ser serwatkowy z przyprawami – K1 Group sp. z o.o.

Kubek Łęgowy – MANOceramics Agata Marcinkowska Pracownia garncarska

Kolekcja TRIGON – MANOceramics Agata Marcinkowska Pracownia garncarska

Biżuteria autorska – Małgorzata Bielska

Ikony decoupage na deskach z czarnego dębu – Dorota Wydra

Szkoła Językowa Multi-Kulti – Agnieszka Gawlińska

Malczycka Izba Muzealna – Stowarzyszenie Sympatyków Malczyc i Okolic

SZTUKA Restaurant – Mariusz Komenda

Miejsce spotkań Sad Owoce Lutyni – Anna i Bolesław Szlączka

Powiat Średzki - RFP

Pełna lista podmiotów: https://lgdodra.pl/lista-podmiotow/

  • dsr powiedział(a) Więcej
    Autor ma rację! Sami śmiecą a później narzekają że syf w mieście - taka średzka rzeczywistość niestety... godzinę temu.
  • Putin powiedział(a) Więcej
    Znowu znikają komentarze. Władza czuwa. 7 godzin temu.
  • Banan powiedział(a) Więcej
    Owocowe Środy. 8 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

16.05.2022 15:56 wrote:

Szukam pomieszczenia do wynajęcia o wymiarach min. 2x8 metrów i wysokości min 3,2 metrów na ternie Środy Śląskiej. Kontakt: 515792001.…

20.04.2022 12:30 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - STAROCIE - DZIEŁA SZTUKI - Stare PAMIĄTKI, Wartościowe DROBIAZGI - Różności !Kupię przeróżne Antyki - Starocie z Domu, Miesz…

11.04.2022 10:20 wrote:

Jeśli chcesz szybko sprzedać stare Obrazy, Obrazki np. z likwidacji kolekcji, może po dziadkach, ze strychu, mieszkania, domu, może zawadza…

08.03.2022 12:05 wrote:

Cześć, dzisiaj tj 8.03 około 10:30, w okolicy Kościuszki 42 znalazłem klucze, Kontakt do mnie :  5(x)7(x)8(x) 9(x)1(x)7(x)  6(x)6(x)7(x) …