piątek 27.05.2022

Imieniny: Augustyna JulianaPowiatowo-gminny projekt coraz bliżej realizacji
Dzisiaj upłynął termin składania ofert na przebudowę dróg powiatowych w ramach Rządowego Funduszu  Polski Ład. Przetarg cieszył się dużym zainteresowaniem i  wpłynęło na niego łącznie 21 ofert.

Przedmiotem przetargu były roboty budowlane obejmujące przebudowę pięciu odcinków dróg powiatowych nr 2085D, 2052D, 2085D, 2066D i 2020D w Powiecie Średzkim w gminach Udanin, Miękinia, Kostomłoty, Środa Śląska i Malczyce. Łącznie 9,5 km dróg, dwie ścieżki rowerowe oraz cztery odcinki chodników. 

W postępowaniu przetargowym wystartowało osiem firm. Na pięć planowanych do realizacji zadań złożono dwadzieścia jeden ofert. Najwięcej z nich dotyczyło zadania w Gminie Udanin. Zgodnie z zapisami przetargu przebudowa dróg ma zostać wykonana do 16 miesięcy od dnia podpisania umowy, a więc do końca pierwszego półrocza 2023 roku.

– Bardzo cieszymy się z tak dużego zainteresowania naszym przetargiem. Z ośmiu firm, które złożyły swoje oferty, z siedmioma mieliśmy już okazję współpracować i była to współpraca bardzo udana. Mam nadzieję, że będzie tak również tym razem i wszystkie zadania zostaną zrealizowane solidnie oraz terminowo – komentuje Grzegorz Pierzchalski, przedstawiciel Zarządu Powiatu w Środzie Śląskiej.

Wyniki postępowania poznamy najwcześniej za około dwa tygodnie.

Oferty zostaną ocenione według trzech kryteriów:

1) cena ofertowa - 60%

2) okres gwarancji - 20%

3) doświadczenie personelu kluczowego - 20%.

Zadanie to Powiat realizuje ze środków Polskiego Ładu i w partnerstwie z czterema Gminami: Udaninem, Miękinią, Kostomłotami oraz Malczycami. Stosowne umowy zawarto 5 stycznia w starostwie. Jak wiemy, warunków partnerstwa nie zaakceptowała Gmina Środa Śląska.

– Odpowiadając Panu Burmistrzowi na zadawane przez niego pytanie: Gdzie tu sens i logika? Odpowiadam - bez zabarwiania rzeczywistości - sens i logika naszych działań to determinacja i dążenie do jak najszybszego ogłoszenia przetargu. Dzięki temu złożone przez wykonawców oferty mieszczą się w założonym budżecie i nie musimy martwić się o dodatkowe środki. Przykro mi, że mieszkańcy Gminy Środa Śląska stracą i nie otrzymają  dróg oraz ścieżek rowerowych w optymalnym zakresie. Jednak całkowitą odpowiedzialność za to ponosi Burmistrz Środy Śląskiej Adam Ruciński i do niego należy kierować wyrazy niezadowolenia – podsumowuje starosta Krzysztof Szałankiewicz.   

Aktualnie Powiat przygotowuje kolejnych pięć wniosków do drugiej i trzeciej edycji Polskiego Ładu. Termin na ich złożenie mija w poniedziałek 28 lutego. Projekty drogowe będą realizowane w partnerstwie z czterema gminami wiejskimi.

Powiat Średzki - RFP

  • dsr powiedział(a) Więcej
    Autor ma rację! Sami śmiecą a później narzekają że syf w mieście - taka średzka rzeczywistość niestety... 2 godziny temu.
  • Putin powiedział(a) Więcej
    Znowu znikają komentarze. Władza czuwa. 7 godzin temu.
  • Banan powiedział(a) Więcej
    Owocowe Środy. 8 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

16.05.2022 15:56 wrote:

Szukam pomieszczenia do wynajęcia o wymiarach min. 2x8 metrów i wysokości min 3,2 metrów na ternie Środy Śląskiej. Kontakt: 515792001.…

20.04.2022 12:30 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - STAROCIE - DZIEŁA SZTUKI - Stare PAMIĄTKI, Wartościowe DROBIAZGI - Różności !Kupię przeróżne Antyki - Starocie z Domu, Miesz…

11.04.2022 10:20 wrote:

Jeśli chcesz szybko sprzedać stare Obrazy, Obrazki np. z likwidacji kolekcji, może po dziadkach, ze strychu, mieszkania, domu, może zawadza…

08.03.2022 12:05 wrote:

Cześć, dzisiaj tj 8.03 około 10:30, w okolicy Kościuszki 42 znalazłem klucze, Kontakt do mnie :  5(x)7(x)8(x) 9(x)1(x)7(x)  6(x)6(x)7(x) …