środa 26.01.2022

Imieniny: Tymoteusza Michala

Fot. ilustracyjne Fot. ilustracyjne

Próba samobójcza, zderzenie motocykla z samochodem, pożar w świetlicy... [raport strażaków]

Wt, 06.07.2021 10:11
 •  

W okresie od 28.06.2021 r. do 04.07.2021 r. w  rejonie działania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej doszło do 20 zdarzeń - 5 pożarów, 12 miejscowych zagrożeń oraz 3 alarmów fałszywych.


REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Oto niektóre ze zdarzeń:

30.06.2021 r. na terenie jednej z firm LSSE w Komornikach doszło do pożaru w stacji transformatorowej. Zagrożeni pracownicy ewakuowali się w bezpieczne miejsce przed przybyciem strażaków, nikt nie został poszkodowany. Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy PSP, Pogotowie Energetyczne i Policję.

30.06.2021 r. w miejscowości Kwietno doszło do zderzenia motocykla z samochodem dostawczym. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli akumulator w uszkodzonym busie oraz udzielili rannemu motocykliście kwalifikowanej pierwszej pomocy do momentu przyjazdu karetki Pogotowia Ratunkowego. W wyniku zdarzenia kierujący motocyklem został zabrany do szpitala.

30.06.2021 r. do Stanowiska Kierowania KP PSP wpłynęło zgłoszenie o mężczyźnie, który próbuje się targnąć na swoje życie w Środzie Śl. Na miejsce zadysponowano zastęp PSP. Po przybyciu na miejsce strażaków okazało się, że mężczyzna już odstąpił od swojego zamiaru.

01.07.2021 r. w Środzie Śląskiej na ul. Żytniej doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych, w którym obrażenia odniosły trzy osoby, w konsekwencji  wszystkie zostały zabrane do szpitala. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy do  przyjazdu karetek Pogotowia Ratunkowego.

01.07.2021 r. w Środzie Śląskiej na skrzyżowaniu DK 94 z ul. Legnicką zderzyły się dwa auta osobowe, samochodami jechały dwie osoby, które odmówiły udzielenia pierwszej pomocy i wezwania ZRM.

02.07.2021 r. do PSP w Środzie Śląskiej wpłynęło zgłoszenie o dachowaniu samochodu osobowego na drodze powiatowej między Lutynią i Wróblowicami i uwięzionych w pojeździe osobach. Po przybyciu na miejsce pierwszej zadysponowanej jednostki OSP okazało się, że wszystkie osoby jadące samochodem samodzielnie go opuściły i nikt nie wymaga pomocy medycznej.

04.07.2021 r. pożar skrzynki energetycznej w budynku świetlicy wiejskiej w Wilkowie Średzkim,  w danym czasie w świetlicy odbywały się chrzciny, wszyscy opuścili budynek przed przybyciem strażaków, skrzynka została przygaszona gaśnicą przez osoby przebywające na imprezie, na poddaszu świetlicy powstało duże zadymienie. Na miejsce zadysponowano zastępy z JRG Środa Śląska, JRG Kąty Wr., OSP Kostomłoty oraz OSP Rakoszyce. Działania polegały na zlikwidowaniu zagrożenia pożarowego oraz oddymieniu pomieszczeń.

Stanowisko Kierowania
Komendanta Powiatowego PSP w Środzie Śląskiej

 • 1
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 2

REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


powrót na górę
Najnowsze komentarze:
 • Covidiusz powiedział(a) Więcej
  Testujcie się ile fabryka dała ,tylko to wam zostało popaprance telewizyjne... 3 godziny temu.
 • Doktor powiedział(a) Więcej
  Ktos tym zarządza czy nawet wydaje pozwolenie na postawienie takiego pudła - czyli wie jakie będą warunki. Brawo za wyobraźnię decydentowi!  4 godziny temu.
 • Magda powiedział(a) Więcej
  Ten list sprawił, że Sanepid zniósł możliwość pierwszeństwa badań dzieci do 6 lat. Kobiety z małymi, chorymi dziećmi stoją w kolejce... 4 godziny temu.
REKLAMA
reklama@roland-gazeta.pl

Najnowsze artykuły

Lokalne ogłoszenia drobne

23.01.2022 18:18 wrote:

Praca dla pomocy kuchennej /kucharki - dorywcza w weekendy lub w tygodniu - tel 885 17 64 63…

19.01.2022 20:08 wrote:

Wykonuję drobne prace spawalnicze - meble, płoty, bramy, stoliki, wózki, i inne. Zapraszam do współpracy 792 279 495 - Tomasz…

19.01.2022 20:06 wrote:

Kupię przyczepkę ubezpieczoną, z tabliczką znamionową - czyli legalną z papierami, samoróbkę. Jeśli chcesz sprzedać skontaktuj się ze mną. …

06.01.2022 11:32 wrote:

KUPIĘ ANTYKI po SPRZĄTANIU / CZYSZCZENIU / LIKWIDACJI - NIERUCHOMOŚCI - DOMU, MIESZKANIA, WILLI ...Interesują mnie : Stare Obrazy, Ikony, o…