poniedziałek 20.09.2021

Imieniny: Filipiny Eustachego

Fot. ilustracyjne Fot. ilustracyjne

Próba samobójcza, zderzenie motocykla z samochodem, pożar w świetlicy... [raport strażaków]

Wt, 06.07.2021 10:11
 •  

W okresie od 28.06.2021 r. do 04.07.2021 r. w  rejonie działania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej doszło do 20 zdarzeń - 5 pożarów, 12 miejscowych zagrożeń oraz 3 alarmów fałszywych.


Oto niektóre ze zdarzeń:

30.06.2021 r. na terenie jednej z firm LSSE w Komornikach doszło do pożaru w stacji transformatorowej. Zagrożeni pracownicy ewakuowali się w bezpieczne miejsce przed przybyciem strażaków, nikt nie został poszkodowany. Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy PSP, Pogotowie Energetyczne i Policję.

30.06.2021 r. w miejscowości Kwietno doszło do zderzenia motocykla z samochodem dostawczym. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli akumulator w uszkodzonym busie oraz udzielili rannemu motocykliście kwalifikowanej pierwszej pomocy do momentu przyjazdu karetki Pogotowia Ratunkowego. W wyniku zdarzenia kierujący motocyklem został zabrany do szpitala.

30.06.2021 r. do Stanowiska Kierowania KP PSP wpłynęło zgłoszenie o mężczyźnie, który próbuje się targnąć na swoje życie w Środzie Śl. Na miejsce zadysponowano zastęp PSP. Po przybyciu na miejsce strażaków okazało się, że mężczyzna już odstąpił od swojego zamiaru.

01.07.2021 r. w Środzie Śląskiej na ul. Żytniej doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych, w którym obrażenia odniosły trzy osoby, w konsekwencji  wszystkie zostały zabrane do szpitala. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy do  przyjazdu karetek Pogotowia Ratunkowego.

01.07.2021 r. w Środzie Śląskiej na skrzyżowaniu DK 94 z ul. Legnicką zderzyły się dwa auta osobowe, samochodami jechały dwie osoby, które odmówiły udzielenia pierwszej pomocy i wezwania ZRM.

02.07.2021 r. do PSP w Środzie Śląskiej wpłynęło zgłoszenie o dachowaniu samochodu osobowego na drodze powiatowej między Lutynią i Wróblowicami i uwięzionych w pojeździe osobach. Po przybyciu na miejsce pierwszej zadysponowanej jednostki OSP okazało się, że wszystkie osoby jadące samochodem samodzielnie go opuściły i nikt nie wymaga pomocy medycznej.

04.07.2021 r. pożar skrzynki energetycznej w budynku świetlicy wiejskiej w Wilkowie Średzkim,  w danym czasie w świetlicy odbywały się chrzciny, wszyscy opuścili budynek przed przybyciem strażaków, skrzynka została przygaszona gaśnicą przez osoby przebywające na imprezie, na poddaszu świetlicy powstało duże zadymienie. Na miejsce zadysponowano zastępy z JRG Środa Śląska, JRG Kąty Wr., OSP Kostomłoty oraz OSP Rakoszyce. Działania polegały na zlikwidowaniu zagrożenia pożarowego oraz oddymieniu pomieszczeń.

Stanowisko Kierowania
Komendanta Powiatowego PSP w Środzie Śląskiej

 • 1
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 2


Najczęściej komentowane

Najnowsze komentarze

 • brawo powiedział(a) Więcej
  nadzieja jest w mlodych ludziach :) 2 godziny temu.
 • fi57 powiedział(a) Więcej
  Przynajmniej w rynku nie ma pijaków teraz imprezują na bazarze :Pbrawo Adam 2 godziny temu.
 • Ufo powiedział(a) Więcej
  @Komorniki. Tak, oczywiście to może być spisek a buda stoi pusta. Jeżeli to ma Ci poprawić... 3 godziny temu.
 • Bekon powiedział(a) Więcej
  Restauracja robi katering dla całego powiatu? 3 godziny temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

04.09.2021 02:53 wrote:

Witam. Sprzedam słoneczne mieszkanie w bloku w Ciechowie przy ulicy Osiedlowej. 3 pokoje,kuchnia,łazienka, wc,garaż i dwie piwnice. Położon…

03.09.2021 07:44 wrote:

KUPIĘ Antyki / Starocie - PORZĄDKI, LIKWIDACJA MIESZKANIA, DOMU, WILLI, KOLEKCJI ANTYKÓW ... Zadzwoń ! KUPIĘ od ręki za GOTÓWKĘ stare : Obr…

31.08.2021 16:15 wrote:

Sprzedam: - jeansy dziewczęce 140cm, dwie  pary, każda po 10 zł, stan idealny, - kurtkę chłopięcą jesienną Decatlon 140-150cm, 30 zł, sta…

11.08.2021 14:39 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE - LIKWIDACJA - PRZEPROWADZKA DOMU, MIESZKANIA - ZADZWOŃ ! KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE za GOTÓWKĘ !Obrazy, Porcelana, Ce…