środa 28.10.2020

Imieniny: Szymona Tadeusza

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Próg zwalniający w Ciechowie. "Komu on ma służyć?"

Próg zwalniający w Ciechowie. "Komu on ma służyć?"

02.01. 2020

W miejscowościach Rakoszyce, Udanin, Mrozów, Kryniczno i Ciechów powstały niedawno  wyniesione przejścia dla pieszych oraz wyspowe progi zwalniające. Projekt powiatu mający na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach powstał w odpowiedzi na wnioski mieszkańców.

- Powiatowa Komisja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przeanalizowała policyjną mapę zagrożeń i wytypowała najbardziej niebezpieczne odcinki dróg w powiecie - informują pracownicy Starostwa Powiatowego.

Ta argumentacja nie przekonuje jednego z mieszkańców, który uważa, że budowa progu na drodze w Ciechowie jest zbyteczna. - Komu on ma służyć? - pyta w przesalanej do nas korespondencji. -  W miejscu, w którym powstał nikt nie przechodzi przez jezdnię, a obecność pieszych na chodnikach jest znikoma, ponieważ jest to koniec wioski. Jedynym celem wspominanego progu jest zerknięcie na znajdujący się w pobliżu komis. Kto wybrał miejsce i wyraził na to zgodę? Gdzie się podziało obiecywane zapewnienie bezpieczeństwa?  – pyta mężczyzna.

Co na to starostwo?

- Droga nr 2075D przebiegająca przez miejscowość Ciechów jest jedyną drogą klasy G, czyli jest drogą główną o bardzo dużym natężeniu ruchu. W związku z licznymi monitami użytkowników drogi oraz mieszkańców Ciechowa, powiat jako zarządca drogi po analizie mapy zagrożeń oraz po konsultacjach z Powiatową komisją Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego postanowił o wykonaniu wyniesionego przejścia dla pieszych. Rozwiązanie to umożliwi mieszkańcom osiedla bezpieczne przejście na ścieżkę rowerową i chodnik. Pozwoli to również  na uspokojenie ruchu mające na celu ograniczenie prędkości pojazdów poruszających się po drodze, a nie jak wspomniał czytelnik „aby zerkać na pobliski komis”. – wyjaśniają pracownicy Wydziału Mienia i Infrastruktury Drogowej w Starostwie Powiatowym w Środzie Śląskiej. - Wyniesienie zostało usytuowane w obszarze zabudowanym na prostym odcinku drogi, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h, które jest notorycznie łamane przez kierowców. Założeniem jest wymuszenie ograniczenia prędkości samochodów wjeżdżających do miejscowości i dojeżdżających do szkoły. Wykonanie jego spotkało się z bardzo pozytywnym oddźwiękiem użytkowników drogi, a nieliczne skargi, kierowane są przez kierowców, którzy nie reagują na ograniczenia prędkości i z impetem wjeżdżają w wysepkę – dodają.

Kolejne działania powiatu zwiększające bezpieczeństwo użytkowników dróg realizowane będą w bieżącym roku. Oprócz wyniesionych przejść planuje się montaż radarowych wyświetlaczy prędkości w najbardziej niebezpiecznych miejscach.

(kb) / fot. rfp

Udostępnij ten artykuł:

 

Komentarzy (34)

This comment was minimized by the moderator on the site

Progi zwalniajace w ciechowie sa potrzebne, ale w srodku wioski, co najmniej 4. Pierwszy na wysokości byłej paszarni, drugi obok ceramiki, trzeci obok Dino, czwarty za kosciolem. Wtedy w ciechowie byłoby bezpiecznie. Mieszkałam tam 40 lat i pamiętam jak było. ..szybka jazda, piski opon od hamowania itp. Pozdrawiam

This comment was minimized by the moderator on the site

Bo tu same komuchy tępe pracują i w gminie i w komisji. A miejsce jest ewidentnie opłacone przez kogos kto tam mieszka zeby reklama byla lub jest polytykiem....
Moze tez jakiemus sasiadowi asfaltu zostalo na przyczepce???

This comment was minimized by the moderator on the site

Czytam ten artykuł i nie wierzę.... Uważam że progi zwalniające w Ciechowie są potrzebne ale w innych miejscach... Nie wiem kto robił rozeznanie i jak to było sprawdzane, ale moim zdaniem nie zostało brane pod uwagę bezpieczeństwo dzieci. Moja córka codziennie chodzi do szkoły w Ciechowie. Naprawdę polecam aby urzędnicy zrobili sobie wycieczkę rano i zobaczyli co się dzieje w obrębie przejść dla pieszych...

This comment was minimized by the moderator on the site

Próg zwalniający jak najbardziej jest na plus dla wyjeżdzających z ulic bocznych(widać po negatywnych komentarzach tych, których zmusza wkoncu do zwolnienia nogi z gazu). Mi osobiście on nie przeszkadza, lecz nie da się ukryć, ze mieszkający tam urzędnik przyczynił się do tego i zapomniał połączyć chodników między ulicami, które tam się znajdują. Ludzie z Lazurowej dalej muszą iść tym poboczem z głębokim rowem i ciemna wąska ulica by dojść...

Próg zwalniający jak najbardziej jest na plus dla wyjeżdzających z ulic bocznych(widać po negatywnych komentarzach tych, których zmusza wkoncu do zwolnienia nogi z gazu). Mi osobiście on nie przeszkadza, lecz nie da się ukryć, ze mieszkający tam urzędnik przyczynił się do tego i zapomniał połączyć chodników między ulicami, które tam się znajdują. Ludzie z Lazurowej dalej muszą iść tym poboczem z głębokim rowem i ciemna wąska ulica by dojść do bezpiecznego chodnika czy ścieżki. Jak widać zrobił udogodnienie tylko dla siebie, a nie dla wszystkich
Pozdrawiam

Czytaj więcej
This comment was minimized by the moderator on the site

poproszę o jeszcze trzy progi tj przed przejściem dla pieszych przy szkole, drugi przed sklepem dino i przy sali wiejskiej. Wtedy na pewno będzie w końcu kultura jazdy na wysokim poziomie w Ciechowie

This comment was minimized by the moderator on the site

Ja mam nadzieję tylko na jedno...że ekran został zczytany przez osoby tu obrażane i pomawiane. I że wyniosą o podanie IP oraz o takie chamstwo.
Nic Wam ludzie nie pasuje. Nie robią źle, coś zrobią też źle. Przecież pisze jak byk, że dalsze działania w tym roku.
A swoją drogą skąd przekonanie, że to na końcu wiochy???? A może to początek.

This comment was minimized by the moderator on the site

A ciekawe jakby kazde z was negtywnie to komenyujacych mieszkalo tak przy tej drodze na tym osiedlu i codziennie poboczem pieszo gdzie z jednej strony rów gleboki a z drugiej droga na ktorej nie przestrzega sie przepisow, prowadzilo dziecko do szkoly mijajac sie z rozpedzonymi autami. Juz nie mowie jak sie ciemno zrobi. Jakbyscie wtedy sprawe komentowali???

This comment was minimized by the moderator on the site

Ja raczej widziałam rodziców idących z dziecmi ale NIE POBOCZEM tylko ścieżka!!!

This comment was minimized by the moderator on the site

Bzdura gdyż np ul Lazurowa nie ma dojścia do ścieżki. Żeby tak dotrzeć trzeba iść ulica albo w lewo albo w prawo. Idąc w stronę szkoły idzie się prawie rowem. Natomiast idąc w stronę Cesarzowic się jest głęboki że strach się zbliżać. Także proszę się przejść z dzieckiem na spacer i wtedy się wypowiedzieć.

This comment was minimized by the moderator on the site

Jeżdżę tam kilka razy w tygodniu o różnych porach dnia i jeszcze ani razu na tym odcinku nie widziałem idących tą drogą ludzi. Zaznaczę ,że bezpieczeństwo na jest drodze jest dla mnie bardzo ważne, ale mając wiele innych bardziej odpowiednich rozwiązań do tego rodzaju drogi wybrano najbardziej głupie z możliwych. To jak muchę w domu zabić łopatą (więcej z tego szkód niż korzyści). Skoro tych paru mieszkańców Ciechowa miało taki wielki problem...

Jeżdżę tam kilka razy w tygodniu o różnych porach dnia i jeszcze ani razu na tym odcinku nie widziałem idących tą drogą ludzi. Zaznaczę ,że bezpieczeństwo na jest drodze jest dla mnie bardzo ważne, ale mając wiele innych bardziej odpowiednich rozwiązań do tego rodzaju drogi wybrano najbardziej głupie z możliwych. To jak muchę w domu zabić łopatą (więcej z tego szkód niż korzyści). Skoro tych paru mieszkańców Ciechowa miało taki wielki problem .To co mają powiedzieć mieszkańcy Osieka gdzie jest wielokrotnie większy ruch i na prawdę tam samochody jadą za szybko i wielokrotnie dochodziło do poważnych wypadków z udziałem pieszych i jakoś do dziś nikt nie kwapi się do rozwiązania tego problemu. Ps. POZDRAWIAM MĄDRE GLOWY , KTÓRE WYMYSLIŁY TEGO GARBA. ŻYCZE DALEJ TAK" PRZEMYSLANYCH I MĄDRYCH DECYZJI"

Czytaj więcej
This comment was minimized by the moderator on the site

Kiedyś dojdzie tam do tragedii. Bez wyobraźni ten pseudo bezpieczny pomysł. Mechanicy będą zacierali ręce.

This comment was minimized by the moderator on the site

Wystarczy zwolnić zgodnie ze znakiem!!!!

This comment was minimized by the moderator on the site

Zastanawiam się czym władze powiatu kierowały się wybierając miejsce na ten spowalniacz.
z tego co się orientuje w latach poprzednich mydlono nam oczy , ze nie można postawić progu spowalniającego koło szkoły , bo jest to droga powiatowa.
Dziwnym trafem na powstałym nowym osiedlu domków jednorodzinnych w kierunku Cesarzowic mieszka jeden z pracowników powiatu :))) czyżby przypadek ???

This comment was minimized by the moderator on the site

Mnie też już nie dziwi dlaczego tam zrobili a ten etatowy człowiek zarządu dróg z Ujazdu co pracuje w starostwie to chyba jakiś debil albo gorzej jak debil,bo od tego progu do szkoły tj.ladbe kilkaset metrów i mina próg i gaz do dechy i przy szkole tam gdzie powinien być właśnie ten próg,znowu kierowcy mają po 60-70 km/h, pracuję w drogownictwie z 3 dekady i nikt nie buduje progów na końcu wioski , skoro chodzi o spowolnienie prędkości aut...

Mnie też już nie dziwi dlaczego tam zrobili a ten etatowy człowiek zarządu dróg z Ujazdu co pracuje w starostwie to chyba jakiś debil albo gorzej jak debil,bo od tego progu do szkoły tj.ladbe kilkaset metrów i mina próg i gaz do dechy i przy szkole tam gdzie powinien być właśnie ten próg,znowu kierowcy mają po 60-70 km/h, pracuję w drogownictwie z 3 dekady i nikt nie buduje progów na końcu wioski , skoro chodzi o spowolnienie prędkości aut przy newralgicznej szkole tj.absurd i debilizm ,szczególnie ludzi którzy to zatwierdzili i podpisali.Mogli zrobić na wysokości szkoły i na wysokości sklepu Dino tam gdzie jest bezpośrednio dużo ludzi i dzieci.

Czytaj więcej
This comment was minimized by the moderator on the site

3 dekady chyba na budowie pustaku

This comment was minimized by the moderator on the site

Zofia czy ty masz coś oleju w głowie czy pusto widać ze pusto mieszka tam duzo rodzin jesteś z gminy ?

This comment was minimized by the moderator on the site

Czytając wasze komentarze to tak się zastanawiam czy prawko macie z chipsów za kury czy coś innego bardzo dobrze ze zrobili jeżdżę tamtędy z 8 razy dziennie i mi nie przeszkadza ale zawsze znajdzie sie jakiś filozof za w swoim starym wieswagenie

This comment was minimized by the moderator on the site

Jak dla mnie to mozesz jeździć nawet z 20 razy dziennie ! Ale prawda jest taka że można było zrobić koło szkoły anie na końcu wiochy no to jeżeli tak gmina trwoni kasę to teraz też niech zrobi próg w stronę środy

This comment was minimized by the moderator on the site

Dzień dobry, mam na imię Magda i chodze do szkoły w Ciechowie. Chcę coś napisać, że dzieci mają prkblem i boją się przejść koło sklepu i koło kwiaciarni. Nieraz ktoś szybko jedzie i jest strach. Proskmy o zrobiebienie coś z tym.

This comment was minimized by the moderator on the site

"Rozwiązanie to umożliwi mieszkańcom osiedla bezpieczne przejście na ścieżkę rowerową i chodnik. Pozwoli to również na uspokojenie ruchu mające na celu ograniczenie prędkości pojazdów poruszających się po drodze, a nie jak wspomniał czytelnik „aby zerkać na pobliski komis”... uspokojenie ruchu? Przwciez tam na spokojnie do szkoly mozna sie rozpedzic do predkosci surowo zakazanej. Pomyślcie ludzie w końcu, rozmawiajcie z ludźmi a nie komisja...

"Rozwiązanie to umożliwi mieszkańcom osiedla bezpieczne przejście na ścieżkę rowerową i chodnik. Pozwoli to również na uspokojenie ruchu mające na celu ograniczenie prędkości pojazdów poruszających się po drodze, a nie jak wspomniał czytelnik „aby zerkać na pobliski komis”... uspokojenie ruchu? Przwciez tam na spokojnie do szkoly mozna sie rozpedzic do predkosci surowo zakazanej. Pomyślcie ludzie w końcu, rozmawiajcie z ludźmi a nie komisja w ktorej sie nie wiem co robi... skrzyzowanie w środzie drogi o4 i ul. Wiejskiej w strone ciechkwa dramat. Tutaj taka gafa... postawcie jeszcze od strony srody lrkb i najlepiej gdziesz przy przejsciu miedzy osiedlami gdzie tam najwiecej dzieci przwchodzi do szkoly.

Czytaj więcej
This comment was minimized by the moderator on the site

Zastanawia mnie jakie parametry bezpieczeństwa komisja brała pod uwagę? Proszę o odpowiedź. Chciałbym też zeby szkoła zareagowała... bo dzieci chodzą do szkoły... z osiedli to dzieci są dowożone pod szkołe. Rozumiem spowolbienie ruchu bo teren zabudowany... polecam ustawic jeszcze na prawdę przy szkole.
A jezeli powiat tak bardzo dba o bezpieczenstwo to moze usatwmy prob pomkedzy cesarzowicami i piersnem tam jest najwiezej zdarzeń...
Czy...

Zastanawia mnie jakie parametry bezpieczeństwa komisja brała pod uwagę? Proszę o odpowiedź. Chciałbym też zeby szkoła zareagowała... bo dzieci chodzą do szkoły... z osiedli to dzieci są dowożone pod szkołe. Rozumiem spowolbienie ruchu bo teren zabudowany... polecam ustawic jeszcze na prawdę przy szkole.
A jezeli powiat tak bardzo dba o bezpieczenstwo to moze usatwmy prob pomkedzy cesarzowicami i piersnem tam jest najwiezej zdarzeń...
Czy Policja moze zareagować, tam nie bylo na szczęs ie zadnego zdarzenia, a pod szkoła czesto są wypadki w tym niestety smiertelny...

Czytaj więcej
This comment was minimized by the moderator on the site

To dla równowagi zróbcie jeszcze koło szkoły i będzie git tam też się bardziej by przydał

This comment was minimized by the moderator on the site

  • zrozumiała bym próg ale koło szkoły A nie na końcu wiochy bez przesady próg na końcu wiochy to i tak samochud się rozpędzić koło szkoły tam to jest prędzej zaproszenie bo jest dużo dzieci i przebiegają droga jak czy w nocy mimo że są pasy to i tak jest niebezpiecznie ! To zamiast zrobić obok szkoły to rach ciach i jej na końcu wioski absurd i głupota
This comment was minimized by the moderator on the site

Takie jaja to tylko w POLSCE ha ha

This comment was minimized by the moderator on the site

Nie no po co tam przejście dzieci idą do szkoły myślisz coś czy masz mózg i bardzo dobrze że coś takiego jest A ten mieszkaniec co pyta to chyba ma pusto w głowie

This comment was minimized by the moderator on the site

Super. Bezpieczenstwo to podstawa. Ale jeszcze lepiej byloby dac drugi przy szkole?

This comment was minimized by the moderator on the site

A to już wszystko jasne. Tak się właśnie zastanawiałam dlaczego powstało to w takim głupim miejscu, a nie bliżej szkoły. No ale w sumie skarbnik ważniejsza, dzieci mamy dużo, ją tylko jedną. Trzeba chronić dobro powiatowe. Tak serio, to wy już tam w tym starostwie zupełnie wstydu nie macie.

This comment was minimized by the moderator on the site

Zbyteczny próg dla tych co gonią stowka albo wiecej i przez takich mistrzów prostej mieszkancy muszą przechodzic na ścieżkę na czuja lub skakac do rowu bo pędzą jak szaleni. Przejscie na ścieżkę która prowadzi do szkoly sklepu czy przestanku, z którego mogą bezpiecznie korzystać dzieci.

This comment was minimized by the moderator on the site

Ten próg to bardzo dobre posunięcie. Kilka metrów wcześniej jest znak teren zabudowany Ale niestety 99% kierowców ma go głęboko gdzieś. Prędkości z jakimi wyjeżdżają w wioskę nadają się na a4. Inaczej byście mówili mieszkając na pobliskich osiedlach gdzie przy braku chodnika mieszkańcy zmuszeni są chodzić po rowie A taka przejeżdżająca rozpedzona ciężarówka nie pomaga w przedostaniu się np na ścieżkę rowerową. Trochę empatii i zrozumienia...

Ten próg to bardzo dobre posunięcie. Kilka metrów wcześniej jest znak teren zabudowany Ale niestety 99% kierowców ma go głęboko gdzieś. Prędkości z jakimi wyjeżdżają w wioskę nadają się na a4. Inaczej byście mówili mieszkając na pobliskich osiedlach gdzie przy braku chodnika mieszkańcy zmuszeni są chodzić po rowie A taka przejeżdżająca rozpedzona ciężarówka nie pomaga w przedostaniu się np na ścieżkę rowerową. Trochę empatii i zrozumienia życzę. I noga z gazu w terenie zabudowanym.

Czytaj więcej
This comment was minimized by the moderator on the site

Nie miałbym nic przeciwko gdyby az do tego przejścia od zakrętu był chodnik, wtedy to jak najbardziej zrozumiałe posunięcie a tak co dają pasy skoro ludzie musza chodzić po rowach? To jest głupotą robić przejście przy kilku metrach chodnika ...

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy
Pokaż więcej

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze

Cyrk.....To nie ja, to oni!!!! Jak zawsze zwalić na innych
Procedować można , gadać bez sensu można , łazić po Środzie też ale na Komisję nie ma czasu podejść....
Brawo Radny Arek Gruszczyński !
Zawsze zwalał winę na pracowników , na Sesjach , na spotkaniach z mieszkańcami a teraz mówi wszem i ...

Lokalne ogłoszenia drobne

27.10.2020 22:15 wrote:

szukam pracy . mężczyzna lat 36 prawo jazdy kat b uprawnienia na suwnice utd uprawnienia na wózki widłowe utd .dyspozycyjny bez nalogów pod…

22.10.2020 21:05 wrote:

Sroda Slaska ul. Skłodowskiej Curie -znaleziono młoda kotkę z białym brzuszkiem. Bardzo przyjazna. tel. 690282606 …

18.10.2020 18:20 wrote:

Kupię przeróżne Antyki – Starocie z Domu, Mieszkania, Strychu, Willi ... Kupię wszystko co będzie przed i powojenne, w każdym stanie, bez s…

13.10.2020 08:55 wrote:

S k u p u j ę ~ A n t y k i ~ płacę Gotówką - zadzwoń - kupię Antyki ! Kupię ANTYKI - Obrazy, Ikony, Ramy, Witraże, Sztućce, Srebra, Plater…

Koronawirus / statystyki:

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayNo special awareness requiredTomorrowNo special awareness required... więcej informacji.