czwartek 01.12.2022

Imieniny: Natalii Eligiusza

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //


Rodzina Mrozów zaprezentowała swoje talenty

"Mróz w środku lata" to najnowsza wystawa prezentowana w Powiatowym Centrum Kultury Alternatywnej w Środzie Śląskiej. Znajdziemy na niej obrazy, rysunki, rzeźby oraz fotografie.Fot. Powiat Średzki - RFP Fot. Powiat Średzki - RFP


Otwarta w piątek 29 lipca wystawa prezentuje twórczość niezwykle zdolnej, pochodzącej ze Środy Śląskiej i Szczepanowa, rodziny Mrozów: Mirosławy (malarstwo), Bogusława (rzeźba), Tomasza (malarstwo, rysunki, wiersze), Remigiusza (fotografia) oraz Elwiry (rysunki).

Wspólna wystawa prac to inicjatywa Tomasza Mroza, który już rok temu rozmawiał o niej w Centrum. – Dyrekcji mój pomysł bardzo się spodobał, była nawet propozycja, aby zrobić ją w zeszłym roku. Jednak wtedy nie byłem na nią gotowy, a wszystkie moje prace były w Norwegii, gdzie mieszkam już od pięciu lat. Na początku myślałem o samodzielnej wystawie, jednak bardziej podobał mi się pomysł wystawy rodzinnej – mówi pan Tomasz. Czy przekonanie bliskich do zaprezentowania swoich talentów było trudne? – Rozmowy z rodziną zajęły mi trochę czasu, ale docelowo udało się. Każdy ma jakieś talenty, nie każdy jednak chce i potrafi się nimi podzielić. Na wernisażu prezentowana jest tylko cześć mojej rodzin, bo mamy też osoby uzdolnione muzycznie. Kuzyn gra na gitarze basowej, jego żona śpiewała w operetce, a córka gra na fortepianie. Tak więc odkrywam kolejne talenty w rodzinie Mrozów i kto wie, czy za rok nie zrobimy kolejnej, całkiem innej wystawy - śmieje się.

Gospodynią piątkowego wernisażu była Małgorzata Bogucka, która najpierw przybliżyła sylwetki i stopień pokrewieństwa pomiędzy członkami rodziny, a następnie delikatnie “odpytała” artystów. Publiczność, która bardzo licznie przybyła na wernisaż, dowiedziała się m.in. co skłoniło poszczególne osoby do zajęcia się twórczością, jak szukali najlepszej formy wyrażania siebie, ile czasu poświęcają swojej pasji, a także jak bogaty jest ich dorobek. – Moja przygoda z malowaniem zaczęła się ponad 30 lat temu. Postanowiłam namalować coś dla siebie, bo zawsze chciałam mieć dużo obrazów w domu. Ta praca bardzo spodobała się innej osobie. To było bardzo miłe i przekonało mnie do dalszego malowania. Na początku malowałam kredkami, później przeszłam na farby olejne. Z czasem zaczęłam malować portrety i one również zbierały pozytywne opinie – mówiła o swoich początkach seniorka rodu Mirosława Mróz.

Po ciekawych rozmowach przyszła pora na część muzyczną w wykonaniu Małgorzaty Pauki. W przerwach pomiędzy utworami swoje wiersze oraz zapiski dziennikowe zaprezentował Tomasz Mróz wraz z kuzynkami. Atrakcją wieczoru była również loteria, na którą artyści przekazali aż trzynaście prac. Sympatyczne rozmowy, ciekawe prace i klimatyczna muzyka sprawiły, że był to bardzo udany wernisaż.

Wystawa "Mróz w środku lata" będzie prezentowana w Centrum do końca sierpnia. Warto podkreślić, że mecenat nad nią objął Bank Spółdzielczy w Środzie Śląskiej.

(Powiat Średzki - RFP)

Najnowsze komentarze:
 • A. powiedział(a) Więcej
  Gdzie można przeczytać spisane i przetłumaczone "Glückliche Kindheit in Neumarkt... godzinę temu.
 • Miśko powiedział(a) Więcej
  Śmiać się czy płakać? 4 godziny temu.
 • Wojtek powiedział(a) Więcej
  Adam ty 1,4 km drogi w Szczepanowie będziesz remontował przez 4 lata i to nie jest hejt tylko Fakt 7 godzin temu.
 • CoGdzie powiedział(a) Więcej
  Wojtek, przeczytaj jeszcze raz wklejony tekst. W Udaninie też jest mowa o etapowaniu (Odcinek 1,4... 10 godzin temu.
Komentarze najlepiej oceniane:
 • Wojewoda powiedział(a) Więcej
  Inaczej byś gadał, jakbyś przez tą kradzież wpadł autem do tego wykopu, albo by tam wpadło...
 • Woźnica powiedział(a) Więcej
  Wynika to z polityki i układów pana Rucińskiego. Każda okazja do łupienia mieszkańców jest...
 • Dodatki do węgla... powiedział(a) Więcej
  Przepraszam może nie na temat nieco ale dosyć ważne. Dlaczego trzeba będzie zapłacić po 100...

Lokalne ogłoszenia drobne

29.11.2022 11:49 wrote:

Zlecę różne prace budowlane. Płacę za godzinę lub zadaniowo do uzgodnienia. tel: 600 700 160…

26.11.2022 10:52 wrote:

ZDECYDOWANIE płacę NAJLEPIEJ - SKUP ANTYKÓW - DOJEŻDŻAM - KUPIĘ ANTYKI ! Kupię stare Obrazy, Ikony, mniejsze Meble, Sztućce, Srebro, Plate…

24.10.2022 08:48 wrote:

Kupię garaż w Środzie Śląskiej. Stan techniczny bez znaczenia. Telefon kontaktowy 794 759 440.…

12.10.2022 08:57 wrote:

SKUP OBRAZÓW - KUPIĘ OBRAZY - STARE MALARSTWO - OBRAZY / OBRAZKI - SKUP ANTYKÓW - GOTÓWKA !!!!!!!!Jeśli chcesz szybko sprzedać stare Obrazy…