sobota 13.08.2022

Imieniny: Diany Hipolita

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //



Rodzina Mrozów zaprezentowała swoje talenty




"Mróz w środku lata" to najnowsza wystawa prezentowana w Powiatowym Centrum Kultury Alternatywnej w Środzie Śląskiej. Znajdziemy na niej obrazy, rysunki, rzeźby oraz fotografie.

Fot. Powiat Średzki - RFP Fot. Powiat Średzki - RFP


Otwarta w piątek 29 lipca wystawa prezentuje twórczość niezwykle zdolnej, pochodzącej ze Środy Śląskiej i Szczepanowa, rodziny Mrozów: Mirosławy (malarstwo), Bogusława (rzeźba), Tomasza (malarstwo, rysunki, wiersze), Remigiusza (fotografia) oraz Elwiry (rysunki).

Wspólna wystawa prac to inicjatywa Tomasza Mroza, który już rok temu rozmawiał o niej w Centrum. – Dyrekcji mój pomysł bardzo się spodobał, była nawet propozycja, aby zrobić ją w zeszłym roku. Jednak wtedy nie byłem na nią gotowy, a wszystkie moje prace były w Norwegii, gdzie mieszkam już od pięciu lat. Na początku myślałem o samodzielnej wystawie, jednak bardziej podobał mi się pomysł wystawy rodzinnej – mówi pan Tomasz. Czy przekonanie bliskich do zaprezentowania swoich talentów było trudne? – Rozmowy z rodziną zajęły mi trochę czasu, ale docelowo udało się. Każdy ma jakieś talenty, nie każdy jednak chce i potrafi się nimi podzielić. Na wernisażu prezentowana jest tylko cześć mojej rodzin, bo mamy też osoby uzdolnione muzycznie. Kuzyn gra na gitarze basowej, jego żona śpiewała w operetce, a córka gra na fortepianie. Tak więc odkrywam kolejne talenty w rodzinie Mrozów i kto wie, czy za rok nie zrobimy kolejnej, całkiem innej wystawy - śmieje się.

Gospodynią piątkowego wernisażu była Małgorzata Bogucka, która najpierw przybliżyła sylwetki i stopień pokrewieństwa pomiędzy członkami rodziny, a następnie delikatnie “odpytała” artystów. Publiczność, która bardzo licznie przybyła na wernisaż, dowiedziała się m.in. co skłoniło poszczególne osoby do zajęcia się twórczością, jak szukali najlepszej formy wyrażania siebie, ile czasu poświęcają swojej pasji, a także jak bogaty jest ich dorobek. – Moja przygoda z malowaniem zaczęła się ponad 30 lat temu. Postanowiłam namalować coś dla siebie, bo zawsze chciałam mieć dużo obrazów w domu. Ta praca bardzo spodobała się innej osobie. To było bardzo miłe i przekonało mnie do dalszego malowania. Na początku malowałam kredkami, później przeszłam na farby olejne. Z czasem zaczęłam malować portrety i one również zbierały pozytywne opinie – mówiła o swoich początkach seniorka rodu Mirosława Mróz.

Po ciekawych rozmowach przyszła pora na część muzyczną w wykonaniu Małgorzaty Pauki. W przerwach pomiędzy utworami swoje wiersze oraz zapiski dziennikowe zaprezentował Tomasz Mróz wraz z kuzynkami. Atrakcją wieczoru była również loteria, na którą artyści przekazali aż trzynaście prac. Sympatyczne rozmowy, ciekawe prace i klimatyczna muzyka sprawiły, że był to bardzo udany wernisaż.

Wystawa "Mróz w środku lata" będzie prezentowana w Centrum do końca sierpnia. Warto podkreślić, że mecenat nad nią objął Bank Spółdzielczy w Środzie Śląskiej.

(Powiat Średzki - RFP)

  • hahah powiedział(a) Więcej
    oni na serio w telewizjii propagandowej puszczają w TVPIS wiadomościach takie newsy? 3 godziny temu.
  • hehehe powiedział(a) Więcej
    Czyli Adaś nadal topi środki finansowe Gminy... Utopił już osiedle socjalne na Wiejskiej... Za chwile utopi fundusz Covidowy którego nie zdąży... 4 godziny temu.
  • Zainteresowany powiedział(a) Więcej
    Ale pierdy pola gadasz zrzut ścieków z czajki-twoje TVP jedną zdechłą rybę pokazywało przez dwa tygodnie dziesięć razy dziennie. Jakoś nie... 4 godziny temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…