niedziela 25.09.2022

Imieniny: Aurelii Ładysława

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Ruszył w kierunku policjanta z nożami w rękach. Funkcjonariusz oddał strzał ostrzegawczyŚredzcy policjanci zatrzymali mężczyznę, który po sprawdzeniu w systemach policyjnych okazał się być osobą poszukiwaną dwoma listami gończymi oraz Europejskim Nakazem Aresztowania w związku z przestępstwami przeciwko mieniu.


Fot. KPP w Środzie Śląskiej Fot. KPP w Środzie Śląskiej


Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej uzyskali informację, że 43-letni mieszkaniec powiatu legnickiego może mieć związek z kradzieżami katalizatorów. Ustalili miejsce przebywania mężczyzny. Ten na widok policjantów rzucił się do ucieczki. Nie reagował na polecenia do zatrzymania się. W pewnym momencie przyłożył do swojej szyi dwa noże krzycząc, że się zabije. Zachowywał się irracjonalnie. W pewnym momencie odwrócił się i ruszył w kierunku policjanta z ostrzem skierowanym w jego stronę. Policjant oddał strzał ostrzegawczy w bezpiecznym kierunku, po czym napastnik odrzucił ostrza. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Po sprawdzeniu w systemach policyjnych okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany dwoma listami gończymi przez Sąd Rejonowy w Lubinie oraz Prokuraturę Rejonową w Legnicy celem doprowadzenia do aresztu śledczego i odbycia łącznej kary 1,5 roku pozbawienia wolności. Ponadto 43-latek był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania wydanym w związku z przestępstwami przeciwko mieniu.

Zanim mężczyzna trafił do jednostki penitencjarnej Prokurator Rejonowy w Środzie Śląskiej przedstawił mu zarzut czynnej napaści na funkcjonariusza.

Przypomnijmy, kto używając broni palnej, noża lub innego podobnie niebezpiecznego przedmiotu albo środka obezwładniającego, dopuszcza się czynnej napaści na funkcjonariusza publicznego lub osobę do pomocy mu przybraną podczas lub w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, podlega karze pozbawienia wolności do lat 10.

Źródło: asp. szt. Marta Stefanowska
KPP w Środzie Śląskiej
  • mati powiedział(a) Więcej
    Nie ma to jak wykorzystywać dzieci do pracy, którą powinny się zająć firmy odpowiedzialne za wywóz śmieci, za które płacimy horrendalne pieniądze. 47 minut temu.
  • Liberał powiedział(a) Więcej
    Noe zycz drugiemu co tobie niemiłe ;) 5 godzin temu.
  • Ania powiedział(a) Więcej
    Brawo Marcin, brawo Ola, brawo Ela. Bardzo duży sukces. 22 godziny temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…