sobota 25.09.2021

Imieniny: Aurelii Ładysława

Fot. KPP w Środzie Śląskiej Fot. KPP w Środzie Śląskiej

Ruszył w kierunku policjanta z nożami w rękach. Funkcjonariusz oddał strzał ostrzegawczy

Śr, 26.05.2021 14:28

Średzcy policjanci zatrzymali mężczyznę, który po sprawdzeniu w systemach policyjnych okazał się być osobą poszukiwaną dwoma listami gończymi oraz Europejskim Nakazem Aresztowania w związku z przestępstwami przeciwko mieniu.


Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej uzyskali informację, że 43-letni mieszkaniec powiatu legnickiego może mieć związek z kradzieżami katalizatorów. Ustalili miejsce przebywania mężczyzny. Ten na widok policjantów rzucił się do ucieczki. Nie reagował na polecenia do zatrzymania się. W pewnym momencie przyłożył do swojej szyi dwa noże krzycząc, że się zabije. Zachowywał się irracjonalnie. W pewnym momencie odwrócił się i ruszył w kierunku policjanta z ostrzem skierowanym w jego stronę. Policjant oddał strzał ostrzegawczy w bezpiecznym kierunku, po czym napastnik odrzucił ostrza. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Po sprawdzeniu w systemach policyjnych okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany dwoma listami gończymi przez Sąd Rejonowy w Lubinie oraz Prokuraturę Rejonową w Legnicy celem doprowadzenia do aresztu śledczego i odbycia łącznej kary 1,5 roku pozbawienia wolności. Ponadto 43-latek był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania wydanym w związku z przestępstwami przeciwko mieniu.

Zanim mężczyzna trafił do jednostki penitencjarnej Prokurator Rejonowy w Środzie Śląskiej przedstawił mu zarzut czynnej napaści na funkcjonariusza.

Przypomnijmy, kto używając broni palnej, noża lub innego podobnie niebezpiecznego przedmiotu albo środka obezwładniającego, dopuszcza się czynnej napaści na funkcjonariusza publicznego lub osobę do pomocy mu przybraną podczas lub w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, podlega karze pozbawienia wolności do lat 10.

Źródło: asp. szt. Marta Stefanowska
KPP w Środzie Śląskiej

 • 1
 • 1
 • 1
 • 0
 • 0
 • 1


Najnowsze komentarze

 • Demon powiedział(a) Więcej
  A ja powiem tak jeba....wszystkich dilerów w Malczycach co diluja i uznają się za wielkich... 3 godziny temu.
 • Acab powiedział(a) Więcej
  To jest początek grubszej akcji, oni po numerach telefonów namierzają. Lepiej przeczekać. 8 godzin temu.
 • Acab powiedział(a) Więcej
  Na komendzie przyklepią mu nie jedno, nagle się okarze, że to diler albo co. Będzie robił... 8 godzin temu.
 • Też Michał powiedział(a) Więcej
  Dobre pytanie na końcu Twojego postu. AR stwierdził, że FB Serwis nie wywiązywało się z... 8 godzin temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

21.09.2021 14:44 wrote:

PORZĄDKI - PRZEPROWADZKA - ZMIANA WYSTROJU - POTRZEBUJESZ SZYBKO GOTÓWKĘ ? DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry EXTRA GOTÓWKĄ - kupię Antyki / Starocie…

16.09.2021 21:41 wrote:

Internetowa Galeria Handlowa oferuje wszystkie oferty i usługi które są w galeriach stacjonarnych.Zakupy szeroka oferta sklepów np. z odzie…

04.09.2021 02:53 wrote:

Witam. Sprzedam słoneczne mieszkanie w bloku w Ciechowie przy ulicy Osiedlowej. 3 pokoje,kuchnia,łazienka, wc,garaż i dwie piwnice. Położon…

03.09.2021 07:44 wrote:

KUPIĘ Antyki / Starocie - PORZĄDKI, LIKWIDACJA MIESZKANIA, DOMU, WILLI, KOLEKCJI ANTYKÓW ... Zadzwoń ! KUPIĘ od ręki za GOTÓWKĘ stare : Obr…