czwartek 24.06.2021

Imieniny: Jana Danuty

Fot. KPP w Środzie Śląskiej Fot. KPP w Środzie Śląskiej

Ruszył w kierunku policjanta z nożami w rękach. Funkcjonariusz oddał strzał ostrzegawczy

Śr, 26.05.2021 14:28

Średzcy policjanci zatrzymali mężczyznę, który po sprawdzeniu w systemach policyjnych okazał się być osobą poszukiwaną dwoma listami gończymi oraz Europejskim Nakazem Aresztowania w związku z przestępstwami przeciwko mieniu.


Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej uzyskali informację, że 43-letni mieszkaniec powiatu legnickiego może mieć związek z kradzieżami katalizatorów. Ustalili miejsce przebywania mężczyzny. Ten na widok policjantów rzucił się do ucieczki. Nie reagował na polecenia do zatrzymania się. W pewnym momencie przyłożył do swojej szyi dwa noże krzycząc, że się zabije. Zachowywał się irracjonalnie. W pewnym momencie odwrócił się i ruszył w kierunku policjanta z ostrzem skierowanym w jego stronę. Policjant oddał strzał ostrzegawczy w bezpiecznym kierunku, po czym napastnik odrzucił ostrza. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Po sprawdzeniu w systemach policyjnych okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany dwoma listami gończymi przez Sąd Rejonowy w Lubinie oraz Prokuraturę Rejonową w Legnicy celem doprowadzenia do aresztu śledczego i odbycia łącznej kary 1,5 roku pozbawienia wolności. Ponadto 43-latek był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania wydanym w związku z przestępstwami przeciwko mieniu.

Zanim mężczyzna trafił do jednostki penitencjarnej Prokurator Rejonowy w Środzie Śląskiej przedstawił mu zarzut czynnej napaści na funkcjonariusza.

Przypomnijmy, kto używając broni palnej, noża lub innego podobnie niebezpiecznego przedmiotu albo środka obezwładniającego, dopuszcza się czynnej napaści na funkcjonariusza publicznego lub osobę do pomocy mu przybraną podczas lub w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, podlega karze pozbawienia wolności do lat 10.

Źródło: asp. szt. Marta Stefanowska
KPP w Środzie Śląskiej

 • 1
 • 1
 • 1
 • 0
 • 0
 • 1


Najnowsze komentarze

 • Emi powiedział(a) Więcej
  Szkoda że tak lekarze chętnie nie zapraszają do gabinetu tylko teleporady sobie urządzają.... 6 godzin temu.
 • Anna powiedział(a) Więcej
  Świetna inicjatywa! Czy jest szansa na podobny kurs w Środzie? 6 godzin temu.
 • Andrzej powiedział(a) Więcej
  Znajdż te obrazy a potem pojedż do Lutyni a zobaczysz z jaką fotograficzną dokładnością... 6 godzin temu.
 • Baranie powiedział(a) Więcej
  mylisz się Realista, nikt niczego nie usuwa, zwłaszcza Twojego IP  B) a Ty się rozkręcasz widzę ;) 11 godzin temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Lokalne ogłoszenia drobne

16.06.2021 18:51 wrote:

Praca dorywcza sprzatanie 1-2 razy w tygodniu w Srodzie Sl tel 885176463…

11.06.2021 09:37 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / Starocie - ZDECYDOWANIE płacę NAJLEPIEJ - SKUP ANTYKÓW - DOJEŻDŻAM ~!!!!!!!!!!!!~  Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy,…

09.06.2021 12:42 wrote:

Witam , szukam pana rencista emeryt do prac koserwatorskich 1-2 razy w tygodniu  w Srodzie Slaskieji Tel 885176463 …

08.06.2021 16:04 wrote:

Potrzebny fachowiec złota rączka praca koserwacyjna , malowanie drobne naprawy raz w tygodniu rencista emeryt mile widzany.…