środa 26.01.2022

Imieniny: Tymoteusza Michala

Fot. Powiat Średzki - RFP Fot. Powiat Średzki - RFP

Ścinka poboczy może być niebezpieczna

Śr, 09.06.2021 20:09

Wykaszanie poboczy oraz rowów to ważna część pracy powiatowej służby drogowej. Realizację tego zadania utrudniają… kamienie wrzucane tam przez rolników.


REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Usuwanie kamieni z pól oraz działek i wrzucanie ich do rowów to niestety coraz powszechniejsze zjawisko. Nie wszyscy mieszkańcy mają świadomość, że robiąc to istotnie utrudniają pracę drogowcom. Sprzęt drogowców nie ma szans w zetknięciu z takim materiałem.

– Przypadki niszczenia sprzętu podczas wykaszania są coraz częstsze. Tym bardziej, że nasze wykaszanie obejmuje pobocza, rowy i przeciwskarpy. Z sześciu kosiarek, które posiadamy na stanie praktycznie codziennie któraś wymaga naprawy, pomijając ich bieżący serwis. Nie możemy sobie pozwolić na takie wydatki, więc miejsca, gdzie spotykają nas takie przykre niespodzianki, mimo protestów, będziemy niestety omijać – podkreśla Grzegorz Pierzchalski, przedstawiciel zarządu powiatu odpowiedzialny za dogi i apeluje o zaniechanie takich działań. – Rolnicy i właściciele działek muszą usuwać kamienie we własnym zakresie i koniecznie w inny sposób niż wrzucając je na pobocze drogi lub do rowów. Szanujmy pracę i sprzęt drogowców, bo wszyscy za to, jako podatnicy, płacimy.

 

Powiat Średzki - RFP

 • 6
 • 0
 • 1
 • 3
 • 1
 • 0

REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


powrót na górę
Najnowsze komentarze:
 • Woytek Kopacz powiedział(a) Więcej
  Anno i Wiktorze to dzięki waszej przychylności i pomocy wiele inicjatyw obywatelskich doszlo do szczęśliwego finalu. Dziękuję za 21 lat... godzinę temu.
 • Tak sobie myśle powiedział(a) Więcej
  Powiadasz ze zanles wielu takich..pewnie sami dobrowolnie zgodzili się być szczurami laboratoryjnymi i teraz jest jak jest...ale dobrze oby jak... 2 godziny temu.
 • Marek powiedział(a) Więcej
  A jak pisał burmistrz do starosty zeby cos z tym zrobil to powiat przeprosin chcial ze nie ich punkt. To w koncu kto tym zarzadza i czy Burdzy ktory... 8 godzin temu.
REKLAMA
reklama@roland-gazeta.pl

Lokalne ogłoszenia drobne

23.01.2022 18:18 wrote:

Praca dla pomocy kuchennej /kucharki - dorywcza w weekendy lub w tygodniu - tel 885 17 64 63…

19.01.2022 20:08 wrote:

Wykonuję drobne prace spawalnicze - meble, płoty, bramy, stoliki, wózki, i inne. Zapraszam do współpracy 792 279 495 - Tomasz…

19.01.2022 20:06 wrote:

Kupię przyczepkę ubezpieczoną, z tabliczką znamionową - czyli legalną z papierami, samoróbkę. Jeśli chcesz sprzedać skontaktuj się ze mną. …

06.01.2022 11:32 wrote:

KUPIĘ ANTYKI po SPRZĄTANIU / CZYSZCZENIU / LIKWIDACJI - NIERUCHOMOŚCI - DOMU, MIESZKANIA, WILLI ...Interesują mnie : Stare Obrazy, Ikony, o…