niedziela 23.06.2024

Imieniny: Wandy Zenona

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250


Seniorka nie dała szans oszustowi!

SkomentujW ostatnich dniach miała miejsce kolejna próba oszukania starszej osoby. Oszust zadzwonił do seniorki w sprawie niespłaconego kredytu we frankach szwajcarskich, chciał kontynuować rozmowę, lecz czujna mieszkanka powiatu średzkiego nie dała mu szans! Kobieta rozłączyła się, a następnie udała się do najbliższej jednostki Policji, aby poinformować o zaistniałej sytuacji. Seniorka nie uwierzyła telefonicznemu oszustowi, nie podała mu żadnych informacji, danych, nie uległa emocjom, a przede wszystkim nie dała mu żadnych szans na kontynuowanie rozmowy!


Fot. KPP w Środzie Śląskiej Fot. KPP w Środzie Śląskiej


Seniorka oznajmiła policjantom, że była pewna, iż nie ma żadnego kredytu, nie otrzymywała żadnej poczty z banku, a gdyby chciała zweryfikować taką informację udała by się osobiście do swojego oddziału bankowego.

Pamiętajmy, że przedstawionych historii przez oszustów może być wiele, ważne jest jednak, by nigdy nie działać pod wpływem emocji i zawsze je weryfikować. Istotne jest również to, byśmy rozmawiali na ten temat z rodziną i znajomymi. Im większa będzie nasza świadomość, tym więcej będzie niepowodzeń przestępców.  

Oszuści przedstawiają różne historie podając się za członków rodziny, policjantów i przedstawicieli różnych instytucji, ale zawsze rozwiązaniem przedstawianych problemów są pieniądze, informacje lub dane osobowe, które musimy przekazać bardzo szybko.

Dlatego, gdy ktoś dzwoni w sprawie przekazania pieniędzy, danych osobowych, czy pozyskania informacji i pojawią się jakiekolwiek podejrzenia, że to może być oszustwo, koniecznie i niezwłocznie należy powiadomić Policję.

Pamiętajmy o tym, aby nie dać się wprowadzić w błąd, nie ulegać poleceniom rozmówcy. Tylko zdecydowane działanie z naszej strony ochroni nasze dane osobowe, hasła czy pieniądze. 

Nie dajmy się oszukać
. Nie podawajmy żadnych swoich danych osobowych,numeru PESEL przez telefon, a tym bardziej kodów dostępu do bankowości elektronicznej. Nie klikajmy w jakiekolwiek linki, które otrzymamy w wiadomości sms czy też na e- maila.  Bądźmy rozważni i ostrożni!

Źródło: KPP Środa Śląska
sierż. Katarzyna Bisztyk-Radoń

   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


Kolejny obóz pracy w święta,niedzielę i każdy możliwy dzień.Tylko Polak potrafi być tak podwładny i oddawać ...
Gosc mega inteligentny, zadal im konkretne pytanie, dlaczego radni nie beda pracowac charytatywnie dla miasta jako ...

Lokalne ogłoszenia drobne

06.05.2024 04:43 wrote:

Kupię przeróżne Antyki / Starocie z Domu, Mieszkania, Strychu, Willi ...Mniejsze Meble, Obrazy i Obrazki, Ikony, Porcelanę, Kilimy, Lampy, Sreb…

21.04.2024 10:58 wrote:

Kupię stare krajalnice do mięsa z kołem zamachowym na kolbe, wagi sklepowe oraz inne pamiątki z przedwojennych sklepów mięsnych oraz masarni. Pł…

19.03.2024 15:58 wrote:

Sprzedam mieszkanie 76,02m2 w Środzie Śląskiej przy ul. Jesionowej. Mieszkanie prawie w całości wykończone. https://www.otodom.pl/pl/oferta/mies…

20.02.2024 19:12 wrote:

Kupię kable płaskie podtynkowe 3x1,5 i 3x 2,5  20 rolek. Tel 500 844 143…

Nie przegap tych artykułów.