sobota 24.02.2024

Imieniny: Macieja Marka

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250


Seniorka nie dała szans oszustowi!

SkomentujW ostatnich dniach miała miejsce kolejna próba oszukania starszej osoby. Oszust zadzwonił do seniorki w sprawie niespłaconego kredytu we frankach szwajcarskich, chciał kontynuować rozmowę, lecz czujna mieszkanka powiatu średzkiego nie dała mu szans! Kobieta rozłączyła się, a następnie udała się do najbliższej jednostki Policji, aby poinformować o zaistniałej sytuacji. Seniorka nie uwierzyła telefonicznemu oszustowi, nie podała mu żadnych informacji, danych, nie uległa emocjom, a przede wszystkim nie dała mu żadnych szans na kontynuowanie rozmowy!


Fot. KPP w Środzie Śląskiej Fot. KPP w Środzie Śląskiej


Seniorka oznajmiła policjantom, że była pewna, iż nie ma żadnego kredytu, nie otrzymywała żadnej poczty z banku, a gdyby chciała zweryfikować taką informację udała by się osobiście do swojego oddziału bankowego.

Pamiętajmy, że przedstawionych historii przez oszustów może być wiele, ważne jest jednak, by nigdy nie działać pod wpływem emocji i zawsze je weryfikować. Istotne jest również to, byśmy rozmawiali na ten temat z rodziną i znajomymi. Im większa będzie nasza świadomość, tym więcej będzie niepowodzeń przestępców.  

Oszuści przedstawiają różne historie podając się za członków rodziny, policjantów i przedstawicieli różnych instytucji, ale zawsze rozwiązaniem przedstawianych problemów są pieniądze, informacje lub dane osobowe, które musimy przekazać bardzo szybko.

Dlatego, gdy ktoś dzwoni w sprawie przekazania pieniędzy, danych osobowych, czy pozyskania informacji i pojawią się jakiekolwiek podejrzenia, że to może być oszustwo, koniecznie i niezwłocznie należy powiadomić Policję.

Pamiętajmy o tym, aby nie dać się wprowadzić w błąd, nie ulegać poleceniom rozmówcy. Tylko zdecydowane działanie z naszej strony ochroni nasze dane osobowe, hasła czy pieniądze. 

Nie dajmy się oszukać
. Nie podawajmy żadnych swoich danych osobowych,numeru PESEL przez telefon, a tym bardziej kodów dostępu do bankowości elektronicznej. Nie klikajmy w jakiekolwiek linki, które otrzymamy w wiadomości sms czy też na e- maila.  Bądźmy rozważni i ostrożni!

Źródło: KPP Środa Śląska
sierż. Katarzyna Bisztyk-Radoń

   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


Czy ktoś będzie w stanie zorganizować jakiś bieg w Środzie Śląskiej? Po ostatnim blamażu przydało by ...
Niemalże jak PIS-owskie pikniki przed wyborami. Oby z podobnym skutkiem :-)
robert nowakowski Gmina wspiera zabytki sakralne
Nie moge w to uwierzyc, jedyne zabytki ktore remontuje gmina i powiat to koscioly. Napychaja im ...

Lokalne ogłoszenia drobne

20.02.2024 19:12 wrote:

Kupię kable płaskie podtynkowe 3x1,5 i 3x 2,5  20 rolek. Tel 500 844 143…

13.02.2024 21:00 wrote:

Rower męski trekingowy UNIVEGA modelTerreno, koła 28", rama aluminiowa, osprzęt marki SHIMANO  DEORE. Rower jest zadbany, po …

17.01.2024 21:24 wrote:

Kupię działkę lub dom. Ciechów i pobliska okolica. Telefon: 724 326 164 …

05.01.2024 15:56 wrote:

Chciałbym wynająć garaż w Środzie śląskiej, nawet od zaraz. Tel. 732 557 764…

hydrotech do gazety nowa reklama

warsztat 336224 px

Nie przegap tych artykułów.