czwartek 24.06.2021

Imieniny: Jana Danuty

Fot. Powiatowe Centrum Kultury Alternatywnej w Środzie Śląskiej Fot. Powiatowe Centrum Kultury Alternatywnej w Środzie Śląskiej

Seniorka z Osieka doceniona przez internautów

Cz, 29.04.2021 13:47
 •  

Pani Zdzisława z Osieka podbiła serca internautów, a fotografia z nią zdobyła najwięcej głosów w konkursie „Kobiety Ziemi Średzkiej”.


Pani Zdzisława zebrała w plebiscycie organizowanym na facebook’u ponad 800 lajków. To bardzo dobry wynik, ponieważ kolejna uczestniczka zebrała ponad 200 głosów mniej. Co ciekawe, bohaterka zdjęcia nie używa internetowych portali społecznościowych i należy do szacownego grona seniorów.  

Pomysł na wystawę zdjęć średzianek oraz wykorzystanie ich w kalendarzu na 2022 rok narodził się w Powiatowym Centrum Kultury Alternatywnej w Środzie Śląskiej podczas tworzenia programu na Dzień Kobiet. W dniu imprezy panie wybrały siedem najciekawszych fotografii. O wyborze pięciu pozostałych (jedna fotografia ozdobi jeden miesiąc) zadecydowali internauci w trwającym dwa tygodnie głosowaniu.

Pomysł uwiecznienia pani Zdzisławy zgłosiła Gmina Kostomłoty, która bardzo chętnie wspiera takie inicjatywy. – Mama, jak my wszyscy, była bardzo zaskoczona zwycięstwem. Oczywiście pozytywnie. Jako rodzina pomogliśmy nagłośnić trochę temat, ale bez zaangażowania samych mieszkańców Osieka na pewno nie udałby się zrobić tego na taką skalę. Zwycięstwo mamy jest bardzo miłe, ale świadomość jak zgraną jesteśmy społecznością jeszcze bardziej – mówi pani Aneta, córka i jednocześnie sołtyska Osieka. Sołectwo Osiek nie prowadzi facebook’a, więc wiadomość o konkursie była udostępniana w prywatnych postach mieszkańców.

Zwycięskie zdjęcie przedstawia panią Zdzisławę podczas zajęć plastycznych w Dziennym Domu Seniora w Osieku, do którego uczęszcza od jego otwarcia w 2020 roku. – Jest mi bardzo miło, że mogłam zaprezentować się na wystawie, a wielu osobom moje zdjęcie się spodobało. Dla osób z mojego pokolenia to budujące. Dziękuję – przekazała nam pani Zdzisława za pośrednictwem bliskich.

Nowy kalendarz zostanie wydany pod koniec roku. Otrzymają go wszystkie uczestniczki konkursu na specjalnie zorganizowanej gali.

(olo)

 • 1
 • 6
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0


Najnowsze komentarze

 • Emi powiedział(a) Więcej
  Szkoda że tak lekarze chętnie nie zapraszają do gabinetu tylko teleporady sobie urządzają.... 7 godzin temu.
 • Anna powiedział(a) Więcej
  Świetna inicjatywa! Czy jest szansa na podobny kurs w Środzie? 7 godzin temu.
 • Andrzej powiedział(a) Więcej
  Znajdż te obrazy a potem pojedż do Lutyni a zobaczysz z jaką fotograficzną dokładnością... 7 godzin temu.
 • Baranie powiedział(a) Więcej
  mylisz się Realista, nikt niczego nie usuwa, zwłaszcza Twojego IP  B) a Ty się rozkręcasz widzę ;) 12 godzin temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Lokalne ogłoszenia drobne

16.06.2021 18:51 wrote:

Praca dorywcza sprzatanie 1-2 razy w tygodniu w Srodzie Sl tel 885176463…

11.06.2021 09:37 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / Starocie - ZDECYDOWANIE płacę NAJLEPIEJ - SKUP ANTYKÓW - DOJEŻDŻAM ~!!!!!!!!!!!!~  Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy,…

09.06.2021 12:42 wrote:

Witam , szukam pana rencista emeryt do prac koserwatorskich 1-2 razy w tygodniu  w Srodzie Slaskieji Tel 885176463 …

08.06.2021 16:04 wrote:

Potrzebny fachowiec złota rączka praca koserwacyjna , malowanie drobne naprawy raz w tygodniu rencista emeryt mile widzany.…