sobota 04.12.2021

Imieniny: Barbary Krystiana

Fot. Powiat Średzki - RFP Fot. Powiat Średzki - RFP

Spotkanie edukacyjno – informacyjne dla sołtysów

Śr, 03.11.2021 18:43
 •  

27 października w starostwie powiatowym odbyło się spotkanie dotyczące Programu „Czyste powietrze”. W szkoleniu wzięli udział członkowie oraz sympatycy Stowarzyszenia Forum Sołtysów Powiatu Średzkiego.


Uczestników spotkania przywitała ustępująca ze stanowiska Prezes Zarządu Stowarzyszenia Forum Sołtysów Powiatu Średzkiego Agnieszka Kogutek, której za dwa lata pracy na rzecz stowarzyszenia podziękował Starosta Krzysztof Szałankiewicz. Na nową prezes wybrano Rafaelę Sztukowską, a w nowej roli oficjalnie powitał ją Przewodniczący Rady Powiatu Artur Bogucki. Nowa pani prezes podziękowała zarządowi stowarzyszenia za kredyt zaufania i zapewniła, że w swoich działaniach będzie koncentrować się na integracji środowiska sołtysów i sympatyków wsi, jak również nawiązywaniu współpracy z organami władzy, instytucjami oraz przedsiębiorcami działającymi na rzecz mieszkańców powiatu.

W części wykładowej spotkania Izabela Szkocna - Skrzeczek z Wydziału Środowiska i Rolnictwa średzkiego starostwa przedstawiła informacje dotyczące uchwały antysmogowej, m.in. terminy jej obowiązywania, jak i konsekwencje jej naruszenia. Prezentację nt. Programu „Czyste Powietrze” przedstawił Roman Papiór, doradca energetyczny z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. Członkowie stowarzyszenia mieli okazję zapytać o istotne kwestie związane z zasadami i kryteriami udzielania dofinansowania do odnawialnych źródeł energii. Pan Papiór zapewnił, że chętnie odpowie na zaproszenie sołtysów i udzieli merytorycznych porad mieszkańcom poszczególnych sołectw.

Aby lepiej poznać Program „Czyste Powietrze”, Zarząd Forum Sołtysów Powiatu Średzkiego zaprosił również na spotkanie Przemysława Babińskiego, Prezesa Firmy GREEN ENERGY GRUP zajmującej się instalacją odnawialnych źródeł energii, tj. pomp ciepła i fotowoltaiki. Dzięki prezentowanym przez Pana Babińskiego przykładom realizowanych projektów, sołtysi mogli zapoznać się z realnymi korzyściami wynikającymi z wdrożenia instalacji proekologicznych.

(RFP)

 • 2
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0

powrót na górę

Najczęściej komentowane

 • Anio powiedział(a) Więcej
  Tomuś T.kopiuj -wklej to nie wszystko,zresztą ty zawsze z prawem miałeś na... godzinę temu.
 • RK powiedział(a) Więcej
  ... 5 godzin temu.
 • Kolo powiedział(a) Więcej
  Bardzo dobrze :) po 500 zł,nie chcesz?to nie przyjmuje.Sąd może więcej... 6 godzin temu.

Najnowsze artykuły

piątek / 03.12.2021 / 23:18

Dom Kultury zaprasza na grudniowe wydarzenia

Dom Kultury w Środzie Śląskiej przygotował na grudzień wiele kulturalnych nowości związanych ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia.

Lokalne ogłoszenia drobne

30.11.2021 15:53 wrote:

Witam. Szukam garażu do wynajęcia na terenie Środy Śląskiej. Nie musi mieć kanału. Potrzebuję do parkowania auta. Lokalizacja nie ważna, m…

26.11.2021 13:52 wrote:

Kupię ANTYKI - Obrazy, Ikony, Ramy, Witraże, Sztućce, Srebra, Platery, Porcelanę, Kilimy, Lampy, Figurki, Rzeźby, Płaskorzeźby, Popiersia, …

16.11.2021 14:34 wrote:

VW Passat B5,1.9 Tdi,130 KM,kombi,po lifcie ,2002 r,przebieg 325 tys. km, czarny metalik,zadbany,stan techniczny bardzo dobry, serwisowany …

28.10.2021 17:18 wrote:

Kupię Auto  może być uszkodzone Tel 693544030…