sobota 25.09.2021

Imieniny: Aurelii Ładysława

Fot. KPP w Środzie Śląskiej Fot. KPP w Środzie Śląskiej

Sprawcy kradzieży busa trafili do aresztu

Pn, 17.05.2021 19:46
 •  

Trzy najbliższe miesiące spędzą w tymczasowym areszcie mieszkańcy powiatu legnickiego w związku z włamaniem i kradzieżą busa marki Mercedes wraz z przyczepką. Średzcy policjanci ustalili i zatrzymali łącznie trzech sprawców tego przestępstwa.


Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej na podstawie czynności operacyjnych ustalili, że sprawcą kradzieży pojazdu typu bus wraz z przyczepką jest mężczyzna, wobec którego kilka godzin wcześniej podejmowali czynności na jednym z parkingów przy drodze krajowej 94. Policjanci podczas nocnego patrolu zauważyli zaparkowany tam pojazd, a w nim mężczyznę, który na widok funkcjonariuszy zaczął udawać, że śpi.

Policjanci wylegitymowali kierowcę. Okazał się nim 34-letni legniczanin. Mężczyzna był wyraźnie zdenerwowany i nie potrafił wyjaśnić powodu, dlaczego znajduje się w tym miejscu. Jak się wkrótce okazało, powodów jego zdenerwowania było co najmniej kilka.

W pojeździe funkcjonariusze ujawnili przedmioty i narzędzia mogące pochodzić z przestępstwa lub służyć do jego popełnienia w postaci gazu pieprzowego, przedmiotu przypominającego broń oraz pałkę teleskopową, klucze nasadowe i wkrętarkę. Ponadto zabezpieczono blankiety dowodów osobistych oraz dowody rejestracyjne różnych pojazdów.

Ponadto policjanci sprawdzając pojazd w systemie policyjnym ustalili, że tablice rejestracyjne przypisane są do innego samochodu. W związku z niejasnymi okolicznościami pojazd zabezpieczono na parkingu strzeżonym.

To jednak nie koniec kłopotów 34-latka. Funkcjonariusze w trakcie jego przeszukania ujawnili w wewnętrznej kieszeni kamizelki woreczki strunowe z zawartością, jak się później okazało metaamfetaminy. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

W wyniku dalszych czynności śledczy ustalili drugiego ze sprawców, 27-letniego mieszkańca powiatu legnickiego, przy którym ujawnili kluczyki do skradzionego busa oraz środki odurzające. Ustalili również miejsca ukrycia pojazdu oraz przyczepki. Samochód zaparkowany był na jednym z parkingów na terenie powiatu legnickiego, natomiast przyczepka wraz zwózkami typu CC ukryta była w prochowickim lesie. Odzyskane pojazdy wróciły do właściciela.

Śledczy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego ustalili ponadto, że w przestępczy proceder zamieszany jest jeszcze trzeci mężczyzna, a mianowicie 42-letni mieszkaniec powiatu legnickiego, który zlecił kradzież przyczepki bagażowej.

W wyniku podjętych przez średzkich policjantów czynności wykrywczych oraz na podstawie zgromadzonego obszernego materiału dowodowego funkcjonariusze przedstawili trzem zatrzymanym mężczyznom łącznie dziewięć zarzutów.

27 i 34-latek usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem do pojazdu wraz z przyczepką, w której znajdowało się 10 sztuk wózków typu CC o łącznej wartości 44 tysięcy złotych. Jeden z nich był już wcześniej karany za podobne przestępstwa i odbywał karę pozbawienia wolności. Ponadto obaj odpowiedzą za posiadanie substancji psychotropowych w postaci amfetaminy i metaamfetaminy.

34-latek odpowie jeszcze za posłużenie się podczas kontroli drogowej dokumentem prawa jazdy figurującym na dane innej osoby. Ponadto wobec mężczyzny toczyło się postępowanie w związku z czynami , których dopuścił się w grudniu ubiegłego roku. Odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej pomimo wyraźnych sygnałów świetlnych i dźwiękowych funkcjonariuszy oraz kierowanie pojazdem pomimo orzeczonego przez Sąd Rejonowy w Legnicy dożywotniego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów.

Wobec 27 i 34-latka zastosowano tymczasowe zajęcie mienia ruchomego na poczet przyszłych kar w łącznej wysokości ponad 10 tysięcy złotych.

Ponadto Sąd Rejonowy w Środzie Śląskiej zastosował wobec mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Przestępstwo włamania i kradzieży zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności

Źródło: asp. szt. Marta Stefanowska

431 85471

431 85472

 • 4
 • 0
 • 1
 • 1
 • 0
 • 0


Najnowsze komentarze

 • Demon powiedział(a) Więcej
  A ja powiem tak jeba....wszystkich dilerów w Malczycach co diluja i uznają się za wielkich... 2 godziny temu.
 • Acab powiedział(a) Więcej
  To jest początek grubszej akcji, oni po numerach telefonów namierzają. Lepiej przeczekać. 7 godzin temu.
 • Acab powiedział(a) Więcej
  Na komendzie przyklepią mu nie jedno, nagle się okarze, że to diler albo co. Będzie robił... 7 godzin temu.
 • Też Michał powiedział(a) Więcej
  Dobre pytanie na końcu Twojego postu. AR stwierdził, że FB Serwis nie wywiązywało się z... 8 godzin temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

21.09.2021 14:44 wrote:

PORZĄDKI - PRZEPROWADZKA - ZMIANA WYSTROJU - POTRZEBUJESZ SZYBKO GOTÓWKĘ ? DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry EXTRA GOTÓWKĄ - kupię Antyki / Starocie…

16.09.2021 21:41 wrote:

Internetowa Galeria Handlowa oferuje wszystkie oferty i usługi które są w galeriach stacjonarnych.Zakupy szeroka oferta sklepów np. z odzie…

04.09.2021 02:53 wrote:

Witam. Sprzedam słoneczne mieszkanie w bloku w Ciechowie przy ulicy Osiedlowej. 3 pokoje,kuchnia,łazienka, wc,garaż i dwie piwnice. Położon…

03.09.2021 07:44 wrote:

KUPIĘ Antyki / Starocie - PORZĄDKI, LIKWIDACJA MIESZKANIA, DOMU, WILLI, KOLEKCJI ANTYKÓW ... Zadzwoń ! KUPIĘ od ręki za GOTÓWKĘ stare : Obr…