niedziela 25.09.2022

Imieniny: Aurelii Ładysława

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Sprawcy kradzieży busa trafili do aresztuTrzy najbliższe miesiące spędzą w tymczasowym areszcie mieszkańcy powiatu legnickiego w związku z włamaniem i kradzieżą busa marki Mercedes wraz z przyczepką. Średzcy policjanci ustalili i zatrzymali łącznie trzech sprawców tego przestępstwa.


Fot. KPP w Środzie Śląskiej Fot. KPP w Środzie Śląskiej


Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej na podstawie czynności operacyjnych ustalili, że sprawcą kradzieży pojazdu typu bus wraz z przyczepką jest mężczyzna, wobec którego kilka godzin wcześniej podejmowali czynności na jednym z parkingów przy drodze krajowej 94. Policjanci podczas nocnego patrolu zauważyli zaparkowany tam pojazd, a w nim mężczyznę, który na widok funkcjonariuszy zaczął udawać, że śpi.

Policjanci wylegitymowali kierowcę. Okazał się nim 34-letni legniczanin. Mężczyzna był wyraźnie zdenerwowany i nie potrafił wyjaśnić powodu, dlaczego znajduje się w tym miejscu. Jak się wkrótce okazało, powodów jego zdenerwowania było co najmniej kilka.

W pojeździe funkcjonariusze ujawnili przedmioty i narzędzia mogące pochodzić z przestępstwa lub służyć do jego popełnienia w postaci gazu pieprzowego, przedmiotu przypominającego broń oraz pałkę teleskopową, klucze nasadowe i wkrętarkę. Ponadto zabezpieczono blankiety dowodów osobistych oraz dowody rejestracyjne różnych pojazdów.

Ponadto policjanci sprawdzając pojazd w systemie policyjnym ustalili, że tablice rejestracyjne przypisane są do innego samochodu. W związku z niejasnymi okolicznościami pojazd zabezpieczono na parkingu strzeżonym.

To jednak nie koniec kłopotów 34-latka. Funkcjonariusze w trakcie jego przeszukania ujawnili w wewnętrznej kieszeni kamizelki woreczki strunowe z zawartością, jak się później okazało metaamfetaminy. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

W wyniku dalszych czynności śledczy ustalili drugiego ze sprawców, 27-letniego mieszkańca powiatu legnickiego, przy którym ujawnili kluczyki do skradzionego busa oraz środki odurzające. Ustalili również miejsca ukrycia pojazdu oraz przyczepki. Samochód zaparkowany był na jednym z parkingów na terenie powiatu legnickiego, natomiast przyczepka wraz zwózkami typu CC ukryta była w prochowickim lesie. Odzyskane pojazdy wróciły do właściciela.

Śledczy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego ustalili ponadto, że w przestępczy proceder zamieszany jest jeszcze trzeci mężczyzna, a mianowicie 42-letni mieszkaniec powiatu legnickiego, który zlecił kradzież przyczepki bagażowej.

W wyniku podjętych przez średzkich policjantów czynności wykrywczych oraz na podstawie zgromadzonego obszernego materiału dowodowego funkcjonariusze przedstawili trzem zatrzymanym mężczyznom łącznie dziewięć zarzutów.

27 i 34-latek usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem do pojazdu wraz z przyczepką, w której znajdowało się 10 sztuk wózków typu CC o łącznej wartości 44 tysięcy złotych. Jeden z nich był już wcześniej karany za podobne przestępstwa i odbywał karę pozbawienia wolności. Ponadto obaj odpowiedzą za posiadanie substancji psychotropowych w postaci amfetaminy i metaamfetaminy.

34-latek odpowie jeszcze za posłużenie się podczas kontroli drogowej dokumentem prawa jazdy figurującym na dane innej osoby. Ponadto wobec mężczyzny toczyło się postępowanie w związku z czynami , których dopuścił się w grudniu ubiegłego roku. Odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej pomimo wyraźnych sygnałów świetlnych i dźwiękowych funkcjonariuszy oraz kierowanie pojazdem pomimo orzeczonego przez Sąd Rejonowy w Legnicy dożywotniego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów.

Wobec 27 i 34-latka zastosowano tymczasowe zajęcie mienia ruchomego na poczet przyszłych kar w łącznej wysokości ponad 10 tysięcy złotych.

Ponadto Sąd Rejonowy w Środzie Śląskiej zastosował wobec mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Przestępstwo włamania i kradzieży zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności

Źródło: asp. szt. Marta Stefanowska

431 85471

431 85472
  • mati powiedział(a) Więcej
    Nie ma to jak wykorzystywać dzieci do pracy, którą powinny się zająć firmy odpowiedzialne za wywóz śmieci, za które płacimy horrendalne pieniądze. 32 minut temu
  • Liberał powiedział(a) Więcej
    Noe zycz drugiemu co tobie niemiłe ;) 5 godzin temu.
  • Ania powiedział(a) Więcej
    Brawo Marcin, brawo Ola, brawo Ela. Bardzo duży sukces. 22 godziny temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…