czwartek 24.06.2021

Imieniny: Jana Danuty

Fot. KPP w Środzie Śląskiej Fot. KPP w Środzie Śląskiej

Sprawcy kradzieży busa trafili do aresztu

Pn, 17.05.2021 19:46
 •  

Trzy najbliższe miesiące spędzą w tymczasowym areszcie mieszkańcy powiatu legnickiego w związku z włamaniem i kradzieżą busa marki Mercedes wraz z przyczepką. Średzcy policjanci ustalili i zatrzymali łącznie trzech sprawców tego przestępstwa.


Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej na podstawie czynności operacyjnych ustalili, że sprawcą kradzieży pojazdu typu bus wraz z przyczepką jest mężczyzna, wobec którego kilka godzin wcześniej podejmowali czynności na jednym z parkingów przy drodze krajowej 94. Policjanci podczas nocnego patrolu zauważyli zaparkowany tam pojazd, a w nim mężczyznę, który na widok funkcjonariuszy zaczął udawać, że śpi.

Policjanci wylegitymowali kierowcę. Okazał się nim 34-letni legniczanin. Mężczyzna był wyraźnie zdenerwowany i nie potrafił wyjaśnić powodu, dlaczego znajduje się w tym miejscu. Jak się wkrótce okazało, powodów jego zdenerwowania było co najmniej kilka.

W pojeździe funkcjonariusze ujawnili przedmioty i narzędzia mogące pochodzić z przestępstwa lub służyć do jego popełnienia w postaci gazu pieprzowego, przedmiotu przypominającego broń oraz pałkę teleskopową, klucze nasadowe i wkrętarkę. Ponadto zabezpieczono blankiety dowodów osobistych oraz dowody rejestracyjne różnych pojazdów.

Ponadto policjanci sprawdzając pojazd w systemie policyjnym ustalili, że tablice rejestracyjne przypisane są do innego samochodu. W związku z niejasnymi okolicznościami pojazd zabezpieczono na parkingu strzeżonym.

To jednak nie koniec kłopotów 34-latka. Funkcjonariusze w trakcie jego przeszukania ujawnili w wewnętrznej kieszeni kamizelki woreczki strunowe z zawartością, jak się później okazało metaamfetaminy. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

W wyniku dalszych czynności śledczy ustalili drugiego ze sprawców, 27-letniego mieszkańca powiatu legnickiego, przy którym ujawnili kluczyki do skradzionego busa oraz środki odurzające. Ustalili również miejsca ukrycia pojazdu oraz przyczepki. Samochód zaparkowany był na jednym z parkingów na terenie powiatu legnickiego, natomiast przyczepka wraz zwózkami typu CC ukryta była w prochowickim lesie. Odzyskane pojazdy wróciły do właściciela.

Śledczy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego ustalili ponadto, że w przestępczy proceder zamieszany jest jeszcze trzeci mężczyzna, a mianowicie 42-letni mieszkaniec powiatu legnickiego, który zlecił kradzież przyczepki bagażowej.

W wyniku podjętych przez średzkich policjantów czynności wykrywczych oraz na podstawie zgromadzonego obszernego materiału dowodowego funkcjonariusze przedstawili trzem zatrzymanym mężczyznom łącznie dziewięć zarzutów.

27 i 34-latek usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem do pojazdu wraz z przyczepką, w której znajdowało się 10 sztuk wózków typu CC o łącznej wartości 44 tysięcy złotych. Jeden z nich był już wcześniej karany za podobne przestępstwa i odbywał karę pozbawienia wolności. Ponadto obaj odpowiedzą za posiadanie substancji psychotropowych w postaci amfetaminy i metaamfetaminy.

34-latek odpowie jeszcze za posłużenie się podczas kontroli drogowej dokumentem prawa jazdy figurującym na dane innej osoby. Ponadto wobec mężczyzny toczyło się postępowanie w związku z czynami , których dopuścił się w grudniu ubiegłego roku. Odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej pomimo wyraźnych sygnałów świetlnych i dźwiękowych funkcjonariuszy oraz kierowanie pojazdem pomimo orzeczonego przez Sąd Rejonowy w Legnicy dożywotniego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów.

Wobec 27 i 34-latka zastosowano tymczasowe zajęcie mienia ruchomego na poczet przyszłych kar w łącznej wysokości ponad 10 tysięcy złotych.

Ponadto Sąd Rejonowy w Środzie Śląskiej zastosował wobec mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Przestępstwo włamania i kradzieży zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności

Źródło: asp. szt. Marta Stefanowska

431 85471

431 85472

 • 4
 • 0
 • 1
 • 1
 • 0
 • 0


Najnowsze komentarze

 • Emi powiedział(a) Więcej
  Szkoda że tak lekarze chętnie nie zapraszają do gabinetu tylko teleporady sobie urządzają.... 6 godzin temu.
 • Anna powiedział(a) Więcej
  Świetna inicjatywa! Czy jest szansa na podobny kurs w Środzie? 6 godzin temu.
 • Andrzej powiedział(a) Więcej
  Znajdż te obrazy a potem pojedż do Lutyni a zobaczysz z jaką fotograficzną dokładnością... 6 godzin temu.
 • Baranie powiedział(a) Więcej
  mylisz się Realista, nikt niczego nie usuwa, zwłaszcza Twojego IP  B) a Ty się rozkręcasz widzę ;) 10 godzin temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Lokalne ogłoszenia drobne

16.06.2021 18:51 wrote:

Praca dorywcza sprzatanie 1-2 razy w tygodniu w Srodzie Sl tel 885176463…

11.06.2021 09:37 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / Starocie - ZDECYDOWANIE płacę NAJLEPIEJ - SKUP ANTYKÓW - DOJEŻDŻAM ~!!!!!!!!!!!!~  Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy,…

09.06.2021 12:42 wrote:

Witam , szukam pana rencista emeryt do prac koserwatorskich 1-2 razy w tygodniu  w Srodzie Slaskieji Tel 885176463 …

08.06.2021 16:04 wrote:

Potrzebny fachowiec złota rączka praca koserwacyjna , malowanie drobne naprawy raz w tygodniu rencista emeryt mile widzany.…