czwartek 06.10.2022

Imieniny: Artura Brunona

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Średzkie Starostwo z dofinansowaniem na projekt Cyfrowy PowiatPonad 166 tys. zł otrzymał Powiat Średzki z rządowego programu “Cyfrowy powiat”. Za tę kwotę zostanie zmodernizowana strona internetowa urzędu oraz podległych mu jednostek, a także zakupiony zostanie nowy sprzęt.


Fot. Powiat Średzki - RFP Fot. Powiat Średzki - RFP


Celem rządowego projektu jest wsparcie rozwoju cyfrowego instytucji samorządowych oraz zwiększenie cyberbezpieczeństwa. Wniosek złożony przez Powiat zakładał dofinansowanie w wysokości 100% wydatków kwalifikowanych, czyli 166 524 zł, spełnił wszystkie kryteria i został zaakceptowany przez komisję.

Tym samym w najbliższych miesiącach średzkie starostwo i podległe mu jednostki (szkoły i instytucje) czeka modernizacja strony internetowej. Nowe portale będą docelowo przyjaźniejsze i bardziej intuicyjne w obsłudze dla patenta. Dzięki dofinansowaniu zostanie także zakupionych osiem stacji roboczych i skaner. Wdrożenie projektu uwieńczone zostanie diagnozą cyberbezpieczeństwa powiatowych systemów informatycznych, którą wykona niezależny podmiot zewnętrzny.

Za przygotowanie i realizację projektu odpowiadał zespół merytoryczny, w skład którego weszli: administrator sieci i baz danych Mariusz Wilański, skarbniczka Powiatu Elżbieta Czarnota, kierownik Wydziału Rozwoju Funduszy Zewnętrznych i Promocji Powiatu Marcin Brzeziński oraz kierowniczka Wydziału Urbanistyki, Architektury i Budownictwa Katarzyna Lipińska.

- Bardzo cieszę się, że Powiat Średzki otrzymał sto procent dofinansowania na cyfryzację i dosprzętowienie wydziałów, zwłaszcza wydziału architektury, który szczególnie potrzebuje komputerów z parametrami umożliwiającymi obsługę nowoczesnego oprogramowania. 166 tysięcy złotych to istotny zastrzyk gotówki dla naszego samorządu, dlatego dziękuję członkom zespołu za merytoryczną pracę i zaangażowanie. Dziękuję także panu Januszowi Cieszyńskiemu, wiceprzewodniczącemu państwowej Rady ds. Cyfryzacji za cenne wsparcie - podsumowuje projekt starosta Krzysztof Szałankiewicz.

RFP - Powiat Średzki
  • Jola powiedział(a) Więcej
    Jak to za co ?! Za działanie niezgodne z obowiązującymi przepisami tj chociażby za wysyłanie dzieci zdrowych na kwarantanne !!!! I zasłanianie... godzinę temu.
  • Kola powiedział(a) Więcej
    Ruciński nadaje się do gry w kulki a nie do rządzenia miastem. 2 godziny temu.
  • Paweł Rosenbeiger powiedział(a) Więcej
    I pomyśleć, że wszystko zaczęło się od Uchwały Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej Nr LV/532/22 z dnia 2 marca 2022 roku w sprawie... 10 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

03.10.2022 08:31 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - PRZED I POWOJENNE STAROCIE - DZIEŁA SZTUKI DAWNEJ za GOTÓWKĘ ! Mniejsze Meble, Obrazy i Obrazki, Ikony, Witraże, Porcelanę…

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…