piątek 22.10.2021

Imieniny: Filipa Korduli

Wakacje z Salezjanami

Wakacje z Salezjanami

Pn, 30.08.2021 10:34

Kreatywne spędzanie wolnego czasu, poznawanie przyrody i siebie nawzajem, przybliżanie się do Boga oraz propozycje dla dzieci, młodzieży i całych rodzin – tak w skrócie można opisać akcje, które podczas wakacji zorganizowane były przez Księży Salezjanów w Środzie Śląskiej.


Półkolonie

Przełom czerwca i lipca to już tradycyjnie w średzkim oratorium czas zarezerwowany na półkolonie. W tym roku z tej propozycji podczas dwóch turnusów skorzystało w sumie 70 osób – najpierw uczniów klas 7-8, a następnie 1-4. Te dwa tygodnie spędzone były na dobrej zabawie, połączonej z tematycznymi warsztatami oraz wycieczkami. Uczestnicy uczyli się również współpracy, a wspierali ich w tym nie tylko wychowawcy, ale również animatorzy Oratorium św. Jana Bosko. Na organizację półkolonii Towarzystwo Salezjańskie otrzymało dotację w wysokości 7900 zł z budżetu Gminy Środa Śląska, co stanowi 63,45% wartości zadania.

Dla zaangażowanych

- z pewnością tak można określić adresatów trzech następnych akcji wakacyjnych. Każda z nich bowiem wymagała od uczestników „czegoś więcej”, poświęcenia czasu, energii, a nierzadko i wychodzenia ze swojej strefy komfortu. Grupy młodzieżowe wyjechały kolejno: na obóz rekolekcyjno-rozwojowy do Marianówki, na rekolekcje do Częstochowy oraz obóz integracyjny do Mysłakowic. Podczas dwóch pierwszych wyjazdów organizatorzy położyli nacisk na wymiar duchowy, choć nie brakło również zwiedzania i aktywności fizycznej. Natomiast wyjazd integracyjny skupiony był na budowaniu relacji pomiędzy uczestnikami, w formie wspólnej zabawy i zdrowej rywalizacji w podziale na drużyny.

Rodzinna formuła

Po raz czwarty Salezjanie Współpracownicy ze Środy Śląskiej zorganizowali rodzinny wyjazd na wczaso-rekolekcje, tym razem do Sosnówki, k. Karpacza. Formuła odpoczynku połączonego z rozwojem duchowym, skierowana do całych rodzin, ponownie się sprawdziła. Około 90 osób wspólnie poznawało sakrament Eucharystii, modlitwę uwielbienia, a w wolnym czasie także i okoliczne atrakcje. Stałym punktem dnia było również indywidualne rozważanie Słowa Bożego, a następnie dzielenie się swoimi doświadczeniami podczas spotkań w grupach.

- Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólnie spędzony czas, pełen wyzwań i radości z ich podejmowania oraz wolontariuszom i darczyńcom za ogromną pomoc i wsparcie – podsumowuje ks. Mikołaj Wyczałek SDB, kierownik średzkiego oratorium.

Oratorium / fot. archiwum organizatorów

 • 7
 • 1
 • 0
 • 1
 • 0
 • 0


Najnowsze komentarze

 • Eugeniusz powiedział(a) Więcej
  Po kostce brukowej rowerem??hahaha ..jesteś chyba tym co jeździ sciezka rowerową autem.Bzdura totalna  7 godzin temu.
 • To ja powiedział(a) Więcej
  CHODZI PO WOLNOŚCI I CIESZY SIĘ WIDOKAMI BO DAJE Z UCHA A BIEDAK SKRZYWDZONY TYLKO SUFIT... 9 godzin temu.
 • Pakto powiedział(a) Więcej
  Dobrze prawisz kolego. Teraz ludzie stają na głowie, pieką ciasta, robią jakieś licytacje,... 9 godzin temu.
 • Kuba powiedział(a) Więcej
  Ponoć ma się dobrze i nadal cieszy się życiem i wolnością. Co mu tam, że kumpel... 9 godzin temu.

Najnowsze artykuły

czwartek / 21.10.2021 / 16:49

Nowe bramy remizy OSP Bukówek zamontowane

Ochotnicza Straż Pożarna w Bukówku we wrześniu br. otrzymała 15,7 tys. zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we…

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

21.10.2021 07:53 wrote:

Do sprzedania Thermomix 5, kompletny w pełni sprawny. 2300 zł.  Środa Śl. tel. 728861091…

18.10.2021 18:05 wrote:

Dzień dobry, poszukujemy działki/domu w Środzie Śląskiej lub najbliższej okolicy. Dom może być do remontu. Nr telefonu 785 558 716 Maciej…

11.10.2021 12:03 wrote:

PŁACĘ GOTÓWKĄ za ANTYKI - OBRAZY, LAMPY, PORCELANA, CERAMIKA, SZTUĆCE, ZEGARY, SREBRO, SZABLE, RZEŹBY itp... - zadzwoń - 603 567 304 Mniejsz…

28.09.2021 13:24 wrote:

Kupię Antyki - Starocie - Stare Pamiątki, Wartościowe Drobiazgi itp. ZA GOTÓWKĘ - ŚRODA ŚLĄSKA i okolice ... Mniejsze Meble, Obrazy i Obr…

0
RAZEM