niedziela 17.10.2021

Imieniny: Małgorzaty Wiktora

Pożegnanie wakacji z OSiR-em na średzkich Kajakach [fotorelacja]

Pożegnanie wakacji z OSiR-em na średzkich Kajakach [fotorelacja]

Wt, 07.09.2021 15:10

5 września Ośrodek Sportu i Rekreacji w Środzie Śląskiej zorganizował dla dzieci i młodzieży pożegnanie wakacji w szczególnym, średniowiecznym klimacie. 


W niedzielę teren przy średzkim basenie zamienił się w obóz rycerski. Na uczestników czekało wiele średniowiecznych stanowisk. W kuźni kowal zaprezentował wykuwanie średniowiecznych przedmiotów, a nawet broni. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko z garncarzami, którzy wspólnie z dziećmi tworzyli unikalne kubki i wazony.

Uczestnicy uczyli się także projektować oryginalną biżuterię, wykorzystując materiały dostępne w minionych epokach. 

Sporo atrakcji zapewnili rycerze. Na swoich stoiskach wystawili wiele rodzajów średniowiecznej broni i starego sprzętu. Uczyli strzelać z łuku oraz zaprezentowali widowiskowe walki rycerskie z ciekawą historią w tle.

Na wydarzeniu pojawiły się również jednostki wojska, policji i OSP. Ich pojazdy można było zwiedzić od środka oraz wypróbować ciekawe funkcje, takie jak sygnały świetlne i dźwiękowe. Na scenie zaprezentowała się grupa Orun Capoeira. Po pokazie dzieci również mogły spróbować swoich sił w tej dyscyplinie.

Od rana na pobliskich boiskach toczyły się również zawody: piłki nożnej dla skrzatów i żaków oraz siatkówki dla starszych. Wszyscy zawodnicy otrzymali od burmistrza medale, a te najlepsze również puchary.

Przez cały dzień najmłodsi mogli korzystać z dmuchańców, a rodzice zakupić napoje, słodkie przekąski oraz kiełbaski z grilla.

OLO

 • 5
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0


Najnowsze komentarze

 • Ols powiedział(a) Więcej
  Pierwszy malczycki komuch  40 minut temu.
 • Emerytka powiedział(a) Więcej
  Brawo i tak trzymać. Dziękuję za normalność. 40 minut temu.
 • Klient powiedział(a) Więcej
  Super Mariusz - jesteś mega wyjątkowy BRAWO! 46 minut temu.
 • Andzia powiedział(a) Więcej
  Miasto progów zwalniajacych zamaist ulatwiac życie ludziom to jeszcze bardziej utrudnia jak... 4 godziny temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

21.09.2021 14:44 wrote:

PORZĄDKI - PRZEPROWADZKA - ZMIANA WYSTROJU - POTRZEBUJESZ SZYBKO GOTÓWKĘ ? DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry EXTRA GOTÓWKĄ - kupię Antyki / Starocie…

16.09.2021 21:41 wrote:

Internetowa Galeria Handlowa oferuje wszystkie oferty i usługi które są w galeriach stacjonarnych.Zakupy szeroka oferta sklepów np. z odzie…

04.09.2021 02:53 wrote:

Witam. Sprzedam słoneczne mieszkanie w bloku w Ciechowie przy ulicy Osiedlowej. 3 pokoje,kuchnia,łazienka, wc,garaż i dwie piwnice. Położon…

03.09.2021 07:44 wrote:

KUPIĘ Antyki / Starocie - PORZĄDKI, LIKWIDACJA MIESZKANIA, DOMU, WILLI, KOLEKCJI ANTYKÓW ... Zadzwoń ! KUPIĘ od ręki za GOTÓWKĘ stare : Obr…