Wydrukuj tę stronę
GIGANTY 2019 – ostatni akord średzkiego gimnazjum

GIGANTY 2019 – ostatni akord średzkiego gimnazjum

18.06. 2019

18 czerwca w Domu Kultury odbyła się  uroczysta szkolna gala, na której po raz 18 –ty zastępca dyrektora SP 3 Włodzimierz Papacz, dyrektor dawnego gimnazjum, z wicedyrektorem Joanną Pieprzyk podjął inicjatywę promowania i nagradzania ostatniej z klas gimnazjalnych, którzy odnoszą swoje sukcesy w działalności artystycznej, społecznej, sportowej ,naukowej oraz jako wyróżniający się w społeczności szkolnej uczniowie i uczennice.

W „Gigantach” brały udział młode, zdolne osobowości, które zaskakują swoimi umiejętnościami, wrażliwością i uczynnością. Najwięcej wrażeń podczas występu dostarczyły bardzo zdolne wokalistki, uczennice lub absolwentki gimnazjum, które zaśpiewały polskie, zagraniczne przeboje i event granny.

Uroczystą galę rozpoczęto dostojnie, zaczynając od Poloneza, świetnie wykonanego przez 6 par uczniów klas gimnazjalnych.

Kategorie, w których rozdano Giganty:

- oryginał roku 2019 dziewcząt / chłopców

- najlepszy/a sportowiec / sportsmenka

- najlepszy/a uczeń / uczennica

- najsympatyczniejszy/a uczeń /uczennica.

W powyższych kategoriach nominowano po 5 osób. Zwyciężyły następujące osoby: w kategorii oryginał roku dziewcząt zwyciężyła Anna Bujnowska 3B,  w kategorii oryginał roku chłopców zwyciężył Aleksander Kurek  3B. Najlepszą sportsmenką w Gigancie 2019  odniosła zwycięstwo Dominika Ciuba z klasy 3A natomiast najlepszym sportowcem  okazał się  Patryk Piela z 3E. Z kategorii najlepsza uczennica  Gigant 2019 odniosła zwycięstwo  Dominika Ciuba 3A a najlepszym uczniem okazał się Bartosz Tuliński  3A. Najsympatyczniejsza uczennicą w Gigantach jest  Anna Janik z klasy 3A oraz Adrian Zaczyk z 3A który jest okazał się najsympatyczniejszym uczniem- Gigantem 2019.

Wyłoniono także z osób nominowanych  o wyjątkowych zdolnościach Gigant – talent 2019 , w tej kategorii zatriumfowała Justyna Czarniecka z 3D. Gigant 2019 –Przyjaciel Szkoły zostały wyróżnione osoby tj. Wicedyrektor Joanna Pieprzyk oraz Wicedyrektor Włodzimierz Papacz, którym giganty przyznało grono nauczycielskie.

Nagrodami podczas rozdań były piękne statuetki oraz  kwiaty.

 Wszyscy nominowani uczniowie bardzo chętnie uczestniczą w dodatkowych zajęciach które rozwijają zdolności. W wypowiedzi jednej ze zwyciężczyń było bardzo ważne zdanie iż sposobem na sukces jest wytrwałość i ciężka praca , która w przyszłości zostaje doceniona i wynagrodzona. Przygotowania to długoterminowa , wspólna praca nauczyciela z uczniem oraz obustronne wzajemne motywowanie. W przygotowaniach występuję duża samodzielność, rozważania, przeprowadzane wspólne dyskusje i dobre relacje nauczyciel- uczeń.

Życzymy wielu sukcesów naszym nowym Gigantom 2019.

(um) / fot. um i kb