sobota 20.08.2022

Imieniny: Bernarda Samuela

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Już dzisiaj wyjątkowy gość w Dyskusyjnym Klubie Filmowym
Pięć lat temu, 3 października 2016 roku, przy średzkim kinie rozpoczął działalność Dyskusyjny Klub Filmowy. Z tej okazji dzisiejszy seans będzie pełen niespodzianek.  


Dyskusyjne Kluby Filmowe to miejsca spotkań miłośników kina, gorących dyskusji i wymiany poglądów. W całej Polsce jest ich ponad dwieście, a jeden z nich działa w naszym mieście. Średzki DKF powstał z inicjatywy Jarka Liszko-Kiereńskiego, przy wsparciu Domu Kultury. Od pięciu lat pan Jarek zachęca mieszkańców miasta oraz okolic do spędzania czasu w kinie i odkrywania tych mniej popularnych filmów. 

Dzisiejsze spotkanie grupy będzie wyjątkowe. Uczestnicy wspólnie obejrzą najnowszy film Tomasza Jurkiewicza "Każdy ma swoje lato", a w dyskusji po seansie weźmie udział jego główna aktorka - Anita Poddębniak.  - Pierwszy raz w historii średzkiego DKF-u udało mi się zaprosić aktora i będzie nią pani Anita Poddębniak. Już wcześniej podejmowałem się takich prób i nawet raz, przy okazji filmu "Kapitan", zapowiadałem przyjazd Kordiana Rekowskiego, ale niestety nie doszedł on do skutku. Zaproszenie aktora to duże wyzwanie, ale bardzo zależy mi, aby tacy goście pojawiali się w Środzie Śląskiej, aby promowali Dyskusyjne Kluby Filmowe i dobre filmy, pokazywali siebie. Nawet w takim mały miasteczku jak nasze są widzowie, którzy chcą i tęsknią za żywym kontaktem z aktorem. Jutro będą mogli to pragnienie spełnić. Serdeczne zapraszamy naszych stałych widzów i nie tylko. To świetna okazja spotkania ciekawego człowieka - zachęca Jarek Liszko-Kiereński. 

Seanse w ramach DKF-u odbywają się w poniedziałki o godz. 19.00. Cena biletu to 15 zł. O wyświetlanych filmach można przeczytać wcześniej na facebook’owej grupie - DKF “Nienasyceni” Środa Śląska. Tam również kontynuowane są dyskusje po filmach i rozważane propozycje przyszłych seansów.  

“Każdy ma swoje lato”

Kameralna opowieść o młodzieńczym buncie, pierwszej miłości i głęboko skrywanych rodzinnych tajemnicach. 

Akcja debiutanckiego filmu Tomasza Jurkiewicza rozgrywa się w niewielkim, konserwatywnym miasteczku niedaleko Krakowa. Pogrążoną w marazmie lokalną społeczność niespodziewanie budzi przyjazd młodej, zbuntowanej dziewczyny (w tej roli świetna Sandra Drzymalska), który burzy uczuciowy spokój trzypokoleniowej rodziny.

Agata przyjeżdża do Trzebini gotować na oazie. Zakochuje się w niej siedemnastoletni Mirek, syn miejscowej organistki, a jego cierpiący na demencję dziadek widzi w dziewczynie kochankę z młodości. Mirek postanawia wykorzystać postępującą chorobę dziadka, by się zbliżyć do Agaty. Odkrywanie wzajemnych uczuć prowadzi do ujawnienia pilnie strzeżonej przez matkę Mirka rodzinnej tajemnicy.

Choć nie jest to autobiograficzna historia, ceniony dokumentalista Tomasz Jurkiewicz opowiada w swoim filmie o miejscu i środowisku, które dobrze zna. Konfrontując wartości, z dużą empatią odmalowuje senny krajobraz prowincji, gdzie prawdziwe uczucie oraz spotkanie bratniej duszy są na wagę złota.

OLO

243525439 4315231945191575 8445471490018289833 n

 • S. powiedział(a) Więcej
  Przytocze cytat dotyczacy komentarzy"Polska piekny Kran,tylko ludzie ku...wy" 26 minut temu.
 • obywatel miasta powiedział(a) Więcej
  ŚŚ to jak ćwierć ćwierci mojej dzielnicy we Wrocławiu , TY MIASTOWY JESTEŚ .

  7 godzin temu.
 • obywatel miasta powiedział(a) Więcej
  Zamieszkałem gdzieś w okolicy i to co widuję na tutejszych drogach przeraża . Tu się jeździ jak po swojej stodole . Sforki... 7 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…