wtorek 26.10.2021

Imieniny: Lucjana Ewarysta

Już dzisiaj wyjątkowy gość w Dyskusyjnym Klubie Filmowym

Już dzisiaj wyjątkowy gość w Dyskusyjnym Klubie Filmowym

Pn, 04.10.2021 09:34
 •  

Pięć lat temu, 3 października 2016 roku, przy średzkim kinie rozpoczął działalność Dyskusyjny Klub Filmowy. Z tej okazji dzisiejszy seans będzie pełen niespodzianek.  


Dyskusyjne Kluby Filmowe to miejsca spotkań miłośników kina, gorących dyskusji i wymiany poglądów. W całej Polsce jest ich ponad dwieście, a jeden z nich działa w naszym mieście. Średzki DKF powstał z inicjatywy Jarka Liszko-Kiereńskiego, przy wsparciu Domu Kultury. Od pięciu lat pan Jarek zachęca mieszkańców miasta oraz okolic do spędzania czasu w kinie i odkrywania tych mniej popularnych filmów. 

Dzisiejsze spotkanie grupy będzie wyjątkowe. Uczestnicy wspólnie obejrzą najnowszy film Tomasza Jurkiewicza "Każdy ma swoje lato", a w dyskusji po seansie weźmie udział jego główna aktorka - Anita Poddębniak.  - Pierwszy raz w historii średzkiego DKF-u udało mi się zaprosić aktora i będzie nią pani Anita Poddębniak. Już wcześniej podejmowałem się takich prób i nawet raz, przy okazji filmu "Kapitan", zapowiadałem przyjazd Kordiana Rekowskiego, ale niestety nie doszedł on do skutku. Zaproszenie aktora to duże wyzwanie, ale bardzo zależy mi, aby tacy goście pojawiali się w Środzie Śląskiej, aby promowali Dyskusyjne Kluby Filmowe i dobre filmy, pokazywali siebie. Nawet w takim mały miasteczku jak nasze są widzowie, którzy chcą i tęsknią za żywym kontaktem z aktorem. Jutro będą mogli to pragnienie spełnić. Serdeczne zapraszamy naszych stałych widzów i nie tylko. To świetna okazja spotkania ciekawego człowieka - zachęca Jarek Liszko-Kiereński. 

Seanse w ramach DKF-u odbywają się w poniedziałki o godz. 19.00. Cena biletu to 15 zł. O wyświetlanych filmach można przeczytać wcześniej na facebook’owej grupie - DKF “Nienasyceni” Środa Śląska. Tam również kontynuowane są dyskusje po filmach i rozważane propozycje przyszłych seansów.  

“Każdy ma swoje lato”

Kameralna opowieść o młodzieńczym buncie, pierwszej miłości i głęboko skrywanych rodzinnych tajemnicach. 

Akcja debiutanckiego filmu Tomasza Jurkiewicza rozgrywa się w niewielkim, konserwatywnym miasteczku niedaleko Krakowa. Pogrążoną w marazmie lokalną społeczność niespodziewanie budzi przyjazd młodej, zbuntowanej dziewczyny (w tej roli świetna Sandra Drzymalska), który burzy uczuciowy spokój trzypokoleniowej rodziny.

Agata przyjeżdża do Trzebini gotować na oazie. Zakochuje się w niej siedemnastoletni Mirek, syn miejscowej organistki, a jego cierpiący na demencję dziadek widzi w dziewczynie kochankę z młodości. Mirek postanawia wykorzystać postępującą chorobę dziadka, by się zbliżyć do Agaty. Odkrywanie wzajemnych uczuć prowadzi do ujawnienia pilnie strzeżonej przez matkę Mirka rodzinnej tajemnicy.

Choć nie jest to autobiograficzna historia, ceniony dokumentalista Tomasz Jurkiewicz opowiada w swoim filmie o miejscu i środowisku, które dobrze zna. Konfrontując wartości, z dużą empatią odmalowuje senny krajobraz prowincji, gdzie prawdziwe uczucie oraz spotkanie bratniej duszy są na wagę złota.

OLO

243525439 4315231945191575 8445471490018289833 n

 • 2
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0


Najnowsze komentarze

 • No powiedział(a) Więcej
  Za Donalda dostał by Starosta "czapkę śliwek i popalić cygaro" 17 minut temu.
 • nic powiedział(a) Więcej
  remont drogi Jastrzębce -Chomiąża, a co z pozostałym odcinkiem drogi tj. od Środy... 18 minut temu.
 • Ryś powiedział(a) Więcej
  Jak Starosta dostał 15 baniek to już nie krzyczy ***** ***  21 minut temu.
 • Roman powiedział(a) Więcej
  Segregacja dzieci!
  Teraz wspieramy PGRowych spadkobierców, a pozostałe dzieci mają lizać... 32 minut temu

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

21.10.2021 07:53 wrote:

Do sprzedania Thermomix 5, kompletny w pełni sprawny. 2300 zł.  Środa Śl. tel. 728861091…

18.10.2021 18:05 wrote:

Dzień dobry, poszukujemy działki/domu w Środzie Śląskiej lub najbliższej okolicy. Dom może być do remontu. Nr telefonu 785 558 716 Maciej…

11.10.2021 12:03 wrote:

PŁACĘ GOTÓWKĄ za ANTYKI - OBRAZY, LAMPY, PORCELANA, CERAMIKA, SZTUĆCE, ZEGARY, SREBRO, SZABLE, RZEŹBY itp... - zadzwoń - 603 567 304 Mniejsz…

28.09.2021 13:24 wrote:

Kupię Antyki - Starocie - Stare Pamiątki, Wartościowe Drobiazgi itp. ZA GOTÓWKĘ - ŚRODA ŚLĄSKA i okolice ... Mniejsze Meble, Obrazy i Obr…

0
RAZEM