niedziela 14.07.2024

Imieniny: Bonawentury Stelii

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250


Stosował przemoc wobec żony - został aresztowany

SkomentujŚredzcy policjanci zatrzymali mieszkańca powiatu średzkiego, który od kilku miesięcy stosował przemoc wobec swojej małżonki, naruszył nietykalność cielesną interweniujących funkcjonariuszy, wielokrotnie znieważał i kierował w ich stronę groźby karalne. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Środzie Śląskiej mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem.


Fot. ilustracyjne / policja Fot. ilustracyjne / policja


30 czerwca około godz. 15:40 dyżurny średzkiej jednostki otrzymał zgłoszenie dotyczące stosowania przemocy domowej przez mężczyznę wobec swojej żony. Mundurowi niezwłocznie udali się pod wskazany w zgłoszeniu adres. Sprawca znęcał się nad swoją małżonką nie tylko fizycznie, ale i psychicznie. W domu nie brakowało wyzwisk oraz sytuacji poniżających i ośmieszających kobietę.
69-letni mieszkaniec powiatu średzkiego od samego początku podejmowanej interwencji był agresywny, nie wykonywał poleceń wydawanych przez funkcjonariuszy, a dodatkowo naruszył nietykalność cielesną mundurowych, wielokrotnie ich znieważał i kierował groźby karalne. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej, gdzie usłyszał zarzuty.

Sąd Rejonowy w Środzie Śląskiej przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej w Środzie Śląskiej i wobec mężczyzny został orzeczony najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Podejrzany najbliższe trzy miesiące spędzi za kratkami.  

Przypominamy! Masz prawo złożyć na Policji lub w Prokuraturze wniosek o wszczęcie postępowania karnego wobec osoby, która krzywdzi Ciebie i Twoją rodzinę.

Zareaguj! Przemoc domowa rzadko jest incydentem jednorazowym. Jeżeli wobec sprawcy nie podejmie się natychmiastowych, stanowczych działań – przemoc powtórzy się. Policja zwykle jest wzywana w ekstremalnych sytuacjach, czasami zbyt późno.

O powiadomienie organów ścigania prosi się też ludzi, którzy o takich zjawiskach wokół nich wiedzą, choć nie są bezpośrednio zaangażowani.

Źródło: sierż. Izabela Jasińska
Komenda Powiatowa Policji w Środzie Śląskiej

   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


To proste jak zdobywali swiadectwa i dyplomy studiow wyzszych. Przykladem sa Kaczynscy. Jaroslaw Kaczynski jest dobrym ...
ile w takich obozach pracy mozna zarobic - 800 czy 1000 euro net max miesiecznie? Wyzysk ...
Kolejny obóz pracy w święta,niedzielę i każdy możliwy dzień.Tylko Polak potrafi być tak podwładny i oddawać ...

Lokalne ogłoszenia drobne

06.05.2024 04:43 wrote:

Kupię przeróżne Antyki / Starocie z Domu, Mieszkania, Strychu, Willi ...Mniejsze Meble, Obrazy i Obrazki, Ikony, Porcelanę, Kilimy, Lampy, Sreb…

21.04.2024 10:58 wrote:

Kupię stare krajalnice do mięsa z kołem zamachowym na kolbe, wagi sklepowe oraz inne pamiątki z przedwojennych sklepów mięsnych oraz masarni. Pł…

19.03.2024 15:58 wrote:

Sprzedam mieszkanie 76,02m2 w Środzie Śląskiej przy ul. Jesionowej. Mieszkanie prawie w całości wykończone. https://www.otodom.pl/pl/oferta/mies…

20.02.2024 19:12 wrote:

Kupię kable płaskie podtynkowe 3x1,5 i 3x 2,5  20 rolek. Tel 500 844 143…

warsztat 336224 px

glory

Nie przegap tych artykułów.