piątek 03.04.2020

Imieniny: Ryszarda Ireny

 

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Straż Miejska prowadzi kontrole pieców. Jakie są wyniki?

Straż Miejska prowadzi kontrole pieców. Jakie są wyniki?

12.12. 2018

W październiku rozpoczęto okres grzewczy, od tego czasu do naszej redakcji wysyłane są zapytania oraz skargi dotyczące spalania niewłaściwych paliw stałych, które powodują ogromne zanieczyszczenia powietrza nie tylko w Środzie Śląskiej.

- Dziś po południu, w centrum był smród, a chmura smogu spowiła piękny rynek. Pytam się czy nie można w piecach palić tym co jest do tego przeznaczone? Tyle się mówi w tym temacie, a ludzie jak za przeroszeniem barany. Kiedy zrozumiecie, że szkodzicie nie tylko innym, ale także sobie??? – pisał niedawno zaniepokojony mieszkaniec. Po opublikowaniu jego listu, pojawiła się fala komentarzy,  udawadniająca tym samym, że w naszym mieście problem z zanieczyszczeniem powietrza w okresie zimowym powraca co roku jak bumerang.

- W całej Środzie nie ma czym oddychać. Początek sezonu grzewczego to początek chorób u mojego dziecka  – pisze czytelniczka. -  Mam nadzieję, że ktoś kompetentny w końcu się tym zajmie. Czasami czuje się jak w komorze gazowej. Nie ma czym oddychać. Żal przede wszystkim naszych dzieci – czytamy w kolejnym komentarzu.

Jak się okazuje problem ten dotyczy niemalże każdego zakątka powiatu średzkiego. Zdaniem naszych czytelników na wsiach panuje zwyczaj "samowolki" i spalania w piecach niemal wszystkiego co się da. W większości mniejszych miejscowości nie ma kontroli służb, więc nie ma obaw o niespodziewanych „gości” w kotłowni.  

Na terenie gminy Środa Śląska kontrolami przeprowadzanymi w związku z zadymieniem oraz niewłaściwym spalaniem paliw stałych zajmuje się Straż Miejska, która od października do dziś,  przeprowadziła 18 kontroli.

- W  13 przypadkach kontrole przebiegły bez uwag – nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości. W piecach wypalany był wyłącznie węgiel oraz drewno. Podczas 3 kontroli udzielono pouczenia, a zadymienie powstało przy wypalaniu pozostałości roślinnych na terenie nieruchomości. W 2 przypadkach nałożono grzywnę w drodze mandatu karnego – informują strażnicy miejscy w Środzie Śląskiej.

Zdaniem pracowników SM często duże zadymienia powstają na skutek nieprawidłowego palenia w piecach, przy rozpalaniu oraz z powodu złej jakości węgla. Należy pamiętać, że za spalanie niedozwolonych materiałów jak i spowodowanie zadymienia, grozi mandat w wysokości od 20 do 500 zł.

(kb)

 
 

 
Komentarzy (11)

This comment was minimized by the moderator on the site

teraz proponuje przejść sie po mieście

This comment was minimized by the moderator on the site

Zapraszam do Rakoszyc Państwo którzy mieszkają przy szkole reguralnie wycinają lasek który jest terenem Gminnym , po co kupić opal jak można ostatnie Brzozy wyciąć a reszta na przelew .Panie Burmistrzu zrobicie z tym porządek .

This comment was minimized by the moderator on the site

Panie burmistrzu, zamiast 30 kamer w rynku co wiaze sie z ich obsluga ,nie szczedzisz Pan na to, wiejskich festynow w rynku z udzialem "gwiazd" tv, i innych , zacisnij Pan pasa i zrobmy infrastrukture oparta na gazie ziemnym, wiem ze juz poraz szosty rozkopac trzeba bedzie te same asfalty chodniki, ale niech sie Pan nie martwi jeszcze conajmniej kilka razy bedziecie kopac to samo. Pisac do Unii dzwonic do Tuska, jak dali na swiatlowody ktore...

Panie burmistrzu, zamiast 30 kamer w rynku co wiaze sie z ich obsluga ,nie szczedzisz Pan na to, wiejskich festynow w rynku z udzialem "gwiazd" tv, i innych , zacisnij Pan pasa i zrobmy infrastrukture oparta na gazie ziemnym, wiem ze juz poraz szosty rozkopac trzeba bedzie te same asfalty chodniki, ale niech sie Pan nie martwi jeszcze conajmniej kilka razy bedziecie kopac to samo. Pisac do Unii dzwonic do Tuska, jak dali na swiatlowody ktore do tej pory sa nieczynne ,dadza na gaz. Ocknij sie Pan panie kochany, zrob Pan cos,

Czytaj więcej
This comment was minimized by the moderator on the site

Dzisiaj około 6 rano na Świdnickiej jeden siwy dym.

This comment was minimized by the moderator on the site

Jeżeli straż wiejska nic nie robi, to proponuję wziąć sprawy w swoje ręce i powybijać szyby biedakom, widocznie nie stać ich żeby mieszkać we własnym domu tylko w schronisku.

This comment was minimized by the moderator on the site

no raczej chyba przesadziłeś kolego są inne metody

This comment was minimized by the moderator on the site

Budynek na rogu daszynskiego i waskiej.
Jak z parowozu .plastik buty szmaty styropian nie wiem co tam jeszcze pala pewnie kable miedziane opony. Mozna nakrecic fajny material, statuetka gwarantowana. Wysylalem zdiecia filmy, niektorzy moga. Reka reke myje same znajomisci. Wybory nie rozbily tej kliki niestety

This comment was minimized by the moderator on the site

Ul. Wrocławska kopci od Duetu po CPN

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy
Pokaż więcej

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie zacznie się za:

Ostatnio komentowane artykuły

KIT JAK ZWYKLE.
Zawiesić natychmiast komunikację po mieście - taka jest potrzeba chwili. Za te pieniądze dezynfekować SYSTEMAT...
no i przez właśnie takich imbecyli jak ty i koleżka - kraj nasz pochłonie zaraza ... i Niczego nie będzie jak...

Lokalne ogłoszenia drobne

01.04.2020 09:09 wrote:

  Kupię stare odznaki, odznaczenia, medale, ordery, wpinki,orzełki, naszywki itp.: wojskowe oraz cywilne, dyplomy, zaświadczenia i legityma…

31.03.2020 17:20 wrote:

Oferuję wiercenie studni głębinowej do 30 metrów. Metoda płuczkowa. Środa Śląska i okolice. Wiecej informacji pod nr 530836378.…

22.03.2020 14:24 wrote:

-Witam państwa zwracam się z prośba do wasz o pomoc ja wiem ze każdy pracuje by mieć wiem ze nie powinienem tak zebrać panuje wirus każdy p…