Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Strażacy z Głoski korzystają już z wyremontowanej remizy

Strażacy z Głoski korzystają już z wyremontowanej remizy

17.09. 2019
Reklama:

Internet dla domu, firmyrównież bez abonamentu.
KOMNET / www.komnetpc.pl / tel.: 71 317 28 90.

W minioną sobotę oficjalnie otwarto zmodernizowaną remizę Ochotniczej Straży Pożarnej w Glosce. Przeprowadzone tam prace kosztowały 70 tys. zł.

W oficjalnym otwarciu i przecięciu wstęgi udział wzięli: Wójt Gminy Miękinia Jan Marian Grzegorczyn, prezes OSP Głoska Jerzy Haczkiewicz, Komendant Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej Marek Wawrejko oraz przedstawiciele jednostek OSP z terenu Gminy Miękinia.

- Bardzo się cieszę, że w tak szybkim czasie udało się wyremontować tę remizę. Nowy budek zapewni sprawność i gotowość naszego pojazdu nawet w najgorszych warunkach pogodowych. Niestety, ale czasami podczas zimy zdarzało się, że Toyota nie odpalała. Teraz będziemy mogli szybko dotrzeć do zdarzenia – mówił prezes OSP Głoska.

- Ja z kolei jestem zadowolony z prężnie rozwijających się jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Nowe pomieszczenia na pewno zapewnią wam komfort oraz możliwość szybkiego działania na alarm – dodał komendant Marek Wawrejko.

Na koniec Wójt Gminy Miękinia wspomniał, że w planowanym na przyszyły rok budżecie gminnym uwzględniony został zakup nowego samochodu dla straży w Głosce.

Prace modernizacyjne polegały na wymianie więźby dachowej, pokrycia dachowego wieży i budynku głównego oraz wykonaniu nowego wieńca żelbetowego. Budynek ocieplono z zewnątrz styropianem i wykonano strukturę, do odpływu kanalizacji deszczowej podłączono rynny.

(kb) / fot. kb

 

 
Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację