czwartek 29.10.2020

Imieniny: Euzebii Wioletty

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Stypendia dla najzdolniejszych w powiecie

Stypendia dla najzdolniejszych w powiecie

08.10. 2020

19 uczniów ze szkół prowadzonych przez powiat spełniło warunki niezbędne do otrzymania stypendium Starosty Powiatu Średzkiego za rok 2019/2020. W ten sposób nagrodzono już 214 uczniów!

Powiatowy program stypendialny uchwalony przez radę powiatu w 2006 roku ma promować uczniów wybitnie uzdolnionych, motywować  do zdobywania wiedzy wykraczającej poza program nauczania, a także pobudzać aktywność.

Uroczystość wręczenia dyplomów odbyła się 7 października w Centrum Kultury Alternatywnej w Środzie Śląskiej. Uczniom towarzyszyli najbliżsi oraz dyrektorzy szkół. Zebranych przywitał wicestarosta Sebastian Burdzy, który przedstawił idę programu stypendialnego i jego statystyki. – W stosunku do lat ubiegłych w tym roku nastąpiły bardzo istotne zmiany. Zwiększyliśmy kwotę stypendium, we wszystkich trzech kategoriach, w naukowej z 1 tys. na 2 tys. zł. To dobra wiadomość dla was, ale też dla nas bo takie wydawanie pieniędzy, nie ukrywam, bardzo cieszy i zaakceptowała je nawet nasza dość oszczędna pani skarbnik – mówił starosta Burdzy. Starosta powiatu Krzysztof Szałankiewicz pogratulował uczniom, rodzicom, a także dyrekcji szkół tak wspaniałych osiągnięć. Wyraził też nadzieję, że będą one przepustką i zapowiedzią wspaniałych wyników na studiach. 

Stypendia za rok szkolny 2019/2020 przyznano 19 uczniom. W PZS nr 1 otrzymało je 14 uczniów, w tym: 12 osób z Liceum Ogólnokształcące i 2 z Branżowej Szkoła I stopnia. W PZS nr 2 stypendium zdobyło 3 uczniów z Technikum Informatycznego. Pierwszy raz stypendia naukowe otrzymały 2 uczennice z Branżowej Szkoły w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym. Do tej pory tylko jedna uczennica ośrodka otrzymała stypendium i było to  stypendium za osiągnięcia sportowe.

Rekordzistą tegorocznej edycji jest Jakub Warzych z PZS nr 2. Jego średnia to 5,41. Do niego również należy rekord średniej ocen. W roku szkolnym 2018/2019 zdobył średnią 5,94. Kolejne miejsca na liście rekordzistów zajmują: Mateusz Sidor ze średnią 5,76 i Tomasz Marszałek - 5,73. Obaj z zespołu nr 2. 

Wszyscy nagrodzeni wczoraj uczniowie wpisali się do Złotej Księgi Stypendystów Powiatu Średzkiego, która w tej chwili składa się z trzech obszernych kronik i liczy 214 nazwisk! Zgodnie ze zwyczajem nie zabrakło też wspólnej fotografii i pysznych pączków. 

Tegoroczni stypendyści:

Powiatowy Zespół Szkół nr 1:

Jakub Warzych

Krzysztof Pośpiech

Oliwia Piwowarczyk

Powiatowy Zespół Szkół nr 2:

Mateusz Wojtowicz

Wiktor Prokop

Mateusz Dudka

Aleksandra Pietrzak

Aleksandra Mioduszewska

Joanna Gałek

Maria  Stanik

Łucja Tyszkowska

Magdalena Sołtowska

Wiktoria Stawirej

Julia Podwysocka

Anna Podwysocka

Kamil Witoń

Dagmara Garska

Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy:

Walentyna Juszczak

Natalia Agnieszka Bagińska

Gratulujemy!

(rfp)

Udostępnij ten artykuł:

 

Komentarzy (2)

This comment was minimized by the moderator on the site

Sukces Polki - Igi Świątek po raz pierwszy od 124 edycji tego turnieju niech będzie dla Was drogowskazem . Praca , skromność i wsparcie Rodziny to przepis na sukces.

This comment was minimized by the moderator on the site

Życzę Wam sukcesów takich jakie osiągnęła Iga Świątek .

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze

wieś tańczy wieś śpiewa i te kciuki, żenada
Coś ty narobił Jarku. Zniszczyłeś reputację burmistrza i swoją karierę radnego
Popieram popieram jestem za
Arek na Burmistrza jesteś facetem z ikrą masz haryzmę i my cię widzimy na stanowisku Burmistrza,pami...

Lokalne ogłoszenia drobne

27.10.2020 22:15 wrote:

szukam pracy . mężczyzna lat 36 prawo jazdy kat b uprawnienia na suwnice utd uprawnienia na wózki widłowe utd .dyspozycyjny bez nalogów pod…

22.10.2020 21:05 wrote:

Sroda Slaska ul. Skłodowskiej Curie -znaleziono młoda kotkę z białym brzuszkiem. Bardzo przyjazna. tel. 690282606 …

18.10.2020 18:20 wrote:

Kupię przeróżne Antyki – Starocie z Domu, Mieszkania, Strychu, Willi ... Kupię wszystko co będzie przed i powojenne, w każdym stanie, bez s…

13.10.2020 08:55 wrote:

S k u p u j ę ~ A n t y k i ~ płacę Gotówką - zadzwoń - kupię Antyki ! Kupię ANTYKI - Obrazy, Ikony, Ramy, Witraże, Sztućce, Srebra, Plater…

Artykuły sponsorowane

Koronawirus / statystyki:

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayNo special awareness requiredTomorrowNo special awareness required... więcej informacji.