sobota 13.08.2022

Imieniny: Diany Hipolita

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Święto Policji w Środzie Śląskiej
15 lipca funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej obchodzili uroczystość z okazji 103. rocznicy powstania Policji Państwowej. Była to okazja do wyróżnienia i nagrodzenia osiągnięć funkcjonariuszy i pracowników średzkiej komendy oraz wręczenia nominacji na wyższe stopnie policyjne. Uroczyste obchody były także sposobnością do wyrażenia podziękowań dla osób i instytucji, które na co dzień współpracują i wspierają Policję w działaniach na rzecz poprawy bezpieczeństwa w powiecie.

Fot. KPP w Środzie Śląskiej Fot. KPP w Środzie Śląskiej


W uroczystości, która odbyła się w Centrum Kultury Alternatywnej w Środzie Śląskiej uczestniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu insp. Paweł Barski oraz licznie przybyli zaproszeni goście. Obchody z okazji 103. rocznicy powstania Policji Państwowej rozpoczęły się złożeniem meldunku przez dowódcę uroczystości, Naczelnika Wydziału Prewencji podkom. Sebastiana Tkaczyszyna. Następnie miało miejsce uroczyste odegranie hymnu państwowego.

Święto Policji w powiecie średzkim swoją obecnością zaszczycili przedstawiciele samorządu lokalnego oraz służb i instytucji współpracujących ze średzką Policją, którym Komendant Powiatowy Policji w Środzie Śląskiej mł. insp. Dariusz Smoliński podziękował za dobrą współpracę i podkreślił, że ich pomoc oraz życzliwość stanowi wsparcie dla policjantów w realizacji ich codziennych obowiązków. Zarówno policjantom, jak i pracownikom cywilnym Policji Komendant podziękował za zaangażowanie w wykonywaniu obowiązków służbowych, a ich rodzinom za wyrozumiałość i wsparcie w codziennej służbie pełnionej na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu średzkiego.

Komendant podkreślił, że praca w Policji to służba i poświęcenie na rzecz społeczeństwa. To codzienne, żmudne i nie zawsze dostrzegalne wysiłki w celu ochrony zdrowia, życia oraz dbałość o mienie obywateli. Policjanci są w służbie dzień i w nocy, podczas świąt i uroczystości, zawsze wtedy, gdy inni wypoczywają z najbliższymi – policjantom niejednokrotnie brak tego czasu dla własnej rodziny.

Święto Policji to czas awansów i wyróżnień. W bieżącym roku w Komendzie Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej na wyższe stopnie policyjne awansowało 37 funkcjonariuszy. Wyróżniający się policjanci i pracownicy komendy otrzymali nagrody ufundowane przez władze gmin i powiatu.

W dalszej części uroczystości nastąpiły przemówienia zaproszonych gości.

Wszystkim policjantkom, policjantom oraz pracownikom cywilnym Policji Komendant Powiatowy mł. insp. Dariusz Smoliński podziękował za ich ofiarną i trudną pracę.

Awansowanym, wyróżnionym i nagrodzonym gratulujemy.

mł. asp. Karol Dudziak
KPP w Środzie Śląskiej

  • hahah powiedział(a) Więcej
    oni na serio w telewizjii propagandowej puszczają w TVPIS wiadomościach takie newsy? 3 godziny temu.
  • hehehe powiedział(a) Więcej
    Czyli Adaś nadal topi środki finansowe Gminy... Utopił już osiedle socjalne na Wiejskiej... Za chwile utopi fundusz Covidowy którego nie zdąży... 3 godziny temu.
  • Zainteresowany powiedział(a) Więcej
    Ale pierdy pola gadasz zrzut ścieków z czajki-twoje TVP jedną zdechłą rybę pokazywało przez dwa tygodnie dziesięć razy dziennie. Jakoś nie... 3 godziny temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…