wtorek 02.06.2020

Imieniny: Erazma Marianny

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Święto w Szkole Podstawowej w Lutyni

Święto w Szkole Podstawowej w Lutyni

16.10. 2018

Dziś w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Lutyni obchodzono Święto Patrona.

W związku z tą uroczystością, uczniowie wspólnie pomodlili się do św. Jana Pawła II o czuwanie nad dobrem ich szkoły. W trakcie mszy świętej przekazano dary, które zawierały znaczący przekaz. 

Po mszy, uczniowie, nauczyciele, władze gminy i zaproszeni goście przeszli pod budynek szkoły, gdzie poświęcona została tablica z imieniem patrona. Marmurową tablicę odsłonił wójt gminy Miękinia, Jan Marian Grzegorczyn.

Dalsza część uroczystości odbyła się w hali sportowej, gdzie zaproszono do obejrzenia przedstawienia teatralno - muzycznego opisującego życie Jana Pawła II. W chwilę zadumy i wzruszenia wprowadziła ulubiona pieśń polskiego papieża „Barka”, zaśpiewana przez uczniów.

Po występach głos zabrał wójt: - Witam serdecznie wszystkich gości, ogromnie się cieszę, że spotkamy się tu po raz kolejny. W związku z tym spotkaniem chciałbym wręczyć honorowe medale za zasługi przyczynienia się do wybudowania tej przepięknej, nowoczesnej i przestronnej placówki oświaty wszystkim zasłużonym.

- Witam wszystkich zaproszonych gości, grono pedagogiczne oraz was uczniowie. W pierwszej kolejności chciałam w związku z minionym Świętem Edukacji Narodowej złożyć wszystkim nauczycielom oraz pracownikom administracyjnym naszej szkoły wszystkiego najlepszego, wytrwałości oraz wielu sukcesów -  przywitała uczestników Jadwiga Rybacka, dyr. szkoły w Lutyni.

Nowa, bogato wyposażona placówka jest dumą całej społeczności szkolnej, która przy okazji nagrodziła wójta, wręczając mu statuetkę szkolnego Oscara, za jego zaangażowanie w budowę.  Natomiast Rada Rodziców podziękowała również pani dyrektor, wręczając jej kwiaty: – Dziękujemy za zaangażowanie i nowoczesne miejsce do nauki dla naszych dzieci.

Uroczystość zakończono słodkim poczęstunkiem.

(kb) fot. kb

 

 
Komentarzy (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

Nowa placówka, i owszem, stary budynek jak by został, można by co było spokojnie dostosować dla potrzeb dzieci. Było by co najmniej 5 dużych pomieszczeń i klasy pierwsze były by trzy A nie dwie po 27 osób... W przedszkolu chaos jakich mało, każdy rządzi, brak dyrektora, bubel, a na jakiekolwiek pytania nikt nie zna odpowiedzi... I jeszcze Pani dyrektor która od momentu nowej placówki zmieniła się bardzo.

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie zacznie się za:

Najnowsze artykuły

Koronawirus / statystyki:

Najnowsze komentarze

Pon. - Czw: 06:00 - 22:00, Pt. - Sob.: 06:00 - 22:00, Ndz. handlowe: 09:00 - 18:00 Dane na dzień dz...
Kopytko. To nie to korytko...
Na budowę nowych sklepów kasa jest ale ze trzeba kilka klas 1 podstawowych likwidowac bo brak oszcz...

Lokalne ogłoszenia drobne

31.05.2020 07:23 wrote:

Poszukuję instruktora tańca na już głównie chodzi mi o pierwszy taniec weselny kontakt e-mail magdalena20@spoko.pl …

28.05.2020 11:45 wrote:

Sprzedam działkę budowlaną nr 138/6 położoną w Szczepanowie przy ul.Lipnickiej 16. o powierzchni 2500 m2. Działka nie jest uzbrojona. Cena …

25.05.2020 12:32 wrote:

Wynajmę 3 pokojowe mieszkanie w bloku na parterze w centrum Środy Śląskiej, umeblowane, z balkonem. Kontakt tel. 601-393-425…

22.05.2020 08:55 wrote:

mieszkanie własnościowe, pokój słoneczny, umeblowany, w mieszkaniu wszystkie media, kuchnia, łazienka, balkon.  tel. 790 618 688…