czwartek 06.10.2022

Imieniny: Artura Brunona

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Tematem trzeciego powiatowego kulinarnego pojedynku - burger17 września kucharze amatorzy z powiatu średzkiego znów będą mogli zaprezentować swoje talenty. Tematem kulinarnego pojedynku będzie burger. Ten najlepszy zdobędzie nagrodę o wartości 1000 zł.


Fot. Powiat Średzki - RFP Fot. Powiat Średzki - RFP


Tym razem gospodarzem kulinarnych potyczek będzie Koło Gospodyń Wiejskich w Malczycach. To panie z Malczyc wygrały poprzedni pojedynek, przygotowując najsmaczniejszą rybę z grilla. Zmieniający się gospodarze - w lipcu było nim sołectwo Chomiąża - mają uatrakcyjnić zabawę i zachęcić niezdecydowanych do startu.

– Koło Gospodyń Wiejskich w Malczycach jest bardzo kreatywne i już wiemy, że wrześniowemu gotowaniu będzie towarzyszyć wiele niespodzianek. Zachęcamy do zgłaszania się, grillowanie to przecież nasz narodowy sport. Oczywiście można też przyjść pokibicować drużynom, zainspirować się ich pomysłami, a także podziwiać efekty, bo konkursowe dania zawsze prezentują się imponująco – zachęcają pracownicy wydziału promocji średzkiego starostwa, koordynujący konkurs.

Drużyna, która przygotuje najlepszego burgera zdobędzie voucher o wartości 1000 złotych oraz tytuł i dyplom “Najlepsze w Powiecie Średzkim”. Wśród oceniających będą m.in. Wojciech Mieliński, tytularny mistrz kuchni oraz Mariusz Komenda, półfinalista programu MasterChef. Swoje nagrody ufunduje również Bank Spółdzielczy, Forum Sołtysów Powiatu Średzkiego i Kraina Łęgów Odrzańskich. Coraz chętniej do zabawy włączają się również Gminy z naszego powiatu.

Zgodnie z regulaminem, uczestnikami powiatowego konkursu mogą być koła gospodyń wiejskich, lokalne organizacje, uczniowie klas gastronomicznych, a także grupy nieformalne. Termin zgłaszania drużyn mija w środę 14 września. Gotowanie rozpocznie się 17 września o godz. 14.00 na placu przy ośrodku kultury w Malczycach.

Powiat Średzki - RFP

Karta zgłoszenia III gotowanie:

https://powiat-sredzki.pl/system/obj/5967_KARTA_ZGLOSZENIA_-_III_gotowanie.pdf
  • Jola powiedział(a) Więcej
    Jak to za co ?! Za działanie niezgodne z obowiązującymi przepisami tj chociażby za wysyłanie dzieci zdrowych na kwarantanne !!!! I zasłanianie... 2 godziny temu.
  • Kola powiedział(a) Więcej
    Ruciński nadaje się do gry w kulki a nie do rządzenia miastem. 3 godziny temu.
  • Paweł Rosenbeiger powiedział(a) Więcej
    I pomyśleć, że wszystko zaczęło się od Uchwały Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej Nr LV/532/22 z dnia 2 marca 2022 roku w sprawie... 10 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

03.10.2022 08:31 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - PRZED I POWOJENNE STAROCIE - DZIEŁA SZTUKI DAWNEJ za GOTÓWKĘ ! Mniejsze Meble, Obrazy i Obrazki, Ikony, Witraże, Porcelanę…

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…