Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Transmisja na żywo sesji Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej

Transmisja na żywo sesji Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej

28.12. 2018

Jednym z punktów dzisiejszych obrad była prezentacja, debata i głosowanie w sprawie budżetu Gminy Środa Śląska na 2019 rok.

 

 

Planowany porządek obrad:

1 / Otwarcie sesji.
2 / Ustalenie porządku obrad.
3 / Usprawiedliwienia radnych.
4 / Prezentacja, debata i głosowanie w sprawie budżetu Gminy Środa Śląska na 2019 rok.
5 / Uchwalenie Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Środa Śląska na lata 2019 – 2029.
6 / „45 minut dla Samorządów”.
7 / Podjęcie uchwał.
8 / Interpelacje i zapytania.
9 / Sprawozdanie z działalności Burmistrza Środy Śląskiej w okresie między sesjami.
10 / Wolne wnioski i informacje.
11 / Zakończenie sesji.

Wykaz projektów uchwał do podjęcia na Sesji Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej w dniu 28 grudnia 2018 roku

1 / Projekt uchwały nr 1/2018 – w sprawie budżetu Gminy Środa Śląska na 2019 rok.
2 / Projekt uchwały nr 2/2018 – w sprawie uchwalenia wieloletniej prognozy finansowej gminy Środa Śląska na lata 2019-2029.
3 / Projekt uchwały nr 17/2018 – w sprawie wyrażenia zgody na wydzierżawienie gruntu w trybie bezprzetargowym na okres do 10 lat na terenie gminy Środa Śląska.
4 / Projekt uchwały nr 18/2018 – w sprawie wyrażenia zgody na wydzierżawienie gruntu w trybie bezprzetargowym na okres do 10 lat na terenie miasta Środa Śląska.
5 / Projekt uchwały nr 19/2018 – w sprawie wyrażenia zgody na wydzierżawienie gruntu w trybie bezprzetargowym na okres do 10 lat na terenie miasta Środa Śląska.
6 / Projekt uchwały nr 20/2018 – w sprawie wyrażenia zgody na wydzierżawienie gruntu w trybie bezprzetargowym na okres do 3 lat na terenie gminy Środa Śląska.
7 / Projekt uchwały nr 21/2018 – w sprawie wyrażenia zgody na wydzierżawienie gruntu w trybie bezprzetargowym na okres do 10 lat na terenie miasta Środa Śląska.
8 / Projekt uchwały nr 22/2018 – w sprawie wskazania Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej wykonującego czynności z zakresu podróży służbowych wykonywanych przez Przewodniczącego Rady Miejskiej.
9 / Projekt uchwały nr 23/2018 – zmieniająca uchwałę nr LXVI/595/18 Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej z dnia 28 sierpnia 2018 r. w sprawie ustalenia Regulaminu Targowiska Miejskiego „Mój Rynek” – Lokalny Rynek Rolno-Spożywczy w Środzie Śląskiej.
10 / Projekt uchwały nr 24/2018 – w sprawie ustalenia wynagrodzenia dla Burmistrza Środy Śląskiej.
11 / Projekt uchwały nr 25/2018 – w sprawie podwyższenia kryterium dochodowego w celu udzielenia wsparcia w ramach wieloletniego programu rządowego „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019-2023.
12 / Projekt uchwały nr 26/2018 – w sprawie ustanowienia wieloletniego programu osłonowego „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019-2023.
13 / Projekt uchwały nr 27/2018 – w sprawie zmiany uchwały budżetowej na 2018 r.
14 / Projekt uchwały nr 28/2018 – w sprawie ustalenia wykazu niezrealizowanych kwot wydatków, które nie wygasają wraz z upływem roku budżetowego.

Udostępnij ten artykuł:

 





Komentarzy (12)

This comment was minimized by the moderator on the site

Ten wasz birmistrz to strasznie zakompleksiony gość jest. Wudzę że lubi sobie dodawać i bardzo lubi dużo mówić. Szkoda, że takie puerdoły. Gra rozsądnego i czeka na poklask. Skąd wy go wytrzasnęliście?

This comment was minimized by the moderator on the site

2 lata zrównoważonego budżetu i przygotowanie do sztandarowych inwestycji - ładnie powiedziane, ale oznacza nic innego, jak to, że szkoły i innych nie będzie w tej kadencji. Będzie natomiast rozgrzebanie inwestycji przed wyborami i prośba o szansę na dokończenie w kolejnej kadencji. Hehehe, śmieszne to jest. Tego gościa już nie da się słuchać. Nagle zaczął mowić o budownictwie mieszkaniowym na wynajem. A co robił przez 4 lata? Zabawny...

2 lata zrównoważonego budżetu i przygotowanie do sztandarowych inwestycji - ładnie powiedziane, ale oznacza nic innego, jak to, że szkoły i innych nie będzie w tej kadencji. Będzie natomiast rozgrzebanie inwestycji przed wyborami i prośba o szansę na dokończenie w kolejnej kadencji. Hehehe, śmieszne to jest. Tego gościa już nie da się słuchać. Nagle zaczął mowić o budownictwie mieszkaniowym na wynajem. A co robił przez 4 lata? Zabawny człowieczek. Gdzie obiecane światła na Wiejskiej, na Wrocławskiej, gdzie monitoring, inkubator, psi gaj, gdzie trenerzy osiedlowi, rewitalizacja parku zachodniego, szkołę też obiecał. Gdzie oświetlenie drogi od Orlenu do Komornik, gdzie chodnik? Tak głośno mówił o tym po tym tragicznych wydarzeniu, wiecie jakim! Dziwię się tylko wyborcom, którzy mu zaufali. A czy było ich aż tylu, to jeszcze się okaże. Miejmy nadzieję, że sąd mimo wszystko merytorycznie zajmie się protestami wyborczymi, bo w demokracji ludzie tego od niego oczekują.

Czytaj więcej
This comment was minimized by the moderator on the site

Bardzo proszę o wyjaśnienie o co chodzi w wypowiedzi Pana burmistrza, że jak dopłaca się z budżetu gminy do komunikacji to dlatego że spółka ma zysk.... A jak się dopłaca do osir to dlatego, że spółka ma straty..... Może ja durny jestem,ale mnie uczą że jak się dopłaca do spółki komunalnej to dlatego, że świadczone usługi są nieopłacalne.... To jak to jest w tej komunikacji, to po co dopłacać skoro jest zysk???? Durny jestem, czy ten Pan z...

Bardzo proszę o wyjaśnienie o co chodzi w wypowiedzi Pana burmistrza, że jak dopłaca się z budżetu gminy do komunikacji to dlatego że spółka ma zysk.... A jak się dopłaca do osir to dlatego, że spółka ma straty..... Może ja durny jestem,ale mnie uczą że jak się dopłaca do spółki komunalnej to dlatego, że świadczone usługi są nieopłacalne.... To jak to jest w tej komunikacji, to po co dopłacać skoro jest zysk???? Durny jestem, czy ten Pan z nas durni robi?????

Czytaj więcej
This comment was minimized by the moderator on the site

Co do zysku to jakaś paranoja jest. Przy ostatnim sprawozdaniu pokazali, jacy są twórczy. Z biletów chyba 20 tys. zł mieli, a koszty 90 tys. zł i przy tym zysk chyba 130 tys. zł. Nowa matematyka. W końcu sami doktorzy ekonomii w tej gminie są. Prawda jest taka, że Ruciński musi mieć zysk i nie ważne za jaką cenę. Wiadomo jest powszechnie, że lubi wozić się po konferencjach, seminariach, wizytach studyjnych i innych imprezach. A tam musi mieć...

Co do zysku to jakaś paranoja jest. Przy ostatnim sprawozdaniu pokazali, jacy są twórczy. Z biletów chyba 20 tys. zł mieli, a koszty 90 tys. zł i przy tym zysk chyba 130 tys. zł. Nowa matematyka. W końcu sami doktorzy ekonomii w tej gminie są. Prawda jest taka, że Ruciński musi mieć zysk i nie ważne za jaką cenę. Wiadomo jest powszechnie, że lubi wozić się po konferencjach, seminariach, wizytach studyjnych i innych imprezach. A tam musi mieć czym się pochwalić, bo tam zjeżdżają się fachowcy i pseudofachowcy od komunikacji i elektromobilności. Jak się podjął tematu, to jak to nie pokazać, że się udało? Potem niektóre barany podają dalej, że w Środzie Śląskiej taki sukces, a R. ma lepsze wejścia na salony. Śmieszne to jest, ale do pewnego momentu. Bo jak już my podatnicy do tego wzmacniania jego malutkiego ego musimy dopłacać grube pieniądze, to już nie jest to zabawne. I mam gdzieś, że dostal 4320 głosów, co bardzo podkreśla. Czy dostał, to jeszcze się okaże, a jeśli dostał, to nie upoważnia go do wydawania naszych pieniędzy na zabawki, dzięki którym środowiska naukowe o nim będą mówić w samych superlatywach. Nie ma mojej zgody na to! Myślę, że wielu na to się nie godzi.

Czytaj więcej
This comment was minimized by the moderator on the site

dyspozytor ze średzkiej komunikacji powinien przed lustrem nie tylko postawę poćwiczyć ...

This comment was minimized by the moderator on the site

A skąd on tam się pojawił w Gminie?

This comment was minimized by the moderator on the site

Panie burmistrzu pracownicy są tylko nie ma komu płacić a za 1600zl niech sami sobie pracują trzeba tak płacić żeby rodacy wracali do kraju a mieszkania komunalne trzeba wysprzedawać i przywrócić bonifikaty .

This comment was minimized by the moderator on the site

Zbudowali lokalny rynek rolny, targ, tylko w niedzielę nie można na nim handlować gołębiami i innymi zwierzętami hodowlanymi. Ot, średzka rzeczywistość.

This comment was minimized by the moderator on the site

Strasznie naciągany ten lokalny rynek rolny na którym nie ma rolników. Przecież to jest zwykły bazar dla handlarzy chińszczyzną.

This comment was minimized by the moderator on the site

A czy skatepark też będzie zamknięty, jak boisko na kajakach?

This comment was minimized by the moderator on the site

Tanie mieszkania na wynajem... Ooo widzę, że Ruciński wyciąga wnioski z kampanii wyborczej. Dobrze, że jego najsilniejszy kontrkandydat mu podpowiedział. Szkoda tylko , że R. jest nieskuteczny i nic konkretnego z tym nie zrobi.

This comment was minimized by the moderator on the site

Chyba burmistrz boi się rozstrzygnięcia sądu, skoro taki tekst wysmarował i to jeszcze przed świętami. Kompletny brak wyczucia i taktu. Oj strach mu zagląda w oczy. Poza tym ten jego tekst jest żenujący. Wygląda na to, że ma jakiś problem z praworządnością, bo przecież w tym kraju obowiązuje prawo i jeśli sąd dopatrzy się nieprawidłowości w wyborach, to jego obowiązkiem jest wybory unieważnić, tak, jak np. w Kostomłotach. I nie ma znaczenia,...

Chyba burmistrz boi się rozstrzygnięcia sądu, skoro taki tekst wysmarował i to jeszcze przed świętami. Kompletny brak wyczucia i taktu. Oj strach mu zagląda w oczy. Poza tym ten jego tekst jest żenujący. Wygląda na to, że ma jakiś problem z praworządnością, bo przecież w tym kraju obowiązuje prawo i jeśli sąd dopatrzy się nieprawidłowości w wyborach, to jego obowiązkiem jest wybory unieważnić, tak, jak np. w Kostomłotach. I nie ma znaczenia, że 4320, czy 10, czy milion. Jeśli były nieprawidłowości, to bez względu na te dziwne wywody wybory należy unieważnić.

Czytaj więcej
Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze

Pani Władzia....Wyjątkowa, cierpliwa, troskliwa. Cudowny ,ciepły człowiek. Smutno. Bardzo smutno....
Kapitan Romuald Rajs " Bury" obrońca Polskości i Ojczyzny. .
Kapitan Romuald Rajd " Bury" - pogromca zdrajców Okjczyzny. Pamiętamy.! Cześć i chwała ŻOŁNIERZOM...
No właśnie szanowna redakcjo proszę o wyjaśnienie sprawy!!!!!!!! Nie wiem czy w obu szkołach, ale w ...

Lokalne ogłoszenia drobne

22.09.2020 08:10 wrote:

KUPUJĘ za Gotówkę - różne ANTYKI - SKUP ANTYKÓW / STAROCI - SZYBKI KONTAKT - ! -Interesują mnie starodawne: Obrazy, Obrazki, Ikony, Witraże…

18.09.2020 07:11 wrote:

Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogaty…

16.09.2020 09:43 wrote:

Wynajmę lokal użytkowy z witrynami o pow. 64 m2 na nowym osiedlu Leśmiana w Brzegu Dolnym. Atrakcyjne sąsiedztwo i lokalizacja. 607462503…

04.09.2020 15:18 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - SKUP ANTYKÓW - LIKWIDACJA - MIESZKANIA, KOLEKCJI - GOTÓWKA - SZYBKI KONTAKT ! Z Mebli interesują mnie m.in.: antyczne Stolik…

Koronawirus / statystyki:

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayNo special awareness requiredTomorrowNo special awareness required... więcej informacji.