sobota 20.08.2022

Imieniny: Bernarda Samuela

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Trzecia odsłona „Niedzieli z kryminałem”
Humor i dobra zabawa to najkrótsza charakterystyka „Niedzieli z kryminałem”, organizowanej przez Powiatowe Centrum Kultury Alternatywnej w Środzie Śląskiej. Gościem ostatniego spotkania był Tomasz Duszyński.

Fot. Powiat Średzki - RFP Fot. Powiat Średzki - RFP


Tomasz Duszyński to autor poczytnych kryminałów, zdobywca Nagrody Wielkiego Kalibru za trylogię „Glatz”, której akcja rozgrywa się w latach 20-tych ubiegłego wieku. Gospodarzem wieczoru był Mieczysław Gorzka, autor popularnego cyklu „Cienie przeszłości”, którego akcja toczy się między innymi w Środzie Śląskiej i Szczepanowie.

Rozmowa pisarzy dotyczyła literatury i ostatnich wydanych książek. Jednak jej formuła była niezwykle ciekawa i zabawna. Dodatkowymi atrakcjami były muzyczne wstawki w wykonaniu zespołu Minęło Band, a także konkursy dla publiczności związane ze znanymi filmami, serialami i powieściami kryminalnymi. O poczęstunek zadbała Agnieszka Kogutek, która prowadzi na facebook’u grupę Wirtualny Ryneczek, gdzie można nabyć produkty lokalnych rolników i producentów.

– Kolejna „Niedziela z kryminałem" w połowie października. Póki co nie zdradzamy tajemnicy związanej z tym, kto będzie gościem. Zapewniamy jednak, że atrakcji nie zabraknie – napisali na facebook’u pracownicy CeKA. Czekamy niecierpliwie.

Powiat Średzki - RFP

 • S. powiedział(a) Więcej
  Przytocze cytat dotyczacy komentarzy"Polska piekny Kran,tylko ludzie ku...wy" 37 minut temu.
 • obywatel miasta powiedział(a) Więcej
  ŚŚ to jak ćwierć ćwierci mojej dzielnicy we Wrocławiu , TY MIASTOWY JESTEŚ .

  7 godzin temu.
 • obywatel miasta powiedział(a) Więcej
  Zamieszkałem gdzieś w okolicy i to co widuję na tutejszych drogach przeraża . Tu się jeździ jak po swojej stodole . Sforki... 8 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…