wtorek 26.10.2021

Imieniny: Lucjana Ewarysta

Fot. Powiat Średzki - RFP Fot. Powiat Średzki - RFP

Trzecia odsłona „Niedzieli z kryminałem”

Wt, 21.09.2021 15:07

Humor i dobra zabawa to najkrótsza charakterystyka „Niedzieli z kryminałem”, organizowanej przez Powiatowe Centrum Kultury Alternatywnej w Środzie Śląskiej. Gościem ostatniego spotkania był Tomasz Duszyński.


Tomasz Duszyński to autor poczytnych kryminałów, zdobywca Nagrody Wielkiego Kalibru za trylogię „Glatz”, której akcja rozgrywa się w latach 20-tych ubiegłego wieku. Gospodarzem wieczoru był Mieczysław Gorzka, autor popularnego cyklu „Cienie przeszłości”, którego akcja toczy się między innymi w Środzie Śląskiej i Szczepanowie.

Rozmowa pisarzy dotyczyła literatury i ostatnich wydanych książek. Jednak jej formuła była niezwykle ciekawa i zabawna. Dodatkowymi atrakcjami były muzyczne wstawki w wykonaniu zespołu Minęło Band, a także konkursy dla publiczności związane ze znanymi filmami, serialami i powieściami kryminalnymi. O poczęstunek zadbała Agnieszka Kogutek, która prowadzi na facebook’u grupę Wirtualny Ryneczek, gdzie można nabyć produkty lokalnych rolników i producentów.

– Kolejna „Niedziela z kryminałem" w połowie października. Póki co nie zdradzamy tajemnicy związanej z tym, kto będzie gościem. Zapewniamy jednak, że atrakcji nie zabraknie – napisali na facebook’u pracownicy CeKA. Czekamy niecierpliwie.

Powiat Średzki - RFP

 • 3
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0


Najnowsze komentarze

 • Adam powiedział(a) Więcej
  Był już basen, darmowe autobusy i i inne cuda na gumce.Kolejna promesa bez pokrycia. Jak na... 9 minut temu.
 • No powiedział(a) Więcej
  Za Donalda dostał by Starosta "czapkę śliwek i popalić cygaro" 34 minut temu
 • nic powiedział(a) Więcej
  remont drogi Jastrzębce -Chomiąża, a co z pozostałym odcinkiem drogi tj. od Środy... 35 minut temu.
 • Ryś powiedział(a) Więcej
  Jak Starosta dostał 15 baniek to już nie krzyczy ***** ***  38 minut temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

21.10.2021 07:53 wrote:

Do sprzedania Thermomix 5, kompletny w pełni sprawny. 2300 zł.  Środa Śl. tel. 728861091…

18.10.2021 18:05 wrote:

Dzień dobry, poszukujemy działki/domu w Środzie Śląskiej lub najbliższej okolicy. Dom może być do remontu. Nr telefonu 785 558 716 Maciej…

11.10.2021 12:03 wrote:

PŁACĘ GOTÓWKĄ za ANTYKI - OBRAZY, LAMPY, PORCELANA, CERAMIKA, SZTUĆCE, ZEGARY, SREBRO, SZABLE, RZEŹBY itp... - zadzwoń - 603 567 304 Mniejsz…

28.09.2021 13:24 wrote:

Kupię Antyki - Starocie - Stare Pamiątki, Wartościowe Drobiazgi itp. ZA GOTÓWKĘ - ŚRODA ŚLĄSKA i okolice ... Mniejsze Meble, Obrazy i Obr…

0
RAZEM