sobota 25.09.2021

Imieniny: Aurelii Ładysława

Fot. ilustracyjne / policja.pl Fot. ilustracyjne / policja.pl

„Trzeźwy poranek”. Niestety, nie dla wszystkich...

Wt, 25.05.2021 15:20
 •  

W ubiegłą niedzielę średzcy policjanci prowadzili na drogach naszego powiatu wzmożone działania kontrolne, których celem było wyeliminowanie z ruchu skrajnie nieodpowiedzialnych osób, które zdecydowały się wsiąść za kierownicę po spożyciu alkoholu bądź środków działających podobnie do alkoholu. Niestety nie dla wszystkich niedzielny poranek był trzeźwy.


Podczas prowadzonych 23 maja działań policjanci kontrolowali trzeźwość kierowców. To właśnie alkohol i inne substancje działające podobnie, pod których wpływem niektórzy wsiadają za kierownicę, są jedną z najczęstszych przyczyn, przez które dochodzi do poważnych wypadków drogowych.

Pomimo wielu apeli o rozsądek na drodze oraz informacji o wypadkach spowodowanych przez nietrzeźwych kierowców i ludzkich tragedii, wciąż znajdują się osoby, które decydują się kierować autem „na podwójnym gazie”.

Policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego w jednej z miejscowości na terenie gminy Miękinia zatrzymali do kontroli kierującego motorowerem marki Junak. Od mężczyzny od razu wyczuli charakterystyczną woń alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało, że 72-letni mężczyzna ma blisko promil alkoholu w organizmie. Teraz w związku z kierowaniem pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości musi liczyć się z konsekwencjami karnymi swojego czynu. Przestępstwo to zagrożone jest karą do dwóch lat pozbawienia wolności.

Podczas działań mundurowi zatrzymali też nietrzeźwego kierującego rowerem. 63-letni mieszkaniec gminy Malczyce wsiadł na rower mając w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. W związku z popełnionym wykroczeniem funkcjonariusze nałożyli na niego grzywnę w postaci mandatu karnego.

Przeprowadzone w niedzielę działania pokazują, że niestety ciągle trzeba przypominać kierującym pojazdami o zachowaniu trzeźwości. Faktem jest, że nietrzeźwi kierowcy stanowią realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego i bardzo często przyczyniają się do zaistnienia poważnych wypadków drogowych.

Zadbajmy wspólnie o nasze bezpieczeństwo na drodze.

Źródło: asp. szt. Marta Stefanowska
KPP w Środzie Śląskiej

 • 1
 • 0
 • 2
 • 0
 • 1
 • 0


Najnowsze komentarze

 • Roman powiedział(a) Więcej
  Czyli jak zawsze *** te dzieci zeby niemialy mozliwisci wyboru fajnego kierunku wstyd i czym wy... 4 minut temu
 • Demon powiedział(a) Więcej
  A ja powiem tak jeba....wszystkich dilerów w Malczycach co diluja i uznają się za wielkich... 4 godziny temu.
 • Acab powiedział(a) Więcej
  To jest początek grubszej akcji, oni po numerach telefonów namierzają. Lepiej przeczekać. 9 godzin temu.
 • Acab powiedział(a) Więcej
  Na komendzie przyklepią mu nie jedno, nagle się okarze, że to diler albo co. Będzie robił... 9 godzin temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

21.09.2021 14:44 wrote:

PORZĄDKI - PRZEPROWADZKA - ZMIANA WYSTROJU - POTRZEBUJESZ SZYBKO GOTÓWKĘ ? DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry EXTRA GOTÓWKĄ - kupię Antyki / Starocie…

16.09.2021 21:41 wrote:

Internetowa Galeria Handlowa oferuje wszystkie oferty i usługi które są w galeriach stacjonarnych.Zakupy szeroka oferta sklepów np. z odzie…

04.09.2021 02:53 wrote:

Witam. Sprzedam słoneczne mieszkanie w bloku w Ciechowie przy ulicy Osiedlowej. 3 pokoje,kuchnia,łazienka, wc,garaż i dwie piwnice. Położon…

03.09.2021 07:44 wrote:

KUPIĘ Antyki / Starocie - PORZĄDKI, LIKWIDACJA MIESZKANIA, DOMU, WILLI, KOLEKCJI ANTYKÓW ... Zadzwoń ! KUPIĘ od ręki za GOTÓWKĘ stare : Obr…