czwartek 24.06.2021

Imieniny: Jana Danuty

Fot. ilustracyjne / policja.pl Fot. ilustracyjne / policja.pl

„Trzeźwy poranek”. Niestety, nie dla wszystkich...

Wt, 25.05.2021 15:20
 •  

W ubiegłą niedzielę średzcy policjanci prowadzili na drogach naszego powiatu wzmożone działania kontrolne, których celem było wyeliminowanie z ruchu skrajnie nieodpowiedzialnych osób, które zdecydowały się wsiąść za kierownicę po spożyciu alkoholu bądź środków działających podobnie do alkoholu. Niestety nie dla wszystkich niedzielny poranek był trzeźwy.


Podczas prowadzonych 23 maja działań policjanci kontrolowali trzeźwość kierowców. To właśnie alkohol i inne substancje działające podobnie, pod których wpływem niektórzy wsiadają za kierownicę, są jedną z najczęstszych przyczyn, przez które dochodzi do poważnych wypadków drogowych.

Pomimo wielu apeli o rozsądek na drodze oraz informacji o wypadkach spowodowanych przez nietrzeźwych kierowców i ludzkich tragedii, wciąż znajdują się osoby, które decydują się kierować autem „na podwójnym gazie”.

Policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego w jednej z miejscowości na terenie gminy Miękinia zatrzymali do kontroli kierującego motorowerem marki Junak. Od mężczyzny od razu wyczuli charakterystyczną woń alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało, że 72-letni mężczyzna ma blisko promil alkoholu w organizmie. Teraz w związku z kierowaniem pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości musi liczyć się z konsekwencjami karnymi swojego czynu. Przestępstwo to zagrożone jest karą do dwóch lat pozbawienia wolności.

Podczas działań mundurowi zatrzymali też nietrzeźwego kierującego rowerem. 63-letni mieszkaniec gminy Malczyce wsiadł na rower mając w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. W związku z popełnionym wykroczeniem funkcjonariusze nałożyli na niego grzywnę w postaci mandatu karnego.

Przeprowadzone w niedzielę działania pokazują, że niestety ciągle trzeba przypominać kierującym pojazdami o zachowaniu trzeźwości. Faktem jest, że nietrzeźwi kierowcy stanowią realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego i bardzo często przyczyniają się do zaistnienia poważnych wypadków drogowych.

Zadbajmy wspólnie o nasze bezpieczeństwo na drodze.

Źródło: asp. szt. Marta Stefanowska
KPP w Środzie Śląskiej

 • 1
 • 0
 • 2
 • 0
 • 1
 • 0


Najnowsze komentarze

 • Emi powiedział(a) Więcej
  Szkoda że tak lekarze chętnie nie zapraszają do gabinetu tylko teleporady sobie urządzają.... 7 godzin temu.
 • Anna powiedział(a) Więcej
  Świetna inicjatywa! Czy jest szansa na podobny kurs w Środzie? 7 godzin temu.
 • Andrzej powiedział(a) Więcej
  Znajdż te obrazy a potem pojedż do Lutyni a zobaczysz z jaką fotograficzną dokładnością... 7 godzin temu.
 • Baranie powiedział(a) Więcej
  mylisz się Realista, nikt niczego nie usuwa, zwłaszcza Twojego IP  B) a Ty się rozkręcasz widzę ;) 12 godzin temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Lokalne ogłoszenia drobne

16.06.2021 18:51 wrote:

Praca dorywcza sprzatanie 1-2 razy w tygodniu w Srodzie Sl tel 885176463…

11.06.2021 09:37 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / Starocie - ZDECYDOWANIE płacę NAJLEPIEJ - SKUP ANTYKÓW - DOJEŻDŻAM ~!!!!!!!!!!!!~  Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy,…

09.06.2021 12:42 wrote:

Witam , szukam pana rencista emeryt do prac koserwatorskich 1-2 razy w tygodniu  w Srodzie Slaskieji Tel 885176463 …

08.06.2021 16:04 wrote:

Potrzebny fachowiec złota rączka praca koserwacyjna , malowanie drobne naprawy raz w tygodniu rencista emeryt mile widzany.…