niedziela 25.09.2022

Imieniny: Aurelii Ładysława

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //„Trzeźwy poranek”. Niestety, nie dla wszystkich...W ubiegłą niedzielę średzcy policjanci prowadzili na drogach naszego powiatu wzmożone działania kontrolne, których celem było wyeliminowanie z ruchu skrajnie nieodpowiedzialnych osób, które zdecydowały się wsiąść za kierownicę po spożyciu alkoholu bądź środków działających podobnie do alkoholu. Niestety nie dla wszystkich niedzielny poranek był trzeźwy.


Fot. ilustracyjne / policja.pl Fot. ilustracyjne / policja.pl


Podczas prowadzonych 23 maja działań policjanci kontrolowali trzeźwość kierowców. To właśnie alkohol i inne substancje działające podobnie, pod których wpływem niektórzy wsiadają za kierownicę, są jedną z najczęstszych przyczyn, przez które dochodzi do poważnych wypadków drogowych.

Pomimo wielu apeli o rozsądek na drodze oraz informacji o wypadkach spowodowanych przez nietrzeźwych kierowców i ludzkich tragedii, wciąż znajdują się osoby, które decydują się kierować autem „na podwójnym gazie”.

Policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego w jednej z miejscowości na terenie gminy Miękinia zatrzymali do kontroli kierującego motorowerem marki Junak. Od mężczyzny od razu wyczuli charakterystyczną woń alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało, że 72-letni mężczyzna ma blisko promil alkoholu w organizmie. Teraz w związku z kierowaniem pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości musi liczyć się z konsekwencjami karnymi swojego czynu. Przestępstwo to zagrożone jest karą do dwóch lat pozbawienia wolności.

Podczas działań mundurowi zatrzymali też nietrzeźwego kierującego rowerem. 63-letni mieszkaniec gminy Malczyce wsiadł na rower mając w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. W związku z popełnionym wykroczeniem funkcjonariusze nałożyli na niego grzywnę w postaci mandatu karnego.

Przeprowadzone w niedzielę działania pokazują, że niestety ciągle trzeba przypominać kierującym pojazdami o zachowaniu trzeźwości. Faktem jest, że nietrzeźwi kierowcy stanowią realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego i bardzo często przyczyniają się do zaistnienia poważnych wypadków drogowych.

Zadbajmy wspólnie o nasze bezpieczeństwo na drodze.

Źródło: asp. szt. Marta Stefanowska
KPP w Środzie Śląskiej
  • Łojeny powiedział(a) Więcej
    Polonia pokonał Iskrę Kochlice 5:0 ... i brawo Wy 59 minut temu.
  • bch powiedział(a) Więcej
    To były cudowne czasy dla dzieci i młodzieży mieszkających w tym rejonie miasta. Żyliśmy skromnie ale rozmawialiśmy ze sobą , bawiliśmy się... godzinę temu.
  • mati powiedział(a) Więcej
    Nie ma to jak wykorzystywać dzieci do pracy, którą powinny się zająć firmy odpowiedzialne za wywóz śmieci, za które płacimy horrendalne pieniądze. 2 godziny temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…